Як фотографувати вагітних жінок

Зовнішній вигляд вагітних жінок прекрасний і дивний. Ще з давніх часів великі художники відображали вагітних жінок на своїх полотнах. Нічого не змінилося і в наші часи. У цій статті ми розглянемо, як фотографувати вагітних жінок.

Під час роботи з жінкою, та ще вагітною, Вам, як фотографу, доведеться діяти з усією делікатністю і передбачливістю. І цілком зрозуміло, в силу головної причини, Вам доведеться враховувати ряд особливостей, щоб кінцевий результат роботи перевершив всі сподівання клієнтки.

Як фотографувати вагітних

На питання, як фотографувати вагітних жінок, існує однозначна відповідь - тільки з відкритою душею та професійно. Для цього кожен поважаючий себе фотограф зобов'язаний знати основи психології, а також мати в резерві декілька технічних своїх особистих секретів при зйомках. У першу чергу почнемо з «етичної підготовки». Ви повинні чітко уявити собі, навіщо клієнт звернувся до фотографа, і що вона хоче побачити на майбутніх фотографіях. Та обставина, що молода жінка звернулася до фотографа, говорить про те, що в її житті має місце подія, яку вона хоче зберегти на фотознімку.

Таке ставлення проявляється у жінок тільки до подій зі щасливим кінцем, а це означає, що з точки зору психології, фотографу доведеться знімати картину на зразок продовження «Історії Кохання». Скористайтеся природними емоціями розчуленням, спокоєм і зосередженістю майбутньої мами на своїх особистих відчуттях.

І якщо Вам вдасться вловити момент, коли жінка прислухається до того, як дитина ворушиться всередині, то гарантовано, що ці знімки стануть улюбленими для всіх членів родини, достатньо буде звернути увагу майбутньої мами на те, в який момент вам вдалося зробити такий унікальний знімок.

Коментуючи процес фотосесії необхідно бути дуже обережним. Адже добре відомо, що деякі вагітні жінки стають дуже сприйнятливими до будь-якої ілюзії образливої або жартівливої. Адже не всі майбутні мами вже перебуваючи на великому терміні вагітності, стають чинними і статечними і вони як би виконані найвищою божественної сили, а тому стають миролюбними і дуже добрими. Фотографу у такій ситуації слід заздалегідь продумати, яким чином він буде говорити про події. Фрази звернення повинні виглядати наступним чином - «будьте ласкаві і поверніть свій животик» і т.п., але ні який-небудь грубуватий вираз.

З деякими жінками можна вибрати злегка пустотливий тон і користуватися ласкавим виразом - «ось Ви, мамочко ...». Для деяких жінок може підійти шанобливе «Ти» і по її імені. Фотограф повинен відчути, як насправді бачить себе клієнт у своєму становищі. І ніколи ні на чому не наполягайте, ні на чому в будь-якій ситуації.

По відношенню вибору сюжетів зйомки, простори для творчого підходу будуть обмежуватися тільки межами боязкості Вашого замовника.

Перш ніж приступити до здійснення обраного варіанту, слід ненав'язливо довідатися у жінки, яким чином вона бачить свою жіночність.

Якщо вона відповість, що жіночність проявляється у вигляді материнства, турботи і ласки, то їй слід запропонувати провести зйомку разом з батьком майбутнього малюка. Чоловічі руки на поверх живота коханої жінки якраз і буде тим самим символом турботи і захисту, які майбутня мама підсвідомо шукає.

Якщо на питання про жіночність вона з кокетством відповість щось просте, то ви можете влаштувати романтичну прогулянку по старовинному парку або провести мелодраматичну студійну зйомку з коханою людиною. У такій ситуації слід відобразити на кадрах поцілунки, ніжні дотики, прикладіть вушко до животика і т.п.

Якщо ж жінка під жіночністю в першу чергу розуміє чуттєвість, то Ви, як фотограф, можете бути готовим до різних експериментів. Для початку запропонуйте їй кілька злегка фривольних чорно-білих кадрів для проби.

Також руки коханого чоловіка можна відобразити трепетними і ласкавими, завдяки проробленої текстурі фотознімку, при цьому їх можна показати як пристрасні та владні. І тоді натяк на еротику буде виглядати цілком доречно. Потім можна за згодою клієнта показати часткове оголення, а чудова опрацювання кадру в профіль повторюваних у всій своїй красі округлих ліній живота і грудей, коли подібність форми сосків і опуклого пупка створюватиме своєрідний ритмічний ряд кадру, завдяки м'яким обводам. Все, відображене на кадрі, яке здасться клієнту занадто зухвалим, можна прикрити невинно руками майбутньої мами. Запам'ятайте, що при зйомках вагітних жінок, будь-яка поза не може виглядати антипатично.

Навіть самі нескромні знімки будуть викликати у глядача асоціації з простими реаліями пологового будинку, або образ «Мадонна з немовлям», тільки ще без нього. Творіть, і не бійтеся, в тому випадку якщо Ваша клієнтка готова до різних експериментів і не звертається до Вас кожен раз показати мало не кожен знятий кадр. Адже добре відомо, що всі вагітні жінки наділені якимось особливим зачаруванням і магнетизмом. Якщо Ви змогли це побачити, то негайно сфотографуйте таке явище.

Якщо фотограф проводить зйомку жінки в положенні в студії, то найкращим варіантом буде, коли Ви зможете налаштувати портретне освітлення в дусі гламуру. М'яке обволікаюче освітлення, буде якраз тим чинником, який зможе прикрити перші зморшки майбутньої мами. Адже сьогодні заможні бізнес-вумен коли вирішуються народити дитину і можуть дозволити собі послуг професійного фотографа, хоча їм вже не давно вісімнадцять років. Але це все реалії нашого сучасного життя, і до цього необхідно ставиться з розумінням. І ще слід пам'ятати про невеличкий секрет - дуже часто на обличчі вагітних жінок з'являються невеликі прищики. Тому Вам слід заздалегідь продумати питання софтбокса, портретної тарілки і обов'язково необхідно скористатися фотошопом.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *