Як фотографувати концерти

Знімати такий захід як концерт досить просто, але така зйомка все ж вимагає від фотографа деяких навичок. І на такий захід необхідно попередньо підготуватися. Мається на увазі підготовка вашої знімальної техніки.

На концерті треба постаратися знаходитися якомога ближче до сцени, і по можливості , щоб ви змогли переміщатися по залу. Адже сидячи в задніх рядах на балконі, ви нічого путнього не сфотографуєте.

Прийти на концерт бажано заздалегідь, хоча б за пів години до початку вистави. Тут необхідно озирнутися, розібратися, хто в якому місці буде стояти і на чому грати. І саме головне - вибрати правильну позицію.

концерт

Не слід фотографувати музикантів, коли вони щось розповідають у перервах між піснями, все одно цього не буде видно на вашій фотографії. Краще буде, якщо ви сконцентруєте свою увагу на емоціях і кульмінаційних моментах номерів.

Якщо будете знімати музикантів, то продумайте, з якого ракурсу ви будете знімати. Ось, наприклад, ви будете знімати гітариста, а він може бути лівшею або правшею, тому ви повинні продумати з якого боку вам стояти.

Зйомку можете проводити в будь-якому режимі, який вам більше подобається. Але найкраще буде, якщо ISO буде більшим, а витримка короткою, наскільки це можливо, щоб рухи артистів не змазувалися, в більшості випадків 1/250 буває достатньо. Тип фокусування в таких ситуаціях повинен бути по одній точці. Одна точка потрібна для того, щоб ваша камера не фокусувалася на руках з натовпу глядачів, які мають властивість з'являтися у кадрі в самий невідповідний момент.

Розміри діафрагми і витримки необхідно підбирати по ходу подій, звіряючись з результатом на екрані. Коли незрозуміло, яке буде освітлення або воно дуже складне, то бажано виставляти автоматичний баланс білого. Якщо ви бачите, що у освітленні багато червоного і жовтого, то баланс слід виставляти на лампу розжарювання. А взагалі вам доведеться потрудитися і пошукати, які налаштування будуть працювати найкраще.

Бажано, щоб ви були знайомі з репертуаром і могли передбачити, що може статися в наступний момент. Але якщо ви незнайомі з репертуаром і музикою, то, швидше за все, найцікавіші моменти ви пропустите.

Включайте серійну зйомку і не шкодуйте кадри, адже все зайве і невдале можна буде видалити. Бажано, щоб ви мали картку з великим обсягом пам'яті, а ще краще буде , якщо ви будете мати запасну картку пам'яті. Протягом концерту ви можете зняти до 3000-4000 кадрів.

Дуже часто на концертах включають лазерне освітлення . Намагайтеся уникати прямого попадання променя лазера в очі, це шкідливо для здоров'я. Також не слід ловити об'єктивом прямі промені лазера, лазерний промінь може зіпсувати матрицю у вашій фотокамері . Боятися таких ситуацій не слід, але про них варто знати. Якщо ви задастеся завданням красиво зняти лазерні промені, то величину витримки слід збільшити до 1/30.

Також слід знати про те, що на деякі концерти вас можуть не пустити з фотокамерою, або ж попросять вас вийти, якщо зловлять вас зі зйомкою під час вистави. Добре продумайте таку ситуацію, і що ви тоді будете робити.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *