Як фотографувати взимку

Зима - це час, коли можна зробити цікаві і загадкові фото. Але для зимових фотосесій потрібні деякі приготування адже це період морозу, який не до вподоби вашому фотоапарату, і снігу, який на фото часто виходить далеко не таким білосніжним як є насправді. Одне за одним з’являються багато запитань.

Який режим використовувати для зйомки взимку?

В компактних фотоапаратах зараз є режим SCN. Якщо його немає або вам цікаво спробувати самому налаштувати вашу камеру, тоді можна скористатись ручним режимом (М) або іншим, в якому є корекція експозиції і балансу білого. Це основні налаштування для зимової зйомки, адже навколо багато снігу, який при автоматичному режимі може виходити сірим, жовтим чи блакитним.

Спробуйте виставити експозицію на значення +0,5-1 або вище, і налаштувати баланс білого, навівши камеру на чисту ділянку снігу. Залежно від погоди можна використовувати і вбудовані режими (наприклад “Daylight” в хмарну погоду додасть фотографії холодних відтінків).

При зйомці старайтеся не користуватися спалахом. Краще при потребі трохи збільшити витримку.

Більше: Налаштування фотоапарату взимку. Чому сніг не білий?

Як захистити фотоапарат від морозу?

В першу чергу пошукайте в інструкції, при якій температурі можна користуватись вашим фотоапаратом. А для страховки дотримуйтесь наступних порад:

-беріть з собою запасний акумулятор і карти пам’яті;

-зберігайте камеру у спеціальній сумці і уникайте перепаду температури, бо через утворення конденсату техніка може вийти з ладу;

-візьміть щіточку і серветки з мікрофібри на випадок, якщо на фотоапарат чи об’єктив потрапить сніг;

-після повернення додому почекайте, поки фотоапарат набуде температури приміщення і тільки тоді витягуйте його з сумки.

Більше: Фотографуємо взимку. Як захистити фотоапарат від морозу?

Що і коли фотографувати взимку?

Не забувайте, що зимові дні короткі, тому потрібно правильно планувати фотосесію і перевірити прогноз погоди, бо в залежності від часу зйомки, ракурсу та напрямку світла у вас можуть вийти зовсім різні та непередбачувані кадри.

Спробуйте знімати пейзажі зранку або ввечері. В цей час можна отримати багато різноманітних відтінків, вигинів, ліній. Зробіть фото проти сонця крізь гілки дерев, чи фотографуючи щойно протоптану стежку в снігу. Рівний свіжий сніг разом з цікавим яскравим об’єктом навпаки краще знімати зі сторони сонця. А в похмуру погоду хорошою ідеєю буде портретна фотосесія.

Зверніть увагу на об’єкти, які будуть виділятися на фоні снігу. Це можуть бути яскраві аксесуари, ягоди, тварини, дерева. Спробуйте підкреслити такі деталі у вашій композиції, але при цьому не перестарайтеся і не перевантажте кадр.

Більше: Зима 2019. Цікаві і прості ідеї для зимової атмосферної фотосесії

P.S: і не забувайте про теплий та зручний одяг, збираючись на зимову зйомку.


3 thoughts on “Як фотографувати взимку

  1. Дякую за чудові практичні поради.

  2. Стільки шукав і нарешті найшов))
    Доречі ви не сказали що зимою дехто захоплюється макро зйомкою. Наприклад сніжинок…))

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *