Як правильно фотографувати будівлі
Більшість фотографів не надто часто вибирають будинки та споруди в якості сюжету своєї композиції. У більшості випадків такі фасади не представляють інтересу. Але іноді такі фото необхідно зробити. Наприклад, якщо Ви збираєтеся виставити будинок на продаж або просто сфотографувати його на пам'ять. У такій ситуації будинок повинен виглядати найкращим чином, що не завжди буває просто. Звертаємо Вашу увагу на деякі поради, які дадуть вам можливість зробити цікаві фотографії будинків на будь-які цілі.
1. Навести на території порядок. Як би це дивно не звучало, але викосити траву, прибрати сміття та інші зайві предмети завжди простіше за 5-10 хвилин до зйомки, ніж потім протягом години обробляти цю фотографію у Фотошопі.
2. Вибір точки зйомки. Найбільш відповідною точкою зйомки буде позиція, коли на фото буде відображене ¾ лицьового боку будинку. У такому вигляді будь-який будинок буде виглядати набагато привабливіше, ніж на фотографії в «фас». Крім того, у вас з'явиться можливість вибору фону.
3. Погода. Найкращим варіантом для зйомки будинків буде похмура погода. У похмурий день освітлення розсіяне і рівне, а на фотографії не буде різких тіней.
4. Освітлення. Щоб знімок будинку виглядав привабливо, дуже важливо поєднати штучне освітлення будинку, а це буде світло у вікнах та на ганку, з природним сонячним світлом. Головним завданням для фотографа буде підібрати підходящий час дня. Так опівдні навіть найяскравіший світло в кімнаті не буде помітним. Коли сонце сідатиме, то у вас буде можливість протягом декількох хвилин поєднати обидва освітлення. За пів години до заходу сонця фасад будинку ще досить добре освітлений, а світло у вікнах буде приємно світитися. У таких ситуаціях вигідне світло буде тривати на протязі 10-15 хвилин, саме тому фотокамеру необхідно заздалегідь підготувати - вибрати правильний ракурс і виконати налаштування камери. Не чекайте занадто довго, оскільки через 10 хвилин на вулиці вже буде зовсім темно.
5. Формат RAW. Практика показує, що поєднати освітлення будинку з природним світлом часом буває дуже важко, тому краще всього буде, якщо Ви будете знімати в форматі RAW. За допомогою RAW- конвертера Ви завжди зможете виправити ті незначні помилки, які були допущені при зйомці.