Як вибрати сумку для фотоапарата
Купуючи фотокамеру, кожен з нас відразу стикається з проблемою підбору сумки для її переноски. Питання дуже складне в тому аспекті, якщо Ви купуєте фотоапарат вперше, і людина точно не знає, які вимоги пред’являються до такої сумки. В колі професіоналів-фотографів її прийнято називати кофром. Щоб надати якусь допомогу фотолюбителям, ми постараємося розібратися, на що необхідно звернути увагу при покупці такого кофра.
Виробник. Насамперед звернемо свою увагу на компанії, які безпосередньо займаються виготовленням сумок для фототехніки. Умовно їх можна розділити на два типи. Першими будуть компанії, які займаються випуском кофрів на «додаток» до своєї основної продукції. Другими являються виробники, для яких виробництво сумок для фототехніки є головним напрямком виробництва.
До перших виробників відносяться такі компанії як Canon, Nikon, Sony, Panasonic, Pentax. Кофри, які виробляють ці компанії, крім відомого імені, вирізняються гарною якістю та гармонічною єдністю фотокамери та кофра.
До другого типу насамперед відносяться такі відомі компанії як Clik Elite, Lowepro, Matin, Manfrotto, Kata, National Geographic, Tamrac, Think Tank та ще ряд других компаній. Продукція цих компаній насамперед орієнтована на ряд специфічних вимог фотографів. Продукція цих компаній постійно удосконалюється, і виробники постійно винаходять нові технології. Ці фірми постійно практикують інноваційні підходи в питаннях ергономіки, займаються багаторівневим тестуванням кофрів, що дає можливість зробити продукцію компаній другого типу на порядок вищою від фірм першого типу.
Кофри для дзеркальних фотокамер. Доволі складним питанням являється підбір кофра для дзеркальної фотокамери з високочутливими змінними фотооб’єктивами. Така техніка вимагає посиленого захисту, так як їхня конструкція доволі складна, і може при неправильному транспортуванні отримати пошкодження. Також досить часто до дзеркальної фотокамери додається цілий арсенал додаткового обладнання – бленди, змінні об’єктиви, розсіювачі, штативи та ряд іншого додаткового обладнання. Таке обладнання буде вимагати додаткового місця в кофрі, а також вимагає особливі умови транспортування. Саме через це, при придбанні сумки для дзеркальної фотокамери, необхідно досить серйозно віднестися до вибору такої сумки. Від такого вибору насамперед залежить час зберігання Вашої фототехніки у доброму стані, швидкість Вашої роботи з нею, вигідний вибір місця знаходження під час зйомок.
На сьогоднішній день виробники пропонують споживачам широкий вибір кофрів для зберігання фототехніки – фоторюкзаки, сумки-трикутники, тверді кейси та ін. Вибирати слід тільки такі кофри, залежно від того, при яких обставинах буде використовуватися фотокамера.
Фоторюкзак. Така позиція відмінно підійде для тих хто любить подорожувати з фотокамерою. Рюкзак забезпечить Вам рівномірне розміщення обладнання у сумці, що в кінцевому результаті значно полегшить носіння важкої фототехніки. В більшості випадків фоторюкзаки мають велику кількість відділень для розміщення обладнання. В такий рюкзак легко вміщуються фотокамери, об’єктиви, спалах, штативи та інша «амуніція». Також слід врахувати при покупці рюкзака наявність відділення для особистих речей. А самим кращим варіантом буде такий рюкзак в якому буде відділення-органайзер, яке дасть можливість зберігати дрібне обладнання в порядку та доступності.
Великі фотосумки. Якщо у Вас з’явився серйозний потяг до фотографії, то з часом Ви почнете «обростати» новими позиціями фото обладнання – об’єктивами, блендами, спалахами, фільтрами, кільцями та інш. Для такого обладнання буде потрібно більше місця, ніж у кобурі. Купуючи велику сумку необхідно звернути увагу на те, скільки додаткових відділень вона має. Таких відділень повинно вистачити для розміщення усього Вашого робочого обладнання. Не буде зайвим, якщо у такій сумці буде декілька «зайвих» відділень, тобто, Ви купуєте сумку на «виріст». Але не женіться за дуже великою сумкою, бо занадто велика сумка буде заважати при переміщенні, та створювати додаткові незручності при проведенні фотосесії.
Купуючи велику сумку, поцікавтеся чи має вона кріплення для штатива, аксесуарні петлі для додаткових сумочок, дощовик у комплекті сумки, та можливість транспортування такої сумки на багажному візку. Така сумка дуже придасться при умові великого завантаження фотосумки.
Сумка-кобура. Серед фотографів останнім часом стали користуватися популярністю компактні кофри, які називаються кобурою. Такі сумки носять на поясі або на плечі. В більшості випадків вони обладнані тільки одним великим відділенням для фотокамери та цілим набором зовнішніх та внутрішніх кишеньок, які дають змогу фотографу зручно розміщати весь набір дріб’язку - карти пам’яті, додаткові акумулятори, документи, флешки, фільтри та ін. Такі сумки найбільше вигідні при зйомках на прогулянках, коли весь арсенал додаткової фототехніки не потрібен, а є бажання зайнятися зйомкою. Така кобура буде гарним рішенням для фотолюбителя, який має в своєму арсеналі дзеркальну цифрову фотокамеру з одним об’єктивом, або звичайну системну фотокамеру.
Захисні кейси. Такі кофри для фотообладнання являються чисто професійним обладнанням. Як правило їх виготовляють з дуже міцних та довговічних матеріалів, які здатні витримувати високий тиск. При цьому вони здатні створювати надійний захист для фотообладнання. Кейси такого типу призначаються для транспортування фототехніки в екстремальних умовах. Деякі кейси здатні забезпечити повну безпеку обладнання під водою на глибинах до декількох десятків метрів.
Вузькоспеціалізовані фотосумки. Такий тип фотосумок особливо придасться для фоторепортерів та фотографів-профессіоналів при зніманні різного виду торжеств. Такі кофри представляють собою систему спеціальних обв’язок, які складаються зі спеціальної системи ремінних кріплень, які гнучко з’єднані між собою. Така сумка має спеціальні петлі для кріплення окремих модульних сумок, які призначені для зберігання в них додаткового обладнання. Конструкція таких сумок забезпечує швидкий доступ до різного типу додаткового обладнання та дає повну свободу руху під час роботи, що для професіонала-фотографа вище всього.
«Одяг» для любительських компактів. Безумовно, що підбираючи сумку для фотокамери, все буде залежати від типу вашого фотообладнання. В питаннях підбору кофра для фотокамери найпростіше доводиться власникам цифрових компактних фотокамер. Досить часто, так звані «мильниці» комплектуються виробниками доволі пристойними чохлами, які в достатній мірі досить добре виконують функції захисту фотообладнання від різного виду неприємностей. Але якщо Ви досить часто подорожуєте з фотокамерою, беручи його з собою на загородні фото сесії, відпуску, на мандрівки і т.п., то в таких випадках вам необхідно придбати спеціалізований «одяг». Сумка для вашої компактної фотокамери повинна мати спеціальні ударопоглинаючі вставки, які зведуть на мінімум пошкодження при падіннях та поштовхах фотоапарата. Така сумка повинна бути виконана з водостійких матеріалів, щоб попередити вихід зі строю фотокамери по причинам намокання в дощову та туманну погоду, находженням поблизу фонтанів та водоспадів.
Варто також потурбуватися про інші аспекти – бажано придбати сумку з додатковими відділеннями, які дадуть змогу мати завжди під руками додаткові аксесуари, такі як запасні батарейки, карти пам’яті, дата-кабель, очищаючі салфетки.
Основні критерії вибору сумки для фотоапарата
Коли нарешті ви вибрали для себе тип фотосумки, перейдемо до основних параметрів кофра, який Ви вже вирішили придбати. Насамперед слід звернути свою увагу на наступне:
Зручність. Сумка для фотокамери має бути максимально зручною для Вас: замки-блискавки не повинні заїдати, фотокамера повинна діставатися легко та швидко. Прийнятним варіантом буде коли сумка закривається двома способами – на липучку та на пряжку. В такому випадку при зніманні для швидкого добування фотокамери з кофра можна використати липучку, а в перервах між зйомками – замок-блискавку, який забезпечить зберігання фотообладнання від випадкового випадання.
Вмістимість. Ідеальним варіантом буде, коли сумка буде вміщувати не тільки все Ваше фотообладнання, але і всі необхідні особисті речі, бо носити дві сумки буде вкрай незручно.
Внутрішня будова. Для того, щоб Ваша фототехніка була надійно захищена від ударів та інших механічних пошкоджень, кофр повинен мати систему відсіків, які надійно обіймають фотокамеру та пристрої не даючи їм можливості бовтатися. Буде дуже добре, коли конструкція кофра буде змінною. В даний час багато виробників подібного типу сумок практикують такий підхід до внутрішнього дизайну фотосумок, забезпечуючи його за допомогою перегородок, які закріплюються на липучках. Внутрішня будова такої сумки надає ряд переваг – така сумка може підходити для різного типу фотообладнання, а в тих випадках, коли Ви замінюєте своє фотообладнання, то Вам не доведеться купувати іншу модель кофра.
Подбайте також і про додаткові аксесуари – в сумці повинно бути достатньо відділень. Вже було відмічено, що досить зручним наявність органайзера. Також буде досить зручним використовувати кишені-сітки та прозорі відділення. Наявність таких відділень дають можливість швидко знайти необхідне обладнання.
Міцність кріплення. Від міцності ременів сумки та упряжі сумки безпосередньо буде залежати безпека Вашого фотообладнання. Перед придбанням перевірте якість прошивки ременів та їх матеріал на розрив. Обов’язково подивіться з чого зроблена фурнітура. Краще всього буде коли фурнітура зроблена з металу, хоча багато виробників сьогодні використовують для цього пластичні матеріали.
Якщо сумка використовується для носіння на плечі, то зверніть свою увагу на наявність плечової накладки. Вона повинна бути м’якою та зручною, бажано, щоб вона була «дихаючою», щоб вона не парила тіло в жарку погоду. Те саме буде відноситися до шлейок рюкзаків.
Матеріал. Думка з цього питання однозначна – кофр повинен бути водостійким. Негода може застати Вас будь де, а намокання фотокамери являється фактичною гарантією для її подальшого ремонту. Також сумка має володіти властивостями захисту від пилу та бруду. Щоб збільшити гідрозахист фотокамери, виберіть собі сумку з прогумованими блискавками та додатковим чохлом-дощовиком. На сьогоднішній день майже всі виробники сумок укомплектовують ним свої вироби.
Крім цього не слід забувати про ударну здатність кофра. Такий параметр захисту в його конструкції забезпечується спеціальними армованими панелями, пластиковими вставками, алюмінієвим каркасом, литим дном та ін. Також зверніть свою увагу на внутрішній стан фотосумки. Поверхня сумки повинна бути м’якою, щоб оптичні пристрої, які будуть зберігатись у сумці та об’єктив фотокамери не подряпалися. Добре буде коли зверху фотокамери буде спеціальна прокладка з м’якої тканини. Якщо там буде знаходитися кишеня на замку-блискавці, то може статися так, що він подряпає екран вашої фотокамери.
Зовнішній вигляд. Багато виробників не звертають особливої уваги на зовнішній вигляд свого виробу. Вони насамперед намагаються створювати хоча не дуже привабливі, але за те дуже функціональні вироби. Інші компанії-виробники обов’язковою умовою ставлять модність та стильний вигляд своєї продукції. Досвід показує, що за привабливий дизайн досить часто доводиться заплатити значну суму, не виграючи при цьому в інших параметрах. Для декого такий підхід важливий, а для інших – ні. Можна надати тільки одну пораду – вибираючи для себе фотокофр, не женіться за надзвичайно оригінальними моделями, які будуть приваблювати зовсім непотрібну зайву увагу. Думка тут одна – збереження Вашого фотообладнання від стороннього погляду та доступу до нього, буде набагато важливішим, чим модний вигляд Вашого фотокофра.
На цьому комплекс порад закінчується, а право вибору залишається за Вами.
Замовити сумку для фотоапарата з безкоштовною доставкою додому можна в китайському Інтернет-магазині Aliexpress. Працює доставка в усі міста та села України. Оплата банківською карточкою та електронними грошима.