Як фотографувати немовлят

Для будь-якого фотографа, будь то професіонал чи аматор, зйомка новонародженого малюка буде дуже цікавою і разом з тим досить важкою. У такій ситуації професійного обладнання та знань принципів його роботи часом буває недостатньо. У цьому жанрі фотографії найважливішим є людський фактор. Але якщо врахувати низку порад, то ваша фотосесія може вийти цілком вдалою.

фото новонародженого

1. Обов'язково знайдіть контакт з батьками. Запитайте у тата і мами дозволу на всі свої дії, які ви будете виконувати під час зйомки. Для себе попередньо складіть план. Ви повинні переконатися, що батьки готові до співпраці з вами. Вони повинні знати, що ви будете використовувати під час зйомки - фотоспалах або природне світло, а також в яких частинах будинку або квартири ви будете проводити зйомку. Потрібно сказати їм, чи потрібні пелюшки і покривала і обов'язково попередьте їх, що ці речі під час зйомки можуть забруднитися. Слід також поцікавитися, буде дитина одягнена або без одягу. Цілком можливо, що батьки захочуть, щоб дитина була одягненою. Ви повинні запам'ятати, що управління процесом зйомки буде досить простим, якщо ви запитаєте у батьків дозволу на певні дії під час зйомки.

2. Ви завжди повинні перебувати в гарному настрої і дотримуйтесь терплячості. Маючи вже готовий план проведення фотосесії, ви повинні бути готові до того, що від деяких пунктів своєї програми вам доведеться відмовитися. Батьки якщо будуть замовляти фотографа, то вони повинні розраховувати на те, що зйомка триватиме як мінімум дві-три години. Це пов'язано з тією обставиною, що деякий час доведеться затратити на годування або заспокоєння малюка. Вам, як фотографу необхідно обов'язково вміти керувати настроєм людини, яку ви фотографуєте. Існуючий план зйомки абсолютно вам не допоможе, якщо дитина і батьки не зможуть відчути себе невимушено. Щоб відчути, як клієнт відчуває себе, періодично ставте себе на його місце. Так ви зможете визначити, що дає можливість людям залишатися самим собою.

3. Необхідно дізнатися якомога більше про сім'ю. Під час свого етапу розвитку у малюків починають проявлятися фізичні та емоційні особливості, які характерні тільки для певного періоду розвитку. Такі особливості мають особливу ціну для батьків, а фотограф не повинен упустити їх. Вам слід вивчити і запам'ятати всі вікові особливості маленьких дітей. Вам слід вибрати найголовніше - що необхідно дитині розуміти, знати і вміти. Наприклад, коли дитина стає вже більшою вона вже може самостійно сидіти або повзати. Дуже буде цікавим, якщо ви зможете зафіксувати на знімку ті дні, коли у дитини з'явився перший зуб або коли вона зробила свій перший самостійний крок.

4. Ростемо. Цілком зрозуміло, що дитина росте з настанням кожного дня. Вам необхідно показати ті моменти, яким був малюк в певний час, і використовуйте цю позицію як точку відліку, при цьому, показуючи, наскільки він виріс.

5. Зосередьте свою увагу на стосунках у сім'ї. Виконуючи знімки разом з родиною, обов'язково зробіть знімки дитини окремо з мамою і татом, також іншими дітьми. Дуже часто фотографія маленької дитини з іншими дітьми у великих сім'ях стає дуже цінними для батьків. Якщо вам доведеться знімати разом маленьких дітей, то вам необхідно якнайбільше набратися терпіння. Адже якщо в один і той же час одна дитина буде йти з вами на контакт, то інша не хоче цього робити. Тут ви повинні в першу чергу приділити увагу старшій дитині, і переконати її, що ви граєте в гру, а не виконуєте якесь спеціальне завдання. Фотографії слід виконувати в режимі прискореної зйомки, при цьому завжди очікуйте ситуації, коли діти будуть задіяні у процесі.

6. Коли практично зйомка виконана, спробуйте ще поексперементувати з навколишнім оточенням, реквізитами та предметами одягу. Починаючи фотосесію, попросіть дозволу у батьків на використання реквізитів, які вам знадобляться. Обов'язково поцікавтеся, чи є у батьків подарунки від бабусь і дідусів. Не будуть зайвими іграшки вашого дитинства, якщо вони збереглися, а також інші предмети, які б батьки хотіли побачити поряд з дитиною. Такі знімки виходять особливо цінними. Фотосесія новонародженої дитини є справжнім святом для батьків та їх сім'ї. Поради, які наведені вище, допоможуть вам впоратися зі зйомкою малюків, а якщо у вас виникли якісь цікаві моменти під час зйомки, то обов'язково напишіть про них у своїх коментарях.

Хочете дізнатися більше про специфіку зйомки дітей? Тоді читайте статтю Як фотографувати дітей.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *