Як фотографувати на вулиці

Кожен поважаючий себе фотограф практично ніколи не розлучається зі своєю фотокамерою. І не через те, що за будь-яким рогом його чекатиме шедевр, який необхідно відобразити. Все набагато простіше, фотографію можна в деякій мірі порівняти зі спортом - не будеш тренуватися, то практично нічого не зможеш досягти, незважаючи на те, що з основами теорії він ознайомлений по самому високому рангу. У фотографії те ж саме. Знання теорії, навіть самі досконалі, не дадуть Вам можливість створити унікальні кадри. Крім теорії необхідно постійно розвивати і вдосконалювати своє бачення навколишнього світу, а цього можна досягти тільки тоді, коли постійно фотографуєш.

Постійно тренуючись і навчаючись знаходити цікаві сюжети на вулицях міста, фотограф розвиває свою уважність та творче мислення. І не виключено, що в якийсь момент Вас може чекати справжній шедевр.

Вулична фотографія або як ще люблять називати фотографи на закордонний манер, стріт-фото, на сьогоднішній день є досить популярним жанром, як серед аматорів, так і серед професіоналів. Така зйомка доступна кожному бажаючому, який має фотокамеру. Займатися такою зйомкою можна як на вулицях рідного міста, так і у відрядженні, на відпочинку або поїздці в інше місто. Щоб отримати хороші фотографії зовсім не обов'язково мати круту фотокамеру. У цьому жанрі зйомки головну роль буде грати Ваша спостережливість. Тому для проведення таких зйомок можна підібрати для себе компактну фотокамеру.

Хороший результат показують бездзеркалки типу Nikon 1, Nikon 1 J4, Nikon 1 V3. У такій роботі також підійдуть і більш потужні дзеркалки. Відразу перед Вами постане питання - а яким об'єктивом повинна бути укомплектована фотокамера? Для таких зйомок підходить практично будь-який об'єктив. Але, найкращим виходом з такої ситуації, стане використання фікс-об'єктивів з фокусною відстанню 35 і 50 мм. Наприклад, щоб вирішити поставлені перед собою завдання при стріт-фото цілком підійде Вам така фотокамера як Nikon AF-S 35mm f/1.8G ED Nikkor. Дуже часто при таких зйомках фотографи дуже часто використовують камеру Nikon AF-S 50mm f/1.8G ED Nikkor. Враховуючи таке явище як кроп-фактор, для цифрових фотокамер з матрицею APS-C цілком підійдуть об'єктиви з фокусною відстанню 28-35 мм. Так прикладом може послужити фотокамера, спеціально розрахована на кроп, Nikon AF-S 35mm f/1.8G DX Nikkor.

Що фотографувати на вулицях. На перший погляд все виглядає досить просто. Але коли справа доходить до справжньої зйомки, початківець фотограф може розгубитися і прийти в повне замішання. Адже практично, початківець фотограф не може виділити з с цікавий об'єкт з існуючої ситуації, але і скомпонувати цікавий кадр. Фактично можна починати зйомку з людей, але буде краще, коли Ви почнете зйомку з неживих предметів. З такими предметами починаючому фотографу досить просто. Адже в місті нас усіх оточує безліч об'єктів міської інфраструктури, транспорт, і архітектурні споруди. Практично всі ці об'єкти перелічити неможливо, і, чим більше місто, тим більше об'єктів для зйомок.

І слід пам'ятати про важливе правило - ніколи не розташовуйте об'єкт зйомки по центру кадру. Така компоновка сюжету рідко буває вдалою. Намагайтеся ставте об'єкт ближче до одного з кутів знімка. І нагадуємо Вам про найголовніше і простому правилі зйомки - «беріть в кадр все найважливіше, а другорядне відтинайте». Ніколи не забувайте про це і не включайте в знімок зайві деталі, підкреслюйте найважливіше.

Налаштування фотокамери спеціально для зйомки на вулицях міст. По відношенню налаштувань фотокамери, то тут у Вас є безліч різноманітних сюжетів. Для початківця фотографа найкраще підійде режим - «авто». Володіючи вже деяким досвідом, Ви вже зможете проводити зйомку в режимі «Р». У цьому режимі фотограф має можливість тільки регулювати світлочутливість, а решту налаштує автоматика фотокамери.

У деяких видах сюжетів, де фотограф повинен управляти показниками діафрагми, можна скористатися режимом «А». Але, Ви завжди повинні пам'ятати про те, що, налаштовуючи значення діафрагми самостійно, то при відкритій повністю діафрагмі глибина різкості буде незначною, але при цьому фон кадру завжди буде дуже розмитим. При закритій діафрагмі можна отримати велику глибину різкості. У тих ситуаціях, коли Ви будете знімати рух об'єкта, то Ви можете без проблем перейти на режим S, що символізує пріоритет витримки. Щоб рух в кадрі не вийшло розмитим, і фото залишилося чітким, то значення витримки слід ставити невеликим. Тому, що чим швидше рух в кадрі, тим коротше повинна бути витримка. Так, наприклад, людина, що рухається, без проблем можна зняти при витримці 1/125 секунди, а вже коли людина біжить, то значення витримки може коливатися в межах 1/250 - 1/500 секунди.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *