Як фотографувати зоряне небо

Чи доводилося вам бачити фотографії нічного неба, на яких зірки йдуть одні за другим по великій дузі? А може ви вдивлялися в нічне небо і ви змогли побачити, як воно крутиться?

Такий феномен прийнято називати зоряною стежкою. На плівці камери або на датчику зафіксувалися смуги світла від зірок, за той час, що вона пройшла по небу перед відкритим затвором камери. Насправді це ілюзія. Фактично ми спостерігаємо стаціонарні зірки і обертання самої Землі. Таку ситуацію можна порівняти хіба з ситуацією, коли ви стоїте на грамплатівці, в той час коли вона грає.

У подібних зображеннях існує певна таємниця, навіть можна сказати деяка магія. Дуже часто серед професійних фотографів можна чути, як вони говорять про так званий захват, про ідеальний стан моменту часу. Щоб захопити зоряну стежку, вам знадобиться, порядку одної або двох годин. Техніка, яка вам необхідна для створення таких знімків, досить проста.

зоряне небо

Що необхідно для цього? Перед тим як відправитися на свій об'єкт за нічними знімками складіть собі короткий список, щоб переконатися, є у вас все необхідне спорядження:

- Камера здатна записувати в «Bulb» режимі,
- Стійкий штатив,
- Тросик,
- Кілька ліхтариків з запасними елементами живлення,
- Теплий одяг, парасолька і ще ряд таких речей, які зможуть знадобитися вам при зміні погодних умов.

Яке вибрати місце? У першу чергу слід шукати такі місця, на яких є досить цікавий передній план. Це може бути якийсь великий комплекс будівель, міст, вежа радіостанції або покинута будівля. Також можна використовувати природні особливості ландшафту, це можуть бути великі дерева або скельні утворення.

Ви повинні самі вирішити, чи підсвітити предмети світлом ліхтарика або зберегти їх як таємничі силуети на тлі зоряного неба.

Хоча зоряне небо можна сфотографувати в місті, але краще таку зйомку провести далеко від міських вогнів. Темні небеса дадуть вам можливість вичавити максимум вашого ISO і відкрити об'єктив камери на тривалий період часу і захопити велику кількість видимих зірок.

У більшості випадків вогні міста, які не видно неозброєним оком на знімку будуть проявлятися на знімках через тривалу витримку. Так якщо ви, нарешті, знайшли якесь темне місце, то найкраще буде якщо воно буде знаходитися за межами міста.

Основи фотографування зірок. Щоб зробити зйомку зоряної стежки існує кілька способів. Розглянемо самі основи, які не зміняться при використанні аналога SRL або DSLR.

Перед тим як зробити вибір установки настройок необхідно встановити камеру на штатив. Зорієнтуватися на місцевості, прикинути розташування об'єктів на знімку і встановіть фокус.

Фокусування. Встановити фокус в темряві зовсім не просто. Адже системі автофокусування часом нема за що зачепитися. Але є кілька способів вирішення цього питання.

Якщо вибудете використовувати на своєму знімку об'єкти переднього плану, то необхідно переконатися, що вони знаходяться в фокусі. Якщо ви при зйомці використовуєте ширококутний об'єктив то об'єкти зйомки і зірки, швидше за все, будуть у фокусі, навіть на дуже широкій апертурі. Також можна встановити фокус на нескінченність, якщо це ширококутний об'єктив.

При дуже малому освітленні деякі об'єктиви не можуть сфокусуватися в авторежимі. У такій ситуації ви можете злегка підсвітити об'єкти переднього плану ліхтариком, а після установки фокусу приберіть його. Як тільки ви досягли на камері стану «у фокусі», то не забудьте встановити його в режим MF або з самого початку використовуйте ручне фокусування перед початком роботи. Якщо цього не зробити, то ваша камера почне пошук знову, коли ви будете починати зйомку і ви обов'язково втратите налаштований фокус.

Після того як ви встановили камеру і налаштували ручний фокус (MF), то можна братися за роботу. Коли будете створювати свій кадр, постарайтеся щоб у кадр не потрапляли будь-які прямі джерела світла, наприклад вуличні ліхтарі.

Обов'язково зробіть пробний знімок, який в кінцевому підсумку допоможе вам у складанні композиції вашого знімка. Такий знімок ви можете зробити, встановивши 2-3 хвилини витримки при дуже високих ISO і максимальної апертурі. Цього має вистачити, щоб побачити в якому напрямку рухаються зірки, і ви зможете уявити собі, як буде виглядати наступний кадр.

Баланс білого. Баланс білого можна сміливо вважати окремою темою, якій сміливо можна присвятити окремий підручник. Якщо ви хочете знати більше про баланс білого, то бажано пошукати інші статті, які присвячені цій темі.

Так баланс білого буде різним для холодного або теплого світла. З холодною температурою кольору білий об'єкт буде виглядати злегка синім, а з теплою температурою кольору він буде мати злегка помаранчеве забарвлення. При зйомці нічного неба дуже хороші кадри виходять при установці балансу білого на «tungsten-вольфрам» (2850 Кельвін), при якій виходить хороший синій знімок. Також можна використовувати протилежність 10 000 Кельвін, при якій вийде глибокий оранжевий колір. Автоматичний баланс білого в більшості випадків буде створювати коричневий колір неба. І якщо ви не знаєте, як треба змінювати такі параметри, то зверніться до інструкції камери.

Параметри балансу білого впливають на все зображення, і якщо ви зібралися включити деякі об'єкти на передній план, то треба розглянути, як ви будете використовувати падаюче на них світло. Досвідчені фотографи для цих цілей використовують різні підсвічування за допомогою ліхтариків, а настройки балансу білого допомагають, які конкретно з них використовувати.

У ситуації, коли загальне світло дуже синє, а ви знімаєте зі свого балансу білого при значенні «вольфрам», то освітлені об'єкти можуть вийти неприродно синього кольору. Щоб уникнути такої картини можна використовувати ліхтарик з ксеноновою лампочкою або ліхтарик з лампою розжарювання, які мають набагато вищу температуру кольору і дають можливість нейтралізувати синій ефект.

Щоб змінити відтінок світла можна використовувати помаранчеві фільтр, але їх вживання призведе до зниження якості знімків.

Якщо проводити зйомку з балансом білого зі значенням 10 000К, то можна використовувати світлодіод, так як його блакитний відтінок дає можливість нейтралізувати високу температуру кольору в 10 000К.

Тому, для холодного білого балансу намагайтеся використовувати тепле світло, а для теплого балансу білого використовуйте холодне світло при висвітленні переднього плану. А також виконуйте знімки в RAW форматі.

Взагалі нічні зйомки досить тонкий процес і справжній успіх до вас зможе прийти тільки після багатьох і напружених годин роботи. Вибирайте час для зйомки і працюйте.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *