Як фотографувати в нічних клубах

Після розвалу Радянського Союзу в нашій країні з'явилося таке явище як нічні клуби. Кількість таких закладів почала рости, як гриби після дощу. Відповідно і у відвідувачах не було нестачі. Переважна більшість відвідувачів таких закладів - молоді люди. Ну і як же тут обійтися без фотографій, як не зафіксувати на фото цікаву вечірку?

Зйомка в нічних клубах має свою специфіку. І в цьому немає нічого дивного, адже при зйомці доводиться враховувати не тільки повну затіненість приміщення, але і світлові промені та відблиски, а також безліч інших факторів, які можуть як нашкодити зробленому кадру, так і надати йому відтінок незабутнього шедевру.

нічний клуб

При зйомках в нічних клубах існує два основних способи ведення фотозйомки. У першому випадку використовується спалах, а в другому зйомка проводиться без нього. Цілком зрозуміло, що кожен спосіб має як негативні, так і позитивні сторони.

Через відсутність достатнього освітлення зйомка в нічному клубі без застосування спалаху може стати причиною затіненості кадру, дуже часто виходить невиразна темна пляма. Але з іншого боку, при застосуванні спалаху повністю змінюється природне освітлення, що не дає змоги правильно передати атмосферу подій, що відбуваються.

Звідси можна зробити висновок, що при більш-менш нормальному рівні освітленості зйомка без застосування спалаху підійде в першу чергу для створення фонових кадрів. І щоб надати своєму знімку яскравості і при цьому не отримати змащеного зображення, доведеться скористатися максимально короткими витримками і досить високим показником ISO.

Використовуючи спалах Ви в свою чергу можете скористатися одним із двох можливих способів зйомки: по першій і по другій шторці.

Зйомка по першій шторці. Використання такого варіанту ведення зйомки надає отриманим кадрам більшої барвистості, привабливості та соковитості. Але слід пам'ятати про те, що кількість кадрів, які доведеться відбракувати, буде досить великою.

Такий варіант ведення зйомки може зробити людину, що вміє добре поводитися з камерою, не просто хорошим фотографом, а й чудовим художником, який замість кистей і палітри з фарбами використовує промені світла. Без використання спеціальних графічних редакторів ви відразу на місці зможете домогтися ефекту хитромудрих ліній і напівпрозорих тіней, які стануть відмінними рисами зроблених вами знімків.

Оптимальні параметри фотокамери, які необхідні для ведення такого роду зйомки, не є високими. Показник ISO в діапазоні 100-200 можна використовувати для «малювання світлом». Якщо ви маєте намір зняти те, що знаходиться на задньому фоні, то показник ISO може досягати значення 800. Однак від «малюнків» при використанні останнього показника ISO необхідно утриматися, а величина витримки може перебувати в межах 0,5-2 секунди.

Зйомка за другою шторкою. Цей спосіб доцільно використовувати тим, хто віддає перевагу портретній зйомці, а від самих знімків вимагає яскравості та чітко обмежених меж світлотіні.

Показники налаштувань, які найкраще будуть підходити в такій ситуації, будуть значно перевищувати показники при зйомці по першій шторці. Показник ISO повинен знаходитися в діапазоні від 800 до 6400, а величина витримки буде дорівнювати 1/30-1/5 сек. відповідно.

Відносно використання об'єктиву, то для комфортного ведення зйомки краще всього використовувати об'єктиви середніх розмірів, так як великі габаритні розміри фотокамери не завжди дають можливість для маневрів фотографа, тим більше в обмежених умовах нічних клубів.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *