Як фотографувати в літаку

Кожного разу, відправляючись в будь-яку подорож, ми намагаємося взяти з собою фотокамеру, щоб закарбувати для себе найцікавіші моменти. Сьогодні піде мова про те, як фотографувати в літаку.

Найпоширенішою помилкою, яку здійснюють початківці фотографи - це установка об'єктиву фотокамери впритул до скла ілюмінатора літака, намагаючись таким чином мінімізувати віддзеркалення від скла і стабілізувати фотокамеру. На перший погляд, здається, що ви робите все правильно, але фактично в цій ситуації фотокамері буде передаватися вібрація від роботи силових установок літака. Так що поступати таким чином не варто.

Найкращим виходом в даній ситуації буде, якщо ви встановите на об'єктив бленду і піднесете фотокамеру, як можна ближче, до ілюмінатора не торкаючись його скла. Якщо бленди у вас немає, то можна вільною рукою прикрити край об'єктиву.

Роблячи знімки через ілюмінатор не бажано використовувати режим автофокусування. У таких випадках камера дуже часто «плутається» при фотографуванні через грубе скло. Також дуже часто скло ілюмінаторів може бути подряпаними або брудними, тому фокус може встановитися неправильно. В даному випадку краще всього наводити фокус вручну.

Найкраще знімки виходять на початку польоту. Викликано це тим, що при далеких перельотах на склі утворюється конденсат, який згодом перетворюється на крижинки, які в подальшому будуть створювати різні спотворення.

Коли літак знаходиться в горизонтальному положенні, то зробити хороший знімок досить складно. Викликано це тим, що ілюмінатор має невеликий розмір і тому важко встановити зручний кут зйомки. Але під час польоту літак часто виконує віражі. У більшості випадків такі маневри пілоти літака виконують під час зльоту або посадки. У таких випадках як раз можна зробити цікаві кадри. Так що вам обов'язково треба бути готовим до такої ситуації, тому що ці моменти тривають протягом короткого відрізка часу.

Також вам не слід користуватися фотоспалахом. Толку від неї буде небагато, так як її сили буде недостатньо, а відблисків на кадрі буде достатньо.

Завжди шукайте гарну композицію. Дуже часто з ілюмінатора все здається цікавим, а коли зробите фотографії, то починаєш розуміти, що ваші знімки вийшли нецікавими, і досить порожні.

Під час зйомки необхідно знайти цікавий центральний об'єкт та вдало підібрати до нього фон. Це може бути двигун літака або його крило, інший літак, красиві утворення хмар, берегова лінія, що сходить або заходить сонце. Також не слід випускати з уваги і сам салон літака, тут ви також можете отримати гарні знімки.

Ну а в іншому випадку все залежить від вас, намагайтеся у всіх випадках підходити творчо, і тоді удача буде на вашому боці.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *