Як фотографувати у церкві

Враховуючи ситуацію, в якій проводяться обряди у церкві, існує ряд нюансів, якими не можна нехтувати.

Як фотографувати у церкві

По-перше – храм, церква, костел – це місце, в якому досить незвично поєднуються джерела світла. Як правило, це маленькі вікна і тьмяне освітлення. Фотографу потрібно обов'язково врахувати той факт, що для проведення зйомки світла буде недостатньо. Це, в свою чергу, потребує або підняттям ISO (і, як наслідок, поява сильних шумів), або використання спалаху, що також має свої нюанси.

По-друге, церква — це місце, яке представляє собою релігійну святиню. Тому, зйомка в церкві повинна проводитися з повагою до святого місця.

По-третє, фотографу доведеться стикатися зі складністю роботи в обмеженому просторі, особливо це стосується зйомки хрестин.

Якщо є можливість, варто заздалегідь оглянути майбутнє місце зйомок і врахувати ступінь його освітленості. Бажано захопити з собою фотокамеру і прикинути, яку витримку треба встановити, щоб вийшла коректна експозиція у фотографії. Якщо ж світла справді недостатньо, то доведеться використовувати один з двох наведених нижче варіантів, при яких зйомка в храмі буде вдалою:

1. Використовувати світлосильні об'єктиви. При цьому, якщо звичайного "кітового зума" зі стабілізатором буде достатньо для зйомки в приміщенні з поганим освітленням, то можна використовувати і його. Якщо ж освітлення зовсім погане, то треба буде підняти ISO. Знімати потрібно неодмінно в RAW, щоб потім придушити шуми в фоторедакторі. Таким чином збережеться атмосфера місця зйомки. Крім того, у разі необхідності можна поставити поправку експозиції на мінус третину або на мінус одиницю.

2. Акуратно скористатися спалахом. Якщо ж з якоїсь причини відсутній світлосильний об'єктив, доцільно буде скористатися зовнішнім спалахом. Але зі спалахом працювати в церкві ще складніше. Обумовлено це тим, що споруда має досить велику висоту. Це не дає можливості використовувати зовнішній спалах з відбиттям від стелі. Крім того, відбите світло буде мати не надто приємний відтінок. Справа в тому, що в церкві стіни і стелі розписані картинами, іконами або ж покриті фресками. Так що варто використовувати світловідбивач або розсіювач, що дозволить пом'якшити тіні.

Як фотографувати в церкві зі спалахом. Передовсім потрібно дізнатися, чи можна взагалі використовувати спалах. Заборона може накладатися у зв'язку з тим, що старі ікони та розписи стін чутливі до жорсткого імпульсного світла. Перед зйомкою необхідно запитати у когось зі служителів церкви або звернутися безпосередньо до отця за благословенням на зйомку. Також треба дізнатися, чи можна користуватися спалахом і куди можна чи не можна заходити.

Під час зйомки не варто робити довгі серії по кілька кадрів в секунду. У приміщенні церкви присутня особлива акустика, яка підсилює звуки затвора, що заважає проводити обряди. Можна зробити серію знімків під час співу хору. І природно, не треба бігати і голосно розмовляти під час зйомки в церкві - це елементарна культура.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *