Світловідбивач (рефлектор)

Кожному фотолюбителю-початківцю важливо знати те, чим відрізняється студійна зйомка від зйомки на природі. Відповідь проста - тим, що в студії у фотографа завжди є можливість керувати освітленням. Але чи буде у вас така можливість, якщо ви збираєтеся фотографувати прямо на вулиці? Якщо добре подумати, то освітленням можна управляти і без студійного обладнання. Мова йде про світловідбивач (або рефлектор).

Рефлектор або світловідбивач служить вторинним джерелом світла. Його можна використовувати в роботі тільки при наявності іншого потужного джерела світла, який використовується для підсвічування тіньових частин, що знімаються. Відбивач, в силу своїх характеристик, є найпопулярнішим студійним пристосуванням для управління світлом, і коли справа доходить до зйомки портрета на вулиці або на природі, то використання рефлектора стає абсолютно необхідним.

При природному освітленні зйомка може бути ускладнена тим, що розташування сонця по відношенню до об'єкта зйомки часто викликає появу різких тіней на обличчі. Використання примусового спалаху може в деяких випадках надати допомогу, але якщо перед вами стоїть завдання отримати зображення природних або теплих тонів, то відбивач найкраще впорається з таким завданням. За допомогою відбивача можна уникнути провалів в тінях, і в принципі вирішити ряд технічних завдань у складних умовах освітленості.

Зовнішня поверхня відбивачів може бути різних тонів, але золотий, срібний і білий є найбільш поширеними. Сама ідея відбивача полягає в тому, щоб відбити падаюче яскраве світло і за рахунок цього підсвітити тіньову область об'єкту зйомки. Таким чином, вам вдасться знизити контрастність між тіньовою, і яскраво освітленою стороною.

Тепер давайте розберемося з правилами фотографування за допомогою рефлектора, і яким чином слід використовувати відбивач для створення різних ефектів.

Приберіть тіні. У першу чергу їх необхідно прибрати з-під очей. Щоб позбутися від таких тіней, які виникають в результаті сильного зовнішнього освітлення, спробуйте встановити відбивач білого кольору під однаковим кутом до джерела світла і об'єкту, що знімається. Якщо сонце стоїть високо в небі, то необхідно розташувати відбивач на рівні грудей, це допоможе запобігти тіням під очима об’єкта, що знімається.

Зробіть знімок теплішим. Для додавання привабливого теплого освітлення об’єкта, що буде зніматися, використовується рефлектор із золотистою поверхнею. Залежно від яскравості світла, в деяких випадках треба зробити крок назад, для того щоб відбите світло не додавало до природного тону шкіри обличчя жовтий або помаранчевий відтінок.

Додайте блиску очам. Дуже часто очі як би «губляться» на портретах знятих, на відкритому повітрі. Існує простий, але цілком ефективний метод отримання привабливих відблисків. Для цього слід використовувати білий або срібний відбивач. Встановіть його, таким чином, по відношенню до людини яку знімають, щоб відбите світло потрапляло на очі, створюючи при цьому яскраві точки на темній зіниці ока.

Розсіюйте світло. Аналогічним чином відбувається розсіювання, коли ви будете використовувати софтбокс разом з яким-небудь комплектом для фотостудії. Дифузор використовується для розсіювання світла та пом'якшення різких тіней. У такій ситуації досить встановити дифузор між джерелом світла та об'єктом що знімається, щоб отримати м'яке освітлення, а саме світло зробити більш пластичним.

Придбати рефлектор з безкоштовною доставкою додому можна в Інтернет-магазині "Aliexpress" у розділі "Аксесуари для фотостудії". Вдалої покупки!


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *