Як фотографувати осінь

Осінь це пора коли трава, кущі, дерева набувають самих незвичайних кольорів. Тут можна побачити кольори веселки - зелений, жовтий, помаранчевий, золотистий, багряний і все це в різних комбінаціях. Восени сонце випромінює якесь особливе яскраве світло. Осінні пейзажі стають живими і урочистими. Проводити зйомку в цей час одне задоволення - не заважають комарі, як влітку і не холодно як взимку, погода тиха і спокійна.

осінь на Сихові

Час для фотографії. Восени кожен день гарний для зйомки. Ранковий світанок і ранній день дають можливість використовувати досить цікаві тіні. Так в середині жовтня ранній ранок може принести паморозь або туман, що створює особливо м'який фон і довгі тіні. Перед заходом сонця насичене золотисте світло перетворює не тільки опале листя, а також і те, що ще залишилися на деревах.

Щоб листя світилося на фотографіях, можна використовувати освітлення ззаду, коли буде світити сонце. Це створює ефект, ніби теплий світ разом з довгими тінями перетворює всю композицію фотографії в багатий барвистий узор.

Особливу вигоду можна отримати від блакитного неба, гри яскравого світла і тіней в яскраву сонячну погоду. Але в тих випадках, коли небо затягнуте хмарами або коли сонце сховалося за хмари, також можна отримати досить багатий колір осіннього листя.

Одним з кращих моментів для фотографування вважається той момент, коли листя починає змінювати своє забарвлення. З настанням перших морозів листя дуже швидко зблякне, а вітри понесуть їх з гілок. В такій ситуації головним завданням буде не пропустити момент сонячного і яскравого неба.

Технічне оснащення. Якщо у вас немає дорогого фотоапарата, то не слід дуже засмучуватися. Досить непогані знімки можна зробити і простою фотокамерою. Але все ж, щоб знімати осінні пейзажі високої якості, бажано мати камеру з високою роздільною здатністю, не менш ніж 8-10 мегапікселів. Наявність великої кількості мегапікселів у фотокамері дає гарантію хорошої деталізації і гарного кадрування в процесі обробки. Ще одним досить важливим моментом при підході до фотокамери є шуми матриці. Так, при поганих погодних умовах шуми в тінях будуть псувати картинку. Також велике значення мають такі параметри як передача кольору і динамічний діапазон. Швидкість зйомки фотокамери при пейзажній фотозйомці не відіграє великої ролі, скорострільність фотокамери має значення хіба що для зйомок спортивних репортажів.

У порівнянні з компактною фотокамерою дзеркальна камера забезпечує кращу якість фотографій. Також велике значення має об'єктив.

При зйомках осінніх пейзажів найкраще підходить ширококутний об'єктив або об'єктив з фіксованою фокусною відстанню. Висока світлосила оптики дає велику перевагу при зйомках. Тому об'єктиви зі світлосилою f2,8 матимуть перевагу. Зум-об'єктиви досить зручні в роботі, але все ж таки кращу якість дають об'єктиви з фіксованою фокусною відстанню. Якщо ви збираєтеся придбати зум-об'єктив, то на гіперзумах зупинятися не варто, гіперзум зручний тільки при зйомках репортажів.

Для того щоб при зйомці при заході сонця не з'явилося «ворушіння», необхідно мати при собі штатив. Адже при зйомках осінніх пейзажів досить важливе значення має глибина різкості, в даному випадку діафрагма буде перебувати в діапазоні f8-11, а витримка повинна бути досить тривалою і не завжди кожен стабілізатор об’єктива може врятувати від тремтіння. Збільшуючи значення ISO, ми не завжди зможемо отримати якісний знімок, оскільки через шуми обов'язково збільшиться зернистість і відповідно погіршиться деталізація. Щоб захистити камеру від відблисків придбайте бленду для об'єктива. Також необхідно встановити таймер автоспуску.

З метою посилення квітів, насиченості блакитного неба і кольорів листя бажано використовувати поляризаційний фільтр. А для того, щоб підкреслити червоний колір заходу необхідно застосовувати світлофільтри. Їх використання не позначається на сильно затемнених ділянках, які зазвичай залишаються недотриманими, а отже чорними. Але слід пам'ятати про те, що можуть з'явитися відблиски, які викликаються відбиттям світла на кордонах скло-повітря на розташованих перед об'єктивом світлофільтрах. Так трапляється, коли сонце світить прямо в об'єктив.

Компонування кадру. Порожній простір пейзажу завжди треба чимось наповнювати. На небі це будуть хмари. На передньому плані кадру це може бути чагарник, гілки, листя, висока трава, каміння. Якщо у вас не виходить заповнити кадр, то кадруйте знімок, щоб якимось чином виділити найцікавішу частину пейзажу.

При виборі сюжету, шукайте, що буде найголовнішим у пейзажі, на чому слід зробити акцент і як навколишнє середу підкреслить та доповнить найголовніший об'єкт. Наприклад, дерево не повинно виростати з нижньої частини кадру, завжди мусить залишатися небагато місця внизу кадру.

Щоб відчути повноту осені та її чарівну красу кольорів, беріть з собою фотокамеру і вирушайте в ліс або парк. Адже немає нічого прекраснішого ніж теплий осінній день, і буйство кольорів осені.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *