Історія фотоапарату

Здається, що немає такої родини, яка не володіла б своїм сімейним архівом фотографій. Цей архів зберігається і передається в родині на протязі багатьох років. Перші фотознімки почали з'являтися близько двохсот років тому. І в той час важко було собі уявити, що фотоапарат чекає цікава історія створення та розвитку.

Вся технологія фотографії побудована на законах заломлення світлових променів. Астроном Іоганн Кеплер почав використовувати закони заломлення світла, які давали можливість спостерігати проектування зображення на плоску поверхню. Але така проекція вперше була зафіксована лише в 1820 році Жозефом Нісефор Ньєпсом. В якості фіксатора зображення він використовував асфальтовий лак. Створена ним установка стала прообразом сучасної фотокамери.

перший у світі фотоапарат

Вільям Тальбот використав камеру-обскуру Ньєпса для отримання негативів, а також покращення якості зображень. Дещо пізніше, в 1865 році Т. Стептон винаходить дзеркальний об'єктив, а сама фотокамера набуває знайомий нам зовнішній вигляд. Така фотокамера вже давала можливість робити фотознімки досить високої якості.

Знаменною подією у розвитку фотографії стало створення фотоплівки фірмою Кodak. Ця подія відбулася в 1889 році. Через п'ять років, в 1904 році брати Люм'єр роблять відкриття, яке стало революційною подією у фотографії, вони запропонували використовувати спеціальні пластини, які давали можливість створювати кольорові фотографії.

Крім братів Люм'єр дослідженнями в області фотографії російський фотограф, хімік і винахідник С.М. Проскудін-Горський проводить ряд дослідів, внаслідок яких він запатентував ряд технологій для отримання унікальних кольорових фотографій. Але ці технології не набули широкого застосування і стали просто ще одним унікальним фактом в історії фотографії.

Масове виробництво фотоапаратів почалося в 1925 році. Випускався цей фотоапарат під маркою Leica. Ця фотокамера, в якій використовувалася плівка шириною 35 мм, тривалий час займала лідируюче положення у виробництві фотоапаратів. З невеликих негативів друкувалися великі зображення, що у той час вважалося дивом своєї епохи. Крім того, дана фірма вперше почала використовувати систему фокусування зображення, а також застосовують ефект затримки при створенні фотографії.

У 1963 році стався ще один революційний прорив в області створення фотографій - компанія Polaroid створює фотоапарат, який створював фотографії миттєво. Після цього всі дослідження і досягнення в даній галузі призводять розробників до створення сучасної цифрової фотокамери.

Перша цифрова фотографія зоряного неба була зроблена в 1974 році. Дещо пізніше, починаючи з 1980-х років починається випуск цифрових відеокамер, які сьогодні знайомі і звичні кожному з нас.

Людству знадобилося півтора століття, щоб навчитися запам'ятовувати навічно важливі події. А на сьогоднішній день фотоапарат - не просто технічне пристосування, а це можливість кожному з нас створювати високохудожні шедеври.

Детальніше про історію фотографії можна прочитати у статтях:


One thought on “Історія фотоапарату

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *