Як вибрати цифровий фотоапарат

Добре всім відомо, що прогрес не може стояти на місці. Він нестримно летить вперед, а разом з ним гігабайти та мегапікселі. Разом з тим, досить значно впали і ціни на цифровий фотодрук та цифрову фототехніку. Хочу звернути вашу увагу, що не будемо говорити про професійну зйомку, тому мова піде про фотокамеру для сімейного кола. Цифрова фотокамера має ряд переваг та вигод, а саме:

- Не потрібна фотоплівка. Ви будете мати можливість знімати безліч фотографій і відразу переписувати їх на CD або DVD диски. На сьогоднішній день майже у кожному місті працюють багато ательє, які допоможуть вам перенести фотографії з вашого фотоапарата на CD або DVD диски.
- Невдалі та браковані фотографії можна відразу видалити з фотоапарата. Користуючись плівковим фотоапаратом цього не зробиш. Відразу після зйомки можна переглянути усі кадри.
- Не потрібно відразу друкувати фотографії. Ви будете мати змогу створити свої фотоальбоми на DVD- дисках і потім зможете переглядати їх при допомозі DVD-плеєра. А якщо ви маєте сучасний TFT телевізор з підтримкою HDTV, то перегляд фотографій буде напрочуд комфортним, а на фотографіях можна буде побачити навіть дрібні деталі.
- Ви також будете можливість обійтися без послуг фото-студії, бо за допомогою фото-принтера зможете друкувати фотографії вдома.

Що таке цифровий фотоапарат

У цифровому фотоапараті, на відміну від плівкового, зображення передається не на плівку, а на так звану флеш-карту фотоапарата. З цифрового носія, в нашому випадку флеш-карти, фотографії можна передавати на інші пристрої цифрової техніки - комп'ютер, принтер, CD або DVD диски, DVD-плеєр.

У звичайній плівковій фотокамері світловий потік потрапляє на плівку і зберігається на ній до обробки. У цифровій фотокамері все по-інакшому. Тут світловий потік потрапляє не на плівку, а на світлочутливу матрицю, де перетворюється на електричні імпульси. Далі ці імпульси обробляються процесором фотокамери в один із форматів зображення і після цього записується на флеш-карту.

Класифікація цифрових фотоапаратів за ціновими категоріями

Розподіл тут відбувається аналогічно до поділу плівкових фотоапаратів.

Аматорські фотокамери низької цінової категорії, їх ще називають "мильницями".

Така категорія фотоапаратів з'явилася через намагання маловідомих виробників підкорити ринок доступною по ціні продукцією. Ціни на такі фотоапарати коливаються в межах 100-150 доларів США. По зовнішньому вигляду вони мало чим відрізняються від своїх "старших" побратимів, але коли до них приглянутися більш уважно, то можна побачити масу особливостей. Оптика у них виконана із пластмаси, матриця володіє слабкою чутливістю, досить слабенький процесор і т.д. Все це негативно впливає на якість знімків. Наприклад, слабкий процесор стає основною причиною повільної роботи меню фотокамери і відповідно швидкістю роботи фотоапарата.

Хоча варто зауважити, що з випуском новіших моделей таких фотоапаратів якість їх зростає.

Аматорські фотоапарати

Самою найбільшою популярністю користуються фотокамери вартістю від 250 доларів США. У цій ціновій категорії постійно з'являються нові моделі, які по своїх технічних характеристиках перевершують характеристики своїх попередників.

На сьогодні це модельний ряд фотокамер від 5 до 7 мегапікселів, які відповідно обладнані об'єктивом 1/3 та матрицею 1/3 дюйма. Майже всі установки таких фотокамер працюють в автоматичному режимі. І якщо ви збираєтесь робити зйомки тільки для себе, то такі фотокамери саме для вас.

Напівпрофесійні фотоапарати

Це вже більш дорогі фотокамери і їх вартість починається від позначки від 700 доларів. Це вже більш потужні, в основному дзеркальні камери у яких є багато ручних налаштувань, матриця у них 2/3 дюйма, і працює система збереження знімків у форматі RAW. Такими фотокамерами цікавляться такі особи, яких аматорська фотокамера вже не влаштовує, а на професійну фотокамеру бракує грошей.

Професійні фотоапарати

У цю категорію потрапляють фотокамери з ціною, від якої паморочиться голова. Такі камери обладнані самими останніми новинками та передовими технологіями. Саме через це ми навіть не будемо приділяти їм уваги.

Що важливо при виборі цифрового фотоапарата

Так як ми не являємося професійними фотографами, то будемо вибирати фотокамеру середньої цінової категорії.

Ціна. Це доволі значний показник, адже досить часто два фотоапарати з подібними параметрами мають доволі значну різницю. Більш дорогі фотокамери можуть відрізнятися тим, що у них встановлена досить якісна оптика, бо у дешевих апаратах вона виготовлена з пластмаси. Також більш дорожчі фотоапарати відрізняються більш якісним виконанням механіки, швидким процесором та більш розширеною комплектацією. Справа полягає в тому, що саму якість механіки та оптики при покупці досить складно оцінити, але сама ціна уже вказує на якість.

Світлочутливість матриці. Зазвичай первинні характеристики матриці її чутливість та число мегапікселів вказують як основні і завжди пишуть великими літерами. Чим більше має камера мегапікселів, тим більша її роздільна здатність при отриманні знімків. Висока роздільна здатність необхідна в першу чергу для високої деталізації та якісного друку. Світлочутливість показує як ваша фотокамера буде знімати вночі та при поганому освітленні. При поганому освітлені дуже часто виникають різноманітні кольорові артефакти, внаслідок чого сильно знижується різкість. Такі негативні моменти виникають внаслідок поганої чутливості матриці фотокамери.

Об'єм та тип флеш-пам'яті. При покупці фотокамери, вам слід в першу чергу поцікавитися, яким обсягом флеш-пам'яті обладнана фотокамера в її базовій комплектації. Обов'язково поцікавтеся яким типом пам'яті обладнана фотокамера і яка її вартість. Це може бути - SD, XD, MMC або Compakt Flash. Вартість флеш-пам'яті у різних моделях фотоапаратів є різною, а флеш-пам'ять, якою комплектується дана фотокамера може бути недостатньою для ваших потреб.

Ергономіка. Щоб оцінити такий фактор як ергономіка, то в першу чергу фотокамеру потрібно потримати в своїх руках. Кожна фотокамера має свої особливості. Вам потрібно оцінити наскільки надійно тримається камера у ваших руках. Перевірте наскільки зручно буде користуватися меню та кнопками управління. Управління фотокамерою повинно здійснюватися зручно та легко за допомогою однієї руки.

Базова комплектація. Обов'язково поцікавтеся, що є в комплекті фотокамери, яку ви збираєтеся придбати. А це в першу чергу має бути - зарядний пристрій, флеш-пам'ять, дата-кабель, чохол та інструкція користувача на зрозумілій для вас мові. Не зашкодить також штатив, а для великих ентузіастів і бокс для підводної зйомки. Якщо з переліченого чогось немає, то обов'язково поцікавтеся де можна придбати їх, і скільки вони будуть коштувати. Ніколи не нехтуйте інструкцією для користувача, адже сучасні цифрові фотокамери настільки складні у використанні їх функцій, що деякі моменти можна зрозуміти тільки після того, як детально ознайомитеся з інструкцією по експлуатації.

Функціональність фотокамери. Розглянемо якими функціональними властивостями володіє цифрова фотокамера. В першу чергу це є - оптичний зум ( на цифровий зум можете не звертати уваги), автофокус, автоматична установка балансу білого, мікрозйомка, коректування ефекту червоних очей.

Тип інтерфейсного кабелю. Не критичний показник, але досить важливий. Сучасні фотокамери оснащуються Firewire(IEEE1394) або USB2. Firewire дуже швидкий, але ваш комп'ютер повинен мати відповідний вхід. USB2 дещо повільніший але він сумісний з великою кількістю різних пристроїв. USB2 оснащені всі сучасні комп'ютери, принтери, портативні мультимедійні плеєри та DVD -програвачі.

Гарантія та сервісне обслуговування. Питання сервісного та гарантійного обслуговування ви повинні з'ясувати ще до покупки фотокамери. Великі та престижні виробники цифрової техніки мають розвинену мережу сервісних центрів. А такі, як китайські виробники можуть мати сервісний центр лише у столиці вашої країни, і це у більшості випадків значно ускладнює сервісне обслуговування.

Розмір та зовнішній вигляд. Останнім часом на прилавках магазинів можна побачити моделі фотоапаратів різних форм та кольорів. В першу чергу ви повинні врахувати розмір своєї камери. Зараз виробляють масу суперкомпактних моделей, а дзеркальні фотокамери є досить громіздкими за розмірами. Фотокамери із дзеркальною оптичною системою мають дуже сильну оптичну частину, а у компактних, на відміну від дзеркальних, сильно спрощена оптична частина на догоду компактності та зручності. Але вибір в даному випадку абсолютно залежить від ваших уподобань. Необхідно звернути свою увагу на матеріал корпусу фотокамери. У недорогих моделях в більшості випадків це пластмаса, а у престижних моделях використовують тонку сталь або алюміній. Фотокамери в металевих корпусах трохи важчі, але зате мають велику міцність корпусу, яка оберігає камеру від можливих механічних пошкоджень. Випускаються також фотокамери в ударостійкому і вологозахищеному корпусі, які прийдуться до вподоби любителям активного відпочинку.

Фотоапарат якого виробника вибрати?

Всіх виробників можна сміливо поділити на дві категорії - виробники фотообладнання та виробники комп'ютерної техніки. Виробники фотообладнання на протязі багатьох років спеціалізуються на випуску фототехніки. Їхню продукція характеризується якісна оптика, яка випробувана та перевірена на протязі багатьох років. Це можуть бути такі відомі фірми як Nikon або Canon. Виробники комп'ютерної техніки зуміли вчасно зорієнтуватися на прибуткове відділення ринку. Це такі як Asus або BenQ.

Взагалі матриці до фотокамер виробляють декілька виробників, саме через це матриці в моделях різних виробників можуть бути одними і тими ж. На сам кінець можна зробити висновок - вибирайте фототехніку відомих і престижних компаній. Купуючи фототехніку маловідомих виробників ви ризикуєте, бо в кінцевому результаті ви можете придбати непотріб і марно витратити гроші. Хоча деколи можна купити досить непоганий дешевий фотоапарат, але це вже лотерея. Вирішувати завжди Вам.

Вибрати та замовити цифровий фотоапарат з безкоштовною доставкою додому можна в Інтернет-магазині Aliexpress. Перед покупкою раджу ознайомитися з відгуками про продавця та його товар.


One thought on “Як вибрати цифровий фотоапарат

  1. забули про інших виробників, наприклад mamiya,leica,sony,pentax,sigma,
    а тільки згадали nikon та canon

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *