Як фотографувати в дощову погоду

Погода, кажуть, річ примхлива, і змінюється, коли їй заманеться. Щойно світило яскраве сонечко, а за хвилину вже насунули чорні хмари і почалася гроза. Дехто може подумати, що знімати під час дощової погоди не зовсім добра думка. Але так як у природи немає поганої погоди, то так само можна сказати і про фотографа. Для нього не існує для погоди таких понять. Адже навіть за поганої погоди можна придумати цікаві композиції. Хоча можу казати, що не зовсім приємно залишатися на вулиці чи на природі і фотографувати, коли іде дощ. Але хочу зауважити, що краплі дощу можуть створити доволі цікаві та захоплюючі пейзажі. Можна спостерігати, як краплі дощу на різних поверхнях створюють цікаві світлові композиції. І це тільки одна частина широкої картини дощової погоди, адже під час дощової погоди можна побачити багато цікавих моментів.

У цій статті ми розглянемо ряд аспектів, на які необхідно звернути свою увагу, щоб погану погоду перетворити на перевагу на ваших фотографіях. Крім того, розглянемо яке спорядження та додаткові аксесуари вам знадобляться при зйомках у дощову погоду.

На що потрібно звернути увагу при зйомці в дощ

Багато людей не звертають своєї уваги на оточуючу обстановку під час дощу, бо у них на це немає часу. Але якщо уважно поглянути на речі та обстановку, які були зняті під час дощу, то ви побачите, що це новий світ, який з нетерпінням чекає, щоб його сфотографували. Досить часто дощова погода створює цікаву атмосферу та драматичні сценки, які можуть надати вашим фотографіям надзвичайний шарм. Під час грози або дощу, або відразу після їх закінчення, можна дуже часто спостерігати надзвичайно дивовижні хмари, а також краплі дощу, які створюють феєричну картину рослин та квітів.

Озирніться навколо, і уважно погляньте на оточуючу вас обстановку. Ті самі речі будуть мати зовсім інший незвичний вигляд. Подивіться уважно на людей, які будуть навколо чи біля вас. Більшість поспішає, а дехто насолоджується картиною дощу. Частіше всього таку картину можна спостерігати у літній час. Спостерігаючи за поведінкою людей під час дощової погоди, ви зможете отримати доволі цікаві і оригінальні кадри.

Поради фотографу при зйомці під час дощу

В першу чергу, щоб скомпонувати гарний кадр ви повинні розрахувати, коли ви будете проводити зйомку, бо час доби також має велике значення. Також ви повинні наперед продумати композицію. Наприклад, знімаючи людей, ви можете вставити їх у кадр поруч з вікном, по якому спливають краплі дощу, або коли люди проходять поруч із калюжею води, яка відображає їх химерні образи.

На лоні природи також можна відшукати безліч предметів, яких змінює дощ. Уважно погляньте навколо себе, придивіться до гілок або до трави, на яких назбиралися краплини дощу. Спробуйте відшукати потрібний кут, який підкреслить краплини дощу та їх відображення.

Пейзажі в місті також виглядають доволі екзотично, коли вони покриті краплинами дощу. Якщо ви хочете створити якийсь оригінальний пейзаж, то скористайтеся тим, що вода має здатність відбивати світло так само як і дзеркало. Якщо ви зумієте відшукати правильний кут, то ви дістанете можливість зробити ряд унікальних кадрів, навіть звичайні міські будівлі можуть перетворитися в чудернацькі абстрактні образи через відображення у воді.

Дощ дає вам можливість зробити цікавими ваші об'єкти зйомки, також він дає можливість отримати знімок порожніх місць. Людей зазвичай менше, коли йде дощ, і ця обставина дасть вам можливість отримати знімки тих місць, які зазвичай заповнені людьми. Зверніть свою увагу на самі жваві вулиці свого міста. Такі вулиці у дощовий день, скоріше всього, будуть порожніми, і для вас це буде самий вдалий момент, щоб їх зафіксувати на своїй камері. Вигляд таких вулиць, які звичайно заповнені людьми зовсім по іншому будуть виглядати без людей, і ваш знімок буде виглядати більш драматичним. Вам потрібно про це завжди пам'ятати, коли ви будете складати план об'єктів фотографування у дощову погоду.

Під час грози потрібно свою увагу звернути на можливі блискавки, бо вони будуть безпосередньо впливати на якість зображення. Ви повинні пам'ятати, що блискавка у кадрі має бути частиною загального пейзажу, і саме через це вам потрібно відповідно скомпонувати кадр. При зйомці блискавки при короткій витримці необхідно, щоб вам поталанило, або прийдеться застосувати штатив та довгу витримку. Для фотографування грози та блискавок існують цілі технології, але коли ви задалися метою сфотографувати дощову погоду, то вам потрібно обов'язково використати навколишній пейзаж. Наявність води на землі або асфальті можна використати для відображення блискавки та створення досить цікавих ефектів.

Кольори у дощову погоду мають свій особливий вигляд, але потрібно спробувати робити чорно-білі фотографії. Дуже часто в чорно-білі фотографії виходять дуже драматичними та вражаючими.

Пристосування та аксесуари, необхідні при фотографуванні в дощову погоду

Зрозуміло, що при такій зйомці в першу чергу потрібно зберегти ваше обладнання сухим. Сучасні цифрові фотокамери це дуже чутливе електронне обладнання, яке дуже чутливе до дії вологи. Саме через це таке обладнання потребує захисту від дії дощу.

Вам необхідно мати спеціальну сумку, яка буде захищати вашу камеру під час переміщення, не завадить також і штатив.

Якщо не має сильного вітру, то вам буде достатньо мати звичайну парасольку. Правда це досить незручно, але ви завжди зможете найти собі асистента який вам допоможе в такій ситуації.

Самий кращий варіант як зберегти свою камеру сухою - це придбати собі чохол, який розроблено спеціально для захисту фото обладнання від дії дощу. Він добре захищає обладнання і в той же час дає доступ до нього. Такі чохли мають спеціальні шнурки та липучки, і саме головне те, що вони водонепроникні.

Обов'язково скористайтеся блендою. Коли пориви вітру не дуже сильні, то бленда надійно захистить об'єктив від попадання крапель дощу. Якщо ви збираєтесь поміняти об'єктив, то вам слід бути дуже обережним, щоб в ніякому разі волога не попала всередину камери.

Взагалі фотографування в складних погодних умовах є доволі складним завданням. Та все ж коли ви вживете всіх запобіжних заходів, щоб захистити себе та своє обладнання від дощу, то все інше буде видаватися цілком природним. Не жалкуйте часу на складання плану зйомки, відшукайте цікаві та оригінальні теми, і думаю що вам тоді вдасться отримати досить цікаві кадри під час негоди.


One thought on “Як фотографувати в дощову погоду

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *