Як фотографувати море

Споконвіку водні стихії притягали до себе людей своєю красою, мінливістю та могутністю. Недарма у свій час багато художників відображали морські пейзажі у своїх роботах. Звісно, що захопившись красою приморського краю, ви також будете фотографувати і морські пейзажі. Думаю, що багатьом буде цікаво дізнатися як правильно знімати море та морські пейзажі.

фото моря

Багато майстрів ландшафтної зйомки досить часто виконують свої роботи на грані дня та ночі. Морські ландшафти краще всього знімати на світанку або на заході сонця. В таких ситуаціях слабе освітлення значно зменшує відблиски від морських хвиль та мокрого піску, які вдень занадто сильно іскряться під яскравим полуденним сонцем.

Зйомка в перших променях сонця надає приморському пейзажу якийсь особливий драматизм. «Низьке світло» дає можливість фотографу зробити унікальний знімок, надаючи йому містичний відтінок, що дуже поціновується серед покупців фотокартин. На світанку ви зможете отримати глибокі сині тони, які зовсім недоступні в інший час доби. Але при деяких обставинах ви зможете зробити зйомку і всередині дня. Насамперед все залежить від погодних умов.

В похмурний день ви зможете зняти багато цікавих кадрів, особливо в тих випадках, коли ви захочете зробити чорно-білий знімок, для якого більш принциповим є переплетіння фактур та образів морського ландшафту, чим кольорова гра сонячних променів. До речі, не завжди яскраві сонячні промені є фатальною перешкодою при зйомці. В таких випадках достатньо змінити масштаб зйомки і сконцентрувати свою увагу на окремих деталях пейзажу.

Не у всіх випадках потрібно розкривати на своєму знімку великі простори. Намагайтеся передати атмосферу пейзажу через якийсь характерний та особливий елемент. В такому випадку, вам можливо вдасться побачити велике в малому.

Однією з умов ландшафтного знімку є відсутність на ньому слідів діяльності людини. Бо в такій ситуації опосередкований діалог з природним середовищем втрачає свою первісну гостроту. Берегові ландшафти особливо піддаються впливові припливів та відпливів, проявляючи при цьому свою динамічність. Їх досить часто фотографують з великою витримкою, щоб можна було достеменно передати всю експресію стихії. При такій зйомці обов’язково потрібно застосовувати штатив.

Для того, щоб ви могли зробити гарні знімки, пропонується вашій увазі ряд правил, які виробили фотохудожники шляхом проб та помилок:

1. Тривала експозиція. В багатьох випадках довга витримка може надати морському пейзажу таємничо-містичні риси. Накладаючись одна на одну хвилі ніби застигають, утворюючи при цьому якусь туманну та загадкову субстанцію. Щоб відтворити таку картину, вам необхідно скористатися штативом та камерою з низькою чутливістю ISO. Щоб послабити світловий потік, і тим самим збільшити витримку, можна використати фільтри.

2. Від заходу до світанку. Зранку та ввечері освітленість прибережних ландшафтів є найбільш придатною для проведення фотосесії. Час, коли сонце сходить та заходить постійно змінюється протягом року. Через це фотографу слід добре знати розклад «небесної канцелярії», бо в іншому випадку можна пропустити самі цікаві моменти. При плануванні поїздки передбачте собі резерв часу на складання апаратури та на непередбачені обставини.

3. Зйомка в ширину. Спробуйте робити знімки з різних висот. Ширококутний об’єктив у поєднанні з низьким розташуванням камери значно підсилює відчуття простору. Однак у такій ситуації слід не перестаратися, бо в інакшому випадку ландшафт «розмиється», не залишаючи виразної точки фокусування. Ви повинні добре пам’ятати, що широкутний зум створює в кадрі бочкоподібні спотворення. Їх можна використовувати лише з творчою метою, або навпаки, прибрати їх при постобробці фотографії.

4. Середина дня. Багато хто вважає, що в середині дня проводити зйомку не дуже добре. Але знімаючи в монохромі, можна обробити досить глибокі тіні. Крім того, ви будете мати можливість надати ландшафту абстрактного вигляду, знімаючи тільки один фрагмент, який не схильний до сонячних капризів.

5. Чим гірше – тим краще. Як це і не дивно, але досить часто природні катаклізми сприяють зйомці. Наприклад, похмуре дощове небо надає пейзажу особливого драматизму. Тим більше, що похмура погода дає вам можливість збільшити витримку.

6. Не зупиняйтеся на досягнутому. Ви повинні бути цілий час у пошуках. Море багате на різноманітні сюрпризи. Але добре відомо, що чекати милості від природи досить часто буває невдячним завданням. Досить велика кількість перспективних ландшафтів залишаються непомітними для ока фотографа. Тому перед зйомкою слід ретельно дослідити прибережну зону.

7. Дивовижне поруч. Щоб створити унікальний кадр насамперед вам потрібно уникати стереотипів у своїй творчості. Фотограф, незалежно від своєї кваліфікації, не повинен використовувати у своїй роботі заїжджені сюжети. У всіх випадках завжди найвищу ціну мають незвичні місця та незвичні погодні умови. А перед вами завжди має стояти завдання – побачити дивовижне та відобразити його на своїх фотографіях.

Також раджу прочитати статтю Як фотографувати на пляжі.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *