Як стати фотографом?

Дуже часто початківці-фотографи задають собі досить тривіальне питання - «Як стати фотографом, і з чого слід починати справу?» І це зовсім не дивно, так як мистецтво фотографії заслужено вважається одним з найцікавіших видів дозвілля, і досить часто це захоплення перетворюється з часом для декого в професію.

З чого ж можна починати, і які перші кроки необхідно зробити? Наводимо ряд порад, які допоможуть вам утвердитися у своєму виборі:

1. Якщо ви прийняли рішення стати фотографом, то найкраще буде, якщо ви запишетеся до фотошколи. У таких школах в спеціальних студіях проводяться теоретичні заняття, на яких висвітлюються теоретичні основи фотографії. Також тут докладно знайомлять учнів з різним обладнанням та проводяться практичні заняття. Якщо у вас немає такої можливості, тоді беріться за навчання самостійно. Хоча така дорога буде досить довгою та важкою.

2. Сьогодні в системі Інтернету існує велика кількість сайтів, які зможуть стати вам помічниками на шляху освоєння фотомистецтва. З особливою увагою знайомтеся з розміщеною там інформацією, вникайте в прийоми та види фотозйомки.

3. Для початку придбайте найпростішу фотокамеру, яка має в своєму меню такі функції як спалах, вибір ISO, баланс білого. Не зайвим буде якщо фотокамера ще буде мати режим макрозйомки та оптичний зум.

4. Знімайте все підряд. Бажано визначити для себе жанр фотографії, який буде вам до душі. Знайомтеся з роботами відомих майстрів такого жанру, користуйтеся ними в якості еталону для порівняння.

5. Вивчіть і навчіться працювати з програмами обробки фотографій. Починайте пробувати редагувати зроблені фотознімки.

6. Постійно приймайте участь у фотоконкурсах, які проводяться в Інтернеті. Навчіться об'єктивно сприймати критичні матеріали, аналізуйте їх та робіть для себе правильні висновки. Участь у конкурсах дасть вам можливість відчути задоволення від своїх результатів, а бажання стати фотографом з часом переросте в потребу.

7. Через деякий час необхідно придбати більш якісну професійну фотокамеру. Вона повинна мати ручну настройку діафрагми і хорошу оптику. Обов'язково перед покупкою порадьтеся з хорошим фахівцем.

8. Продовжуйте постійно займатися фотозйомкою за допомогою нової фотокамери, по мірі необхідності поповнюйте свій арсенал додаткового обладнання.

9. Найкращі свої кадри намагайтеся розмістити в мережі Інтернету. По можливості заведіть собі блог, де можна буде розміщувати всі свої знімки.

10. Обов'язково запрошуйте всіх потенційних замовників для ознайомлення зі своїм портфоліо. Рано чи пізно ваші роботи почнуть цікавити клієнтів.

І запам'ятайте - екслюзивність фотографії не стільки залежить від вартості фотоапаратури, скільки від досвіду фотографа. Для набуття досвіду необхідний час, і на це у вас може піти не один рік посиленої праці, чимало нервів і терпіння, а також грошових коштів. І якщо ви твердо вирішили стати фотографом-професіоналом, то не думайте, що це така проста та легка справа.

Але якщо ви зробили вибір, то не стійте на місці, постійно удосконалюйтеся, рухайтеся вперед, і тоді у вас все вийде!


8 thoughts on “Як стати фотографом?

  1. я дуже хочу стати фотографом поможіть мені!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  2. Привіт))..Я мрію стати фотографом і вивчитися на нього,але мама не розуміє цього і не пускає вчитися на фотографа(( підкажіть як переконати маму…!!

  3. Что бы стать фотографом, стоит пойти или на профильные курсы, или в ВУЗ. или если повезет в “подмастерья” к хорошему профи.:)

  4. На фотографа вчитись не потрібно.Для цього треба відеокамера,фотоапарат.І головне бажання!

  5. Здравствуйте! Кожен, хто хоче працювати у сфері фотомистецтва (або в будь-якій іншій новій для себе спеціальності) постає перед безліччю питань — з чого почати, як це зробити, чи буде це якісно, як залучити клієнтів, як стати фотографом?

  6. Я хочу стати фотографом і починаю на нього вчитись

  7. Я не знаю чи точно хочу стати фотографом але у мене є цікавість до цього мистецтва і є бажання. Я живу у невеличкому містечку і у мене немає можливості ходити у фотошколу, проте я думаю що у мене все вийде)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *