Як фотографувати на пляжі

Настала довгоочікувана пора - пора відпусток. Нарешті у вас з'явилася можливість добре відпочити. Як на мене, то найкращий відпочинок - це відпочинок біля моря. І, напевно, немає жодної людини, яка б не привезла з собою фотографії з місць відпочинку.

пляж

Морський пляж, як і інший куточок природи, завдяки цікавому висвітленню і яскравим фарбам відкриває перед відпочиваючими безліч можливостей для зйомки. Але будь-яка зйомка вимагає від фотографа ряду знань, які допомагають йому зробити цікаві, іноді й унікальні знімки.

1. Шукайте точки фокусу. Існує категорія людей, які не беруть із собою на пляж фотокамеру, оскільки вважають, що всі пляжі виглядають однаково і нічого цікавого зняти там не можна. Але є категорія людей, які зовсім по-іншому дивляться на пляж. Деяким вдаються кадри з видом на море, але набагато цікавіше виходить, якщо підійти до лінії води, добре озирнутися навколо - і подивитися, що цікаве може потрапити у ваш кадр.

Пляжні пейзажі мають спільний недолік - незважаючи на свою мальовничість, вони не завжди володіють точками інтересу та унікальними особливостями, тому що на перший погляд виглядають понуро й безлюдно. Але в такій ситуації необхідно шукати цікаві точки фокусу, які будуть приманювати вашу увагу. Це можуть бути бризки хвиль, що налітають на прибережні камені, візерунки або сліди на піску, вишка рятувальної станції. У таких ситуаціях необхідно звертати увагу на дрібниці, які показують картину пляжу - сонцезахисні окуляри, взуття на березі, замки з піску. Такі деталі дають можливість побудувати досить цікаві кадри.

2. Вибір моменту зйомки. Для пляжної зйомки найкращий час - це ранок і вечір. У такий час зазвичай небагато людей на пляжі, а це дуже важливо для початківців фотографів, а по-друге, сонячні промені падають під кутом, і завдяки цьому можна відобразити цікаві спецефекти тіні і кольору. Особливо ввечері, коли сонячне світло набуває особливого золотистого відтінку.

3. Ідіть на пляж в такий час, коли нікого там немає. Для фотографа пляж по-справжньому оживає, коли там майже нікого немає, особливо в погану погоду. Грозові хмари і сильний вітер, бурхливе море - забезпечать вам ефектні і захоплюючі кадри.

4. Обережно - горизонт. Однією з найпоширеніших проблем у пляжній зйомці - це крива лінія горизонту. У більшості випадків така помилка виникає при зйомці відритих пейзажів з безперервною лінією горизонту. При зйомці необхідно намагатися, щоб горизонт на фотографії виходив рівним по відношенню до всього кадру. Намагайтеся зняти так, щоб горизонт знаходився не по центру, інакше ваш знімок буде виглядати розрізаним навпіл.

5. Точковий експозамір. Ряд проблем при зйомці можна уникнути якщо камера має точковий експозамір. Експозамір - це функція фотокамери, яка вказує, яке місце зображення необхідно проекспонувати. Така функція фотокамери дає можливість підбирати налаштування експозиції. Ця функція особливо корисна при дуже яскравому освітленні, коли треба проекспонувати тінисті місця. Місце, вибране на зображенні, вийде максимально оптимізованим на кадрі. При цьому, інші місця кадру вийдуть пересвіченими, але зате будете мати чітке зображення вибраного об'єкту зйомки.

Точковий експозамір особливо корисний при зйомці людей. У таких ситуаціях вам не треба розташовувати об'єкти зйомки обличчям до сонця і їм не доведеться жмуритися - це одна з найпоширеніших помилок пляжної фотографії. Роблячи експозамір по затіненій особі можна отримати якісний знімок.

6. Експобрекетинг. Ще з однією проблемою доводиться стикатися під час літньої пляжної зйомки, особливо тоді, коли ви фотографуєте в автоматичному режимі. Кадри виходять трохи недоекспоновані, бо навколо все дуже яскраво. Якщо камера має ручний режим зйомки, то поексперементуйте з різними рівнями експозиції.

Кращого результату можна добитися, подивившись яке конкретно значення експозиції вибирає камера, а потім можна додати кілька пунктів. Але в першу чергу все залежить від ситуації навколо. Пейзажі бувають досить непередбачувані, особливо в тих випадках, коли в них присутні світлі і темні області. У деяких випадках доводиться вибирати, яку область треба експонувати добре, і зосередити свою увагу на ній, тому що задати ідеальні настройки всьому пейзажу буде досить проблематично, часом і неможливо.

7. Спалах. Якщо ви коли-небудь робили портретні зйомки при яскравому сонячному світлі на пляжі, то ви, напевно, помітили, що люди досить часто бувають затемненими - падають тіні від окулярів, панамок і т.п. Спробуйте включити спалах і проблеми з такими тінями зникнуть. Спалах повинен спрацьовувати у всіх випадках, незважаючи на освітлення. Без цього прийому вам не обійтися, якщо ви будете знімати людину проти сонця. Якщо спалахом не користуватися, то у вас може вийти силует.

Буде дуже добре, якщо ваша фотокамера дозволяє визначати потужність спалаху. Дуже часто через занадто сильний спалах кадр виходить ніби полинялим. Якщо потужність спалаху неможливо зменшити, а знімки виходять пересвіченими, то відійдіть трохи назад і використовуйте зум. Так вам вдасться зменшити силу спалаху, а саме зображення залишиться великим.

8. Ультрафіолетові фільтри. Такі фільтри особливо будуть корисними для власників дзеркальних фотокамер з ряду декількох причин - в першу чергу вони відсівають діапазон ультрафіолетового випромінювання, а для самого об'єктива виступають в якості захисту. Крім того, фільтри скорочують вплив атмосферної димки, яка надає кадрам блакитний відтінок. Також вони не створюють візуального ефекту, що для кожного об'єктива буде незамінним аксесуаром.

9. Поляризаційні фільтри. Такі фільтри дозволяють відсівати сонячні промені, зменшуючи при цьому відбиття світла від різних поверхонь, а також відблиски. Такі ефекти особливо помітні на фотографіях неба і водойм. Небо в таких випадках зазвичай виходить синім, і надзвичайно насиченим. Фотографи кажуть, що ефект поляризаційних фільтрів повністю схожий з ефектом сонцезахисних окулярів-полароїдів.

10. Чорно-біла фотографія. У самій чорно-білої фотографії ховається щось таке, що зовсім міняє настрій і враження від зображення. Спробуйте знебарвити знімок при постобробці і спостерігайте, як він буде змінюватися. Це перевірений спосіб у фотографів, щоб оживити фотографії, які зроблені в похмурий день, а краєвид пляжу не дуже блищить красою кольорів та відтінків.

Також раджу прочитати статтю Як фотографувати море.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *