Як фотографувати весілля

Дана стаття, та її поради звернені в першу чергу до аматорів, які прийшли на весілля і на свій розсуд вирішили зробити зйомку цього торжества. Бо якщо вдаватися у тонкощі професійної зйомки весіль, то тоді наша стаття вийде доволі об'ємною.

Розглянемо доволі знайому ситуацію. Ваш товариш одружується, відповідно він запросив вас на весілля. Знаючи, що ви досить довгий час займаєтесь любительською зйомкою, заодно просить вас відобразити його торжество на фотоплівці. Відразу дам вам саму корисну пораду - намагайтеся всіма правдами та неправдами відмовитися від такого почесного обов'язку. В крайньому випадку умовте його, щоб він найняв ще додатково і професійного фотографа. Вся справа полягає в тому, що без належного досвіду зробити зйомку весільної церемонії від початку до кінця без всіляких провалів та казусів може вийти тільки у одного з тисячі фотоаматорів. В кінцевому результаті це може привести вас до зіпсованих дружніх відносин з молодятами, які трохи пізніше будуть змушені розглядати свій весільний альбом з пропущеними важливими моментами шлюбної церемонії. То вам довелося міняти батарейки чи плівку, або у самий важливий момент ви вийшли покурити на вулицю. Хочу зауважити, що зйомка на весіллі - це важка і копітка робота, а яка може бути робота, коли ваш найкращий друг одружується? Навіть перехилити келих шампанського за здоров'я молодих не вдасться. Але з іншого боку, коли ви будете часто знімати весілля своїх друзів, то ви зможете набратися досвіду, яким володіють професійні фотографи, і з часом ви навіть зможете заробляти на цьому гроші.

Якщо вам все ж не вдалося відмовитися від такої відповідальної місії, то вам слід дотримуватися наступних порад:

- Не "клацайте" без нагальної потреби. Таких "клацальників" найдеться доволі серед друзів та родичів наречених. Така порада завжди актуальна при будь-якому жанрі фотографії, буде це макрозйомка чи пейзаж, але досить часто початкуючі весільні фотографи про це забувають. А взагалі клацайте і дуже добре клацайте, бо поки ви ще не вмієте "бачити" потрібний кадр, а будь-який випадковий ваш знімок, нехай один із п'ятдесяти, може виявитися якраз самим пам'ятним кадром.
- Робіть якомога більше дублів. Дякуючи сучасним цифровим технологіям їх можна робити доволі багато. Вам не варто шукати протиріччя з попереднім абзацом, бо його фактично немає. Бо одна справа, коли фотограф кидається у різні сторони, роблячи по п'ять кадрів за секунду, і зовсім інша справа, коли він найшов потрібний сюжет, вибрав правильний ракурс, і робить ті ж самі п'ять кадрів з метою уникнути ситуації, яка доволі часто трапляється, коли кадр вийшов просто унікальний, але тільки наречений закрив очі.
- Ніколи не забувайте про родичів нареченої та нареченого. Бо саме вони будуть головними глядачами весільного фотоальбому. Як думаєте, чи буде їм приємно, що на більш як п'ятистах фотографіях вони потрапили до кадру лише три-чотири рази, та й то ззаду? Також ви повинні уникнути присутності явних фаворитів посеред гостей. Так буває, що сестра чи брат наречених виглядають набагато краще від них, і розглядаючи таку фотографію наречені навряд чи скажуть вам дякую.
- Краще менше та краще. Нарешті ви закінчили зйомку весілля і прийшли додому маючи у багажі приблизно півтори тисячі кадрів. Перед вами постане велика спокуса - ви видаляєте тільки відвертий брак, а все що залишилося несете на рецензію новоспеченому подружжю. Краще посидьте довше і скоротіть кількість фотографій до трьох-чотирьох сотень, але таких, щоб не соромно було за виконану роботу.
- Ведіть себе культурно. Ви повинні заздалегідь обговорити з нареченими форму вашого одягу. В таких випадках не варто наполягати на фото-жилетці чи джинсах, коли вас хочуть бачити у смокінгу. Але ви повинні пам'ятати, що тісний піджак не буде для вас відповідним одягом. Сорочка та метелик будуть дуже вдало виглядати і при цьому не будуть сковувати ваші рухи. Ніколи не тисніть своїми порадами на наречених. Якщо вони не мають бажання зніматися у даний момент, то вам краще зразу перейти до зйомки гостей. Адже коли ви роздратуєте молодять своєю вимогою, то навряд чи ви отримаєте гарні фотографії. І саме головне - ні в якому разі не напивайтеся. Можете випити пів келиха шампанського, лише в тому випадку, коли пропонують випити за здоров'я молодих.
- Подбайте про свою апаратуру. Це очевидна істина, про яку, як це не дивно досить часто забувають фотографи-початківці.

Що в першу чергу потрібно мати при собі:

- Фотокамеру, але краще всього буде коли у вас буде ще запасна, бо не виключено, що ваша фотокамера вийде з ладу. Своє апаратурою ви повинні володіти досконало, з закритими очима. Бажано щоб у вас був дзеркальна фотокамера, якщо вона буде цифровою (хоча б "просунуто-любительського"), то тоді ви можете розраховувати на гарний результат. Так звані "мильниці" абсолютно не придатні для зйомок в таких умовах і при таких навантаженнях. Погоджуюся, що у вас як у аматора навряд чи знайдеться два дзеркальних фотоапарати, але в такому випадку ви повинні найти вихід і найти необхідну апаратуру.
- Об'єктив. Самим кращим варіантом буде світлосильний зум з діапазоном фокусних відстаней від 35 до 150 мм. Варто мати з собою фікс-"портретник" для зйомки постановочних кадрів, а також телеоб'єктив. Ширококутний в даному випадку не підходить, так як він дещо спотворює зображення, хоча для зйомки загальних планів та портретів в приміщеннях ЗАГСу він може придатися. Якщо ви маєте дві фотокамери, то одну камеру варто поставити зум-ширококутник, а на другий зум -телеоб'єктив. Ніхто у ЗАГСі не буде вам повторювати церемонію розпису тільки з тої причини, що ви не встигли замінити об'єктив.
- Спалах. Ні в якому разі не розраховуйте на спалах вбудований у фотокамеру. Вам буде потрібна тільки зовнішній з великим провідним числом. Варто мати баунсер, розсіювач, який дасть вам змогу уникнути глибоких та негарних тіней, коли ви будете робити зйомку в приміщеннях. Але хто бачив щоб у аматора був спалах за 500 доларів. Звісно для зйомки в приміщеннях можна використовувати тільки такий, але коли у вас не має такого обладнання, то знімайте чим маєте. Хочу зауважити, що професіонали знімають в основному без спалаху, правда у професіоналів і об'єктиви зовсім інші.
- Світловідбивач. Його використовують тоді, коли ви плануєте зробити багато знімків на пленері. Його варто мати при собі, особливо в яскравий сонячний день. Також ви повинні пам'ятати, що коли ви будете використовувати світловідбивач вам знадобляться послуги асистента-добровольця. Взагалі не кожен професіонал носить його з собою, але він знадобиться для постановки світла, і має один великий недолік, бо дуже незручний у весільній метушні.
- Батарейки. Цього добра потрібно брати подвійний запас, а краще всього потрійний.
- Плівка. Якщо ви крім "цифри" виявите бажання познімати на плівку, то тут розрахунок проводиться чисто індивідуальний, але для проведення зйомки потрібно мати не менше 20 котушок.
- Цифрові носії. Не задавайтеся метою про відбракування знімків при допомозі дисплея вашої фотокамери. Зробіть собі запас флешок, а краще всього мати переносний фотоальбом (автономний вінчестер, який поєднаний з картрідером). Можна також прихопити з собою ноутбук, але ви повинні завжди пам'ятати про час автономної роботи. Навіть у тому випадку, коли ви маєте фотоальбом чи ноутбук, вам необхідно мати при собі хоча би дві карти пам'яті, бо за той час, поки знімки будуть копіюватися на вінчестер, можуть відбутися досить цікаві події. Хоч вам навряд чи доведеться знімати в RAW, а я би таки порадив би це, просто розраховуйте зробити пару тисяч кадрів, а тоді порахуйте який обсяг це займе, стільки і флешок візьміть з собою.
- Сумка. Вона буде необхідна вам щоб зручно розмістити у ній всю свою апаратуру, і щоб ви мали можливість у будь-який момент дістати потрібну вам частину. Але зазвичай досвідчений фотограф свою сумку залишає у машині. Фотокамеру чіпляє на шию, тубус з портретником на ремені через плече, а в кишенях спалах.
- Штатив. На всякий випадок його варто захопити, бо доволі часто ним доводиться користуватися. Більшу частину часу він буде не потрібний вам, але якщо вам доведеться проводити зйомку в темному приміщенні, то без штатива вам не обійтись, бо використовуючи спалах, ви скоріше всього можете зіпсувати кадр. Але бувають такі моменти, що у вас не буде часу ні на штатив, ні на світловідбивач.
- Робіть зйомки у RAW-форматі. Взагалі тут момент доволі проблематичний, бо RAW досить сильно скорочує довжину серії, але коли поглянути з іншого боку, це дозволяє сильно полегшити постобробку. Що буде важливіше, це вже вирішувати вам. Моя порада вам що потрібно чергувати формати в залежності від складених ситуацій - постановочні кадри ви цілком може зняти в RAW, а репортаж в JPEG. А взагалі якщо буде мати таку можливість, то намагайтеся все робити в RAW, це дозволяє трохи згодом виправляти різні помилки, які були зроблені під час зйомки.

Добре відомо, що весілля не може обійтися без колективних портретів, але в більшості випадків не всі гості звертають увагу на фотографа, а у інших гостей обличчя досить часто мають вигляд роботів. Саме тому вам варто вигадати декілька "заготовок" - це можуть бути запитання, розповіді та якісь жарти, щоб привернути увагу до себе і на той випадок, коли наречена ніяк не може "тримати себе" і хоч на секунду забути про весілля.

Сюжети для зйомок завжди варто залишати за фотографом, але існує пару моментів до яких фотограф має бути завжди готовим. По-перше, це момент зустрічі жениха та нареченої. Згідно давньої традиції, наречений вперше бачить вперше наречену у весільній сукні, та гамму емоцій, що з'являються на його обличчі в цей момент, варто відобразити. Про підписання документів у ЗАГСі не варто говорити, так само як і про обмін обручками. Важливим є також момент виходу нареченої та нареченого з приміщення ЗАГСу, коли родичі та друзі обсипають їх монетами, цукерками та пелюстками троянд. Тут важливо ще заздалегідь зайняти вигідну позицію для зйомки і дати відповідну вказівку присутнім, щоб вони не загороджували головних героїв торжества. Дуже гарні фотознімки виходять під час переміщення весільного кортежу від ЗАГСу до пам'ятних місць. Молоді в такий момент можуть трохи розслабитися, випити шампанського, а для фотографа якраз самий відповідний момент, щоб зробити ряд хороших портретів. Також варто не пропустити такі моменти як биття келихів, поїдання весільного короваю, а також перший танець наречених та розрізування весільного торта.

Під час роботи вам доведеться домовитися з тими, хто працює разом з вами, це відео-оператор, водії, тамада, щоб під час спільної роботи не перешкоджати один одному.

Обов'язково слідкуйте за своєю апаратурою. Під час весілля трапляються різні випадки, апаратура може загадково зникнути, але досить часто трапляється так, що якийсь добре підпилий гість на якусь мить уявляє себе великим фотографом і вирішив скористатися вашою апаратурою.

Ви не повинні вважати себе головною особою на святі. Так, фотограф є доволі важливою особою і його повинні слухатися. Але вам не варто перетворюватися на такого собі диктатора - "піди туди, встань так-то". Ви повинні завжди пам'ятати про те, що люди зібралися тут гарно повеселитися, а не виконувати ролі фотомоделей.


3 thoughts on “Як фотографувати весілля

  1. Хороші поради, але багато протиріч.

  2. для початківця буде цікаво, не згідний про широкоугольний обєктив, бачив багато цікавих кадрів, є такі фотографи шо у них більшість ним знято і досить цікаво сприймається.

  3. ( Відразу дам вам саму корисну пораду – намагайтеся всіма правдами та неправдами відмовитися від такого почесного обов’язку. Вся справа полягає в тому, що без належного досвіду зробити зйомку весільно )

    А ЗВІДКИ ТОДІ НАБРАТИ ТОГО ДОСВІДУ ?????????
    Чи всі професійні фотографи як тільки взяли камеру в руки, стали професійно фотографувати весілля ? Чи свій досвід десь купили?
    Коли є знання і навички, а головне бажання, то требе це все втілювати на практиці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *