Як фотографувати влітку

Літо - це пора коли у багатьох фотографів з'являється можливість отримати такі кадри, які вони планували зробити упродовж всієї зими. Але при зйомці влітку також існує ряд проблем і складних ситуацій, з якими доведеться зіткнутися кожному фотографу. У даній статті міститься ряд порад, які допоможуть Вам отримати хороші кадри під час літніх фотосесій.

Літні місця. Перед тим, як Ви будете вибирати нове місце зйомки, бажано повернутися в те місце, де Ви проводили зйомку взимку. Ви відразу побачите, як це місце виглядає під літнім сонцем. Ви будете приємно здивовані тим, що з'явилося безліч прихованих деталей, які були непомітними взимку. Такі місця як сади, пляжі, місця проведення фестивалів та інших громадських заходів відмінно підійдуть для ваших майбутніх зйомок.

Золота година. Цей термін ви неодноразово чули, але Вам, напевно, не зовсім зрозуміла його концепція. Золотою годиною у фотографів прийнято вважати час сходу і заходу сонця. В цей час сонце знаходиться досить низько, і воно передає більш м'яке і тепле світло. Дуже часто досвідчені фотографи якраз обирають такий тип освітлення для пейзажної або портретної зйомки. В середині ясного сонячного дня сонячні промені дуже сильні і яскраві, навіть можна сказати занадто жорсткі, щоб у Вас вийшли гарні кадри.

Слідкуйте за експозицією. Влітку, в денний час доби вам слід постійно стежити за установкою експозиції. Яскраві денні промені сонця можуть зробити Ваш кадр пересвіченим. Ви повинні навчитися добре вміти правильно встановити діафрагму і витримку фотоапарата. Якщо Ви це засвоїте, то навіть саме яскраве сонячне світло не перешкодить зробити Вам досить хороший знімок.

Тіні. В літній час у Вас з'являється можливість зробити гарні знімки, в основі яких головним об'єктом зйомки є тінь. У таких випадках Вам доведеться проявити витримку і трохи почекати, перш ніж, з'являться і правильно ляжуть тіні від архітектурних споруд або людей. Найбільше кадри з тінями підходять для зйомки в чорно-білому кольорі, так як контрастність між світлими і темними місцями дуже сильно виділяються.

Силуети. Літнє освітлення як не можна краще підходить для зйомки силуетів. Для того щоб отримати хороший знімок силуету, необхідно запам'ятати одне досить просте правило, що об'єкт зйомки обов'язково повинен знаходитися попереду потужного джерела світла, чим у нашому випадку і є сонце.

Використовуйте світловідбивач. При зйомках влітку Вам може знадобитися сітловідбивач для «підсвічування» деяких деталей, які розташувалися в тіні. Світловідбивач знадобиться Вам для виконання портретної зйомки. Використовуючи світловідбивач, намагайтеся направляти потік світла під природним, природним кутом. Виконувати підсвічування світловідбивачем знизу вгору досить зручно, так як це дасть можливість вирівнювати тіні на шиї або підборідді. Але якщо Ви задумали створити вражаючий портрет або зняти якийсь об'єкт з хорошим освітленням, тоді Вам доведеться світловідбивач тримати трохи вище. Спробуйте кілька варіантів установки світловідбивача.

Редагуйте фотографії. Редагуючи фотографії, Ви зможете змінити або поліпшити саму атмосферу в кадрі. Наприклад, можна збільшити на знімку чіткість або контрастність. Також легко можна змінити баланс білого, і зробити свій знімок з більш теплим, жовтуватим відтінком.

У деяких випадках Ви можете тонувати свій знімок, збільшуючи при цьому його насиченість. Але тут необхідно бути дуже обережним, не переборщіть, так як Ви ризикуєте отримати на своїх знімках неприродні кольори.

Ряд основних рад по літній зйомці Ви вже отримали. Тепер справа залишається лише за Вами. Починайте знімати, і не важливо який жанр зйомки Ви обрали, а тепле літнє освітлення прийде Вам на допомогу і Ви зможете зробити хороші емоційні кадри.

Успіхів Вам!


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *