Як фотографувати птахів

Найцікавішим і захоплюючим різновидом фотозйомки живої природи можна вважати фотозйомку птахів. В цілому світі птахів небезпідставно можна вважати самими полохливими істотами. Тому від фотографа потрібно чимале терпіння, щоб зловити цікавий кадр. Різноманіття поведінки, розмірів, забарвлень і форм відкривають перед кожним фотографом безмежні можливості.

Як фотографувати птахів

Насамперед, фотозйомка пернатого царства приносить задоволення самим процесом зйомки. Це не тільки отримання фотографій птахів, але і в першу чергу, це задоволення від спостереження за «братами нашими меншими», а також можливість злитися з живою природою в одне ціле. А якщо вам вдалося зробити унікальний знімок, то це задоволення можна порівняти з радістю завзятого мисливця під час вдалого полювання.

Через те, що більшість птахів досить полохливі істоти, то фотозйомка птахів в дикій природі виявляється набагато складнішою, ніж це здається на перший погляд.

Найцікавішим фактом є та обставина, що немає універсальної поради, яким чином фотографувати птахів. Світ птахів дуже різноманітний і ця обставина змушує фотографа використовувати різноманітні прийоми і хитрощі, щоб отримати хороший кадр. В одній статті практично неможливо описати всі способи, за допомогою яких можна успішно фотографувати птахів. Для цього буде потрібно написання цілої книги.

Але все ж, якщо ви задалися завданням навчитися фотографувати птахів, то вам необхідно починати з найпростіших прийомів, які згодом стануть основою ваших практичних дослідів. А на основі цих дослідів ви вже самостійно зможете виробити результативну тактику і стратегію, які дадуть вам відмінний результат в кожному конкретному випадку.
Отже, приступаємо до фотозйомки птахів.

Задамося таким питанням, - якою фотокамерою найкраще фотографувати птахів?

Сам процес фотозйомки, особливо невеликих і полохливих птахів, дуже вимогливий до використовуваного устаткування. В першу чергу вам необхідно мати довгофокусний об'єктив, якщо ви використовуєте дзеркальну фотокамеру, із еквівалентною фокусною відстанню (ЕФВ) 350-500 мм, або компактною фотокамерою з кратністю зума більше 15x. Проте в деяких випадках вдається зробити гарні кадри птахів і компактною фотокамерою з зумом 3x-5x. Весь секрет полягає в тому, що сама зйомка ведеться із спеціально обладнаного укриття або ж в міській обстановці. Це пов'язано з тим, що міські птахи не такі полохливі, як їх побратими, які живуть за межею міста. Перші навички фотографування птахів можна придбати в тихих куточках міських парків, а також на території зоопарків.

Але якщо ви не маєте у своєму арсеналі довгофокусного об'єктива, а матриця вашої фотокамери володіє великою кількістю пікселів, то ви зможете зробити кадрування, а після зйомки зможете видалити все непотрібне. Якщо у вас не буде часу на кадрування, то можливо вас виручить цифровий зум.

Як найкраще налаштувати фотокамеру для зйомки птахів. Дуже зручно використовувати режим пріоритету витримки під час фотографування птахів. Відомо, що для фотозйомки невеликих і дуже рухливих птахів, потрібна дуже коротка витримка, не довше 1/800 секунди . Великі птахи не такі рухливі, як дрібні, тому ви можете збільшити витримку навіть до 1/125 секунди. У таких випадках, в режимах пріоритету витримки, діафрагма відкриється і зменшить глибину різкості.

Але якщо ви будете вести зйомку фотокамерою з довгофокусним об'єктивом, то не слід забувати про те, що довга витримка може призвести до змазування зображення через випадкове переміщення фотоапарата під час спрацьовування затвора. У цьому випадку порада досить проста - знаменник витримки повинен бути не більшим, ніж фокусна відстань об'єктива. Обов'язково слід включити стабілізатор зображення. Але навіть буває так, що навіть у сонячну погоду може не вистачити світла для нормальної експозиції кадру, і в такій ситуації вам доведеться піднімати значення ISO, незважаючи на появу шумів.

Якщо ваша фотокамера має режим точкового виміру експозиції, і ви вмієте користуватися ним, то користуйтеся саме ним, оскільки в даній ситуації, сам об'єкт зйомки набагато важливіший фону. Якщо у вашій фотокамері точкового виміру експозиції немає, то застосовуйте центрально зважений, так як це дасть набагато кращі результати, ніж матричний.

Якщо ваш фотоапарат може підтримувати автоматичне фокусування по центральній точці , то необхідно використати такий режим . Це значно скоротити час, який знадобиться для наведення на різкість та установку експозиції, так як точки виміру експозиції і фокусування завжди знаходитимуться в центрі кадру.

Як вибрати точку фокусування? Також як і при фотографуванні портрету, слід фокусуватися по очах птиці. Однак, коли птах буває дуже рухливий, то така задача може виявитися практично нездійсненною. У таких ситуаціях слід використовувати фіксацію експозиції, якщо ваша фотокамера має таку кнопку, а фокусуватися можна по ногах або по голові, оскільки їх площини досить часто збігаються.

Фотографування птахів у зоопарку. Перед початком зйомки вам слід деякий час поспостерігати за поведінкою об'єкта зйомки. Зверніть свою увагу на те, як птах переміщається по вольєру, і в якому ракурсі птах буде виглядати максимально ефектно. Також не слід забувати про фон - паркани, різне начиння, грати та огорожі, які навряд чи стануть прикрасою вашого знімка.

Фотозйомка птахів в природному середовищі. Якщо ви маєте намір знімати птахів у місці їх перебування, то вам слід запастися терпінням. Необхідно придбати ще одну карту пам'яті для фотокамери, так як вам доведеться зробити велику кількість фотознімків.
Перш ніж приступити до процесу фотозйомки, вам слід поспостерігати за поведінкою і звичками птахів.

Також вам слід вибрати найбільш вигідну точку зйомки. Після цього слід приготувати фотокамеру, і зробіть декілька початкових знімків.

Вам слід дати птахам час для того, щоб вони звикли до вашої присутності, і коли ви відчуєте, що птахи вже майже не звертають на вас практично ніякої уваги, то тоді у вас з'являється можливість отримати унікальні кадри.

На закінчення хочеться відзначити, що наведені рекомендації є базовими для зйомки птахів. Залежно від того, де знаходиться місце зйомки, освітлення і рухливості ваших об'єктів зйомки у вас можуть виникнути й інші рішення. Вам слід творчо підходити до процесу зйомки і тоді ваші фотографії обов'язково стануть унікальними.


One thought on “Як фотографувати птахів

  1. Добрий день. Вибачте, – стаття ні про що! Просто перемололи набір слів- банальних рекомедацій, фактично ні про що, все і так всім зрозуміло, – але – абсолютно не дасть ваша стаття ніяких знань фотографу любого рівня. Враження таке, – щор автор статті – не фотограф, і ніколи по серйозному не фотографував птахів, тому нічого про це не знає, через те і пише такими загальними примітивними фразами ні про що.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *