Як навчитися фотографувати

Російський поет Олександр Пушкін написав колись знамениті слова – «Зупинись, мить, ти прекрасна». І не знати про що думав поет, коли писав ці безсмертні слова, але як на мене, то до мистецтва фотографії вони повністю підходять. Адже мистецтво фотографії це і є мить, яка зупинилася. Час, який застиг, спогади, переживання.

Сьогодні ні одне свято не обходиться без фотографії – весілля, дні народження, мандри, прогулянки - все це теми для фотографії. Чи звертали ви коли-небудь увагу на те, що люди намагаються відтворити моменти свого життя, затримати собі шматочок часу чи історії. Можна побачити батьків, учнів, студентів та навіть вже посивілих, старших людей, які ходять з фотокамерами. А теперішній прогрес приніс ще стільниковий телефон, і багато молодих людей його постійно використовують, щоб хоча би на хвилину зупинити плин часу.

Сам по собі фотоапарат став загальнодоступним, але з упевненістю можна сказати, що мистецтво фотографії залишилося. Адже просто зробити світлині, це ще не значить, що ви досягли вершини мистецтва. Відчути шелест трави, спів соловейка, запах ранкового світанку може не кожен, і відобразити це на фотографії також не всім дано. Відверто скажу вам, що це неможлива річ. Адже неможливо стати талановитим, генієм, композитором чи письменником – з цим даром потрібно народитися, і цей дар від Бога, і не кожному він дається.

Однак хочу зауважити, що просто знімати фото може кожен. І в реальному житті це відбувається повсякденно. Таких фотографів, такого рівня фотографії, прийнято називати «роботами», і їх є безліч. Їх автори з гордістю показують своїм колегам, рідним та знайомим, при цьому роблячи наголос, що таке фото може зробити кожен. А наведені нижче корисні поради дадуть вам можливість зробити біль-менш пристойні фото:

1. Навчіться спостерігати. Це ви повинні засвоїти раз і назавжди, бо без цього всі інші поради стануть непотрібними. Ідучи вулицями свого міста постарайтеся відшукати щось надзвичайне, подеколи непомітне для ока. Запам’ятайте, що у фотографії контраст являється одним із основних інструментів.

2. Одразу змиріться з думкою, що добре фотографувати ви не вмієте. Коли ви почали робити фотографії, дуже часто вам здається, що ви зробили майже геніальні фотографії. Це може говорити тільки про те, що ви не дуже самокритично відноситеся до своєї творчості. Той варіант, що ви насправді є генієм до сміхотворності мізерний. Адже навіть геніям вдається зробити приголомшливий знімок не частіше, ніж один з тисячі. І про це ви повинні пам’ятати завжди. Ви повинні навчитися критикувати себе і свою роботу, шукати недоліки в своїх недавніх фотографіях. Роблячи постійно такий аналіз ви зможете позбутися повсякденності і в подальшому ви зможете творчо вирости.

3. Ще один аспект, про який необхідно постійно пам’ятати – це компоновка кадру:

- навчіться правильно будувати композицію, між частинами фотографії не має бути дисбалансу. На фото не повинно бути переваги однієї частини над другою. Наприклад, не рекомендується знімати двох або більше людей крупним планом, зміщуючи їх обох в один бік від центру. Потрібно розташовувати центр кадру якраз між ними.
- у своїй роботі користуйтесь «правилом золотого перетину», суть якого полягає в тому, що кадр ділиться на три рівні частини по вертикалі і горизонталі, а на перетині прикордонних ліній розташовуються основні, ключові моменти кадру.
- ще один важливий постулат - центральний об’єкт кадру має бути статичним. Для динамізму слід уникати розташування горизонту за умовної лінії, яка ділить кадр надвоє. Наприклад, якщо ви знімаєте схід чи захід сонця над водою і хочете зробити наголос на гарнім небі, тоді слід дати 2/3 неба та 1/3 води. Але у тому випадку, коли вас більше буде цікавити відображення, то навпаки. Ви повинні пам’ятати про те, що навіть звичайний статичний кадр володіє динамізмом. Адже людський погляд рухається по кадру від центру до периферії, а направленням руху керує фотограф.
- використовуйте у кадрі прості геометричні фігури, які добре помітні оку людини – квадрат, коло, трикутник та ін., які утворюються з об’єктів зйомки.
- дивіться не лише на об’єкт зйомки, але і на його фон, особливо по краях кадру. При зйомці уникайте відволікаючих деталей.

4. Постійно шукайте цікаві кадри та ракурси, постарайтеся ліквідувати всі недоліки. Ви можете як завгодно довго читати про те, яким чином знімати портрет і при цьому ви знімаєте людину з великими вухами в анфас, і як наслідок – його антени буде видно здалеку.

5. Забудьте про застарілі поради «маститих» фотографів. Досить часто новачків підводить порада про те, що «не можна знімати проти сонця». Це неправдива інформація, бо як інакше пояснити портрети, виконані на фоні заходу.

6. Не сприймайте близько до серця все те, що пишуть на Інтернет-форумах. Досить часто завсідники цих форумів є ІТ-співробітниками різних компаній, серед яких справжніх, талановитих фотографів майже немає і знайти там достойного співрозмовника, який зможе вас чому-небудь навчити, практично неможливо.

7. Забудьте про казочку, яка говорить про те, що купуючи дорогий фотоапарат ви відразу почнете робити унікальні фотознімки. Цей факт далекий від реальності. Запам’ятайте про одне, якщо ви надумали зайнятися фотографією по-серйозному, то вам доведеться поміняти не один фотоапарат. Адже під час роботи апаратура, як механічна, так і електронна, досить часто виходить з ладу, особливо дешеві марки. З часом ви підберете собі камеру, яка буде відповідати вашим запитам.

І насамкінець – постійно займайтеся самовдосконаленням. Якщо вам вдалося чомусь навчитися, то і надалі працюйте над собою та не зупиняйтеся на досягнутому. Займаючись фотографією ви повинні знайти свій неповторний стиль, бо саме в цьому полягає мистецтво фотографії.


Квалифицированные специалисты только на cold-seller.kh.ua обслужат кондиционер

3 thoughts on “Як навчитися фотографувати

  1. ше б додав більше читайте, переглядайте фото інших, і тільки так стане зрозуміло який стиль для Вас близький

  2. Гідна стаття, я повністю згідний ,що чуття є з народження від Бога, а дальше тільки праця.

  3. “Спинися мить! Ти прекрасна!” – цитата з “Фауста” Гете, а не Пушкіна;)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *