Як фотографувати на світанку

Фотографувати природу - улюблене заняття багатьох людей. Їдучи на відпочинок, ми, як правило, беремо з собою фотоапарат, щоб зробити багато гарних фотографій. Проводячи чудово час, можна поєднувати приємне з корисним. Наприклад, зустрічаючи світанок, можна зробити серію красивих фотознімків. У цій статті ми поговоримо про те, як саме фотографувати світанок.

Перш за все, до зйомок потрібно підготуватися. Звичайно, іноді бувають моменти, коли ви рано вранці опинилися в дуже красивому місці, і при цьому у вас при собі була камера разом зі штативом. Однак якщо таке і трапляється, то непевне не часто. Так що вам слід заздалегідь приглянути собі місця з гарним краєвидом, де можна не тільки робити знімки сходу Сонця, але і підібрати собі відповідну композицію. Тривалість світанку - приблизно півгодини, цього буде недостатньо для того, щоб вибрати композицію та провести фотозйомку.

Не буде зайвим, якщо ви в Інтернеті дізнаєтеся, коли розпочнеться схід Сонця і яка при цьому на вулиці буде погода. Погодьтеся, безглуздо намагатися фотографувати світанок, коли з ранку небо затягнуте хмарами. Хоча, якщо мова йде про невелику хмарність, то це для знімка буде навіть добре, так як саме тоді Ви зможете спостерігати цікаве поєднання кольорів і тіней. Окрім самої камери, у Вас при собі має бути штатив, комплект об'єктивів, запасний акумулятор, а ще перед зйомкою слід підготувати (очистити) флеш карту.

Навіщо брати з собою набір об'єктивів? Справа в тому, що при фотографуванні такого плану практично неможливо вгадати, який фокусна відстань тут буде найбільш вдалою. Наприклад, широкоформатний об'єктив робить картину більш широкою, але якщо Ви хочете зробити головним об'єктом знімка саме оранжевий сонячний диск, то тут його використання може бути недоречним.

Приємних Вам світанків та гарних фотознімків!


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *