Як фотографувати силуети

Серед безлічі різних напрямків у фотографії, зйомка силуетів займає особливе місце. Зйомка силуету є прекрасним способом передачі спостерігачам емоцій, настрою і часом певної загадковості. Дуже часто він зачаровує саме тим, що залишає місце для роздумів і повністю не розкриває для спостерігача всю картину.

силует

Головна ідея фотографії силуету полягає в тому, що об'єкт зйомки необхідно розташовувати безпосередньо перед джерелом світла. Вашим головним завданням буде змусити свою фотокамеру встановити експозицію, фокусуючись не на головному об'єкті зйомки, а на найсвітлішій частині фотографії, тобто на задньому плані. Якщо вам це вдається зробити, то об'єкт зйомки вийде неекспонованим, і відповідно буде доволі темним. По суті, ви повинні змусити фотокамеру думати, що та частина фотографії, яка представляє інтерес, є світлою.

Як завжди, у фотографів існують правила зйомки:

1. Виберіть чіткий об'єкт. Силует зробити можна практично з будь-якого об'єкта. Ви повинні знімати що-небудь з формою, яку буде легко впізнати і яка буде притягати погляд та цікаво виглядати у двомірному зображенні. Щоб силует вийшов привабливим, то ні в якому разі не можна використовувати колір або відтінки, тому що образ повинен вийти максимально чітким.

2. Вимкніть спалах. Коли фотоапарат працює в автоматичному режимі, то він може увімкнути спалах, у зв’язку з чим не вдасться відзняти силует.

3. Правильно організуйте освітлення. Освітлення необхідно побудувати таким чином, щоб задня частина об'єкту зйомки була підсвічена набагато сильніше, ніж передня. Одним з найкращих варіантів буде зйомка проти сходу або заходу сонця.

4. Вибір композиції. Ви повинні побудувати майбутній кадр таким чином, щоб об'єкт, що знімається знаходився на простому, але яскравому фоні. У таких ситуаціях найкращим заднім фоном може бути світле, призахідне, безхмарне небо. За вашим об'єктом зйомки має знаходитись джерело світла.

5. Силует має бути чітким та лаконічним. Якщо ви зібралися фотографувати силует більш ніж одного об'єкта, то слід розмістити їх на певній відстані один від одного. Якщо будете знімати, наприклад, силует дерева і людини, то не слід поміщати людину перед деревом. На кадрі вони зіллються і складно буде зрозуміти, чий силует ви знімаєте. При побудові композиції силуети людей слід відображати в профіль, а не в анфас. Це дасть вам можливість більш чітко промальовувати риси людини.

6. Робота в автоматичному режимі. Наведіть фотоапарат на найяскравішу частину композиції, кнопку спуску натисніть наполовину і не відпускайте її. Потім пересуньте фотокамеру назад, збудуйте кадр за своїм бажанням, і зробіть знімок. Як результат на більшості цифрових фотоапаратів виходить фото-силует. Виходить так, що ви обманюєте фотокамеру, змушуючи її вважати найяскравішою ту частину зображення, яка має середній тон яскравості.

Деякі цифрові фотокамери мають режим «центрального» або «точкового» заміру. Такий режим допомагає при вищевказаній техніці зйомки, тому що фотокамера вимірює світло не скрізь, а тільки в центральній частині кадру. Це говорить про те, що у вас є можливість точно встановити експозицію.

7. Ручний режим. Якщо у вас нічого не виходить в автоматичному режимі, то можна спробувати встановити на фотокамері свої налаштування. Найпростіший спосіб використання ручного режиму - це подивитися на показники, які запропоновані в автоматичному режимі, і взяти їх за основу. Наприклад, якщо в автоматичному режимі об'єкт занадто світлий, то понизьте витримку на 1-2 EV, і подивіться, що у вас вийшло. Якщо ви хочете зробити декілька знімків на тлі сходу або заходу, які розрізняються по експозиції, використовуйте брекетинг.

8. Фокусування. Природно, що ви захочете, щоб силует був у фокусі і виходив чітко. Але може трапитися така ситуація, що фотокамера сфокусується на задньому плані. Такої ситуації можна уникнути двома способами. Якщо фотокамера має ручний режим фокусування, то використовуйте його. Перед тим, як вимірювати експозицію, сфокусуйте кадр. Другий спосіб полягає в тому, що використовується діафрагма при максимальній глибині різкості. Встановіть малу діафрагму (найбільше числове значення) для того, щоб збільшити глибину різкості. У зв'язку з цим, передній і задній плани отримають чіткі обриси.

Також раджу прочитати статтю Як фотографувати проти сонця.


One thought on “Як фотографувати силуети

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *