Як фотографувати їжу

Починаючи з часу свого існування, людство було постійно пов'язано зі споживанням їжі. І як один з факторів, ще з давніх часів, повсюдно був пов'язаний із зображенням фрагментів їжі. Не оминув своєю увагою цей жанр і фотографію. В даний час утворилася коаліція, вірніше сказати спільнота людей, які дуже люблять, не тільки поглинати їжу, а й просто милуватися нею. Таких людей, як правило, прийнято називати гурманами. І реалії нашого життя змусили професійних фотографів звернути свою увагу на цю проблему. Адже, щоб заробити якісь кошти фотографу, крім своєї волі доводиться фотографувати предмети споживання їжі. Дуже часто таких фахівців називають фуд-фотографами.

По своєму напрямку фотографія їжі є комерційною зйомкою, перед якою стоїть завдання викликати апетит у клієнтів і продати якомога більше рекламованих продуктів. Побачити фотографії їжі завжди можна зустріти в кулінарних книгах, меню пунктів громадського харчування, покрокових рецептах, і скрізь, де можна продати їжу.

Такі фотографи, як правило, є працівниками рекламної сфери. І його головною метою є те, що він повинен зробити якісну рекламу тим продуктам, які красиво і якісно роблять їжу придатною для споживання і придатною для зйомки.

Ми всі чудово знаємо, що всі продукти споживання, які відображені на фотознімку, далеко не є зразком їх якості. Але, як відомо всім нам така їжа далеко не завжди їстівна. Адже іноді, для того, щоб створити оригінальну картину, фотографу доводиться використовувати моторні масла і навіть гуталін для додання картині відповідного лиску і свіжості. Через такі фотографічні фокуси, фуд-фотографія, як правило, залишатиметься предметом нових рецептів смачної і фотогенічною їжі.

Як правило, фуд-фотографів можна розділити на два типи. Перші - це так звані пуристи, які завжди знімають предмети їжі, не користуючись предметами хімії. Друга категорія, становить контингент, який за допомогою світлових ефектів та використання хімічних фокусів, користується низкою фокусів фудмуляжа.

Перша категорія фотографів, пуристи, завжди прагнуть передати всі позитивні якості їжі за допомогою світла, а також необхідного ракурсу і світлових ефектів.

У нашій статті піде розповідь про те, як з мінімальним набором необхідного обладнання можна зробити свої фотокадри максимально наближеним до творінь картин великих художників, які малювали натюрморти, а це не зовсім просте завдання. У своїх спробах ми не будемо вдаватися до різних хімічних прийомів і трюків, але при цьому розглянемо три основні позиції, які стануть в кінцевому результаті запорукою хорошої фотографії.

Підготовка знімального місця для фуд-фотографа. Зрозуміло, що з плином часу будь-яка їжа дуже швидко втрачає свою привабливість. Тому вся знімальна площадка повинна бути підготовлена заздалегідь. Вам слід продумати, що буде відображатися у Вашому кадрі - красивий посуд, фрукти, зелень, а також ряд необхідних аксесуарів, які завжди повинні бути під рукою. Обов'язково слід підготувати робочу поверхню, розставте всі предмети так, щоб вони були готовими до експозиції, Замість готового предмету страви необхідно поставити порожню тарілку, а коли все буде готове до зйомки - замініть її вже готовою стравою. Особливо слід звернути увагу на фон, без нього світлова схема не буде досконалою. Камеру, як правило, слід встановити на штатив, при цьому слід дотримуватися необхідних налаштувань.

Світло при зйомках фуд-фотографії. У фотографії світло є головним компонентом, бо без світла ви ніколи не отримаєте гарного кадру. Користуючись системою освітлення, Ви завжди зможете моделювати різні композиції, глибину тіней, а також всі встановлені Вами налаштування фотокамери.

Натуральне освітлення. Завжди намагайтеся використовувати у своїй роботі можливості натурального освітлення. Натуральне світло з вашого вікна майже у всіх випадках створює м'які тіні і ідеально підходить майже для всіх випадків зйомки. При цьому, проводячи зйомку, Ви можете використовувати будь-які кути падіння світла. Світло з вікна створить Вам заливаюче освітлення, якщо використовувати при зйомці срібний відбивач, такий відбивач завжди пом’якшує тіні, і дасть Вам можливість отримати хороший кадр.

При зйомці харчових продуктів освітлення має бути рівномірним. Завжди намагайтеся уникати різких тіней, особливо на передньому плані, і прямих сонячних променів. Зверніть свою увагу на відблиски. Адже завжди є зразки, які поглинають світло, а інші відбивають. У деяких випадках ви можете використовувати натуральне світло в комбінації з імпульсним або постійним джерелом світла. Добре виглядають при денному світлі сніданок на столі з чаєм, кавою та солодощами.

Імпульсне світло. Таке освітлення створюється за допомогою портативних і стаціонарних моноблоків, які в більшості випадків використовуються при студійній зйомці для оформлення каталогів. Щоб отримати хороші кадри в умовах студії, необхідно мати певний досвід. Володіючи мистецтвом управління студійним світлом, Ви завжди зможете отримати при зйомці необхідне світло в кадрі. При студійній зйомці головним чинником буде вміння максимально розсіяти світло.

Постійне освітлення є одним з найголовніших творчих інструментів фотографа. Хороший фотограф завжди може імітувати різні ефекти і використовувати у своїй роботі всю гаму кольорів для підсвічування.

Композиція в фуд-фотографії. Не секрет, що фотографія стала предметом мистецтва. Тому, завжди слід підходити до об'єктів зйомки творчо. Як у будь-якому вигляді образотворчого мистецтва не існує готових шаблонів - знімаються об'єкти завжди будуть для Вас такою собі грою. Намагайтеся експериментувати з ракурсами. Міняйте розташування продуктів в кадрі і використовуйте їх властивості, керуючи діагоналями кадру.

Зйомка зверху. У цій ситуації слід знімати з особливою обережністю. Адже при зйомці обрана композиція може виглядати плоскою. І, тим не менш, зйомка зверху є одним з найпоширеніших варіантів. Намагайтеся знайти різні точки зйомки, які в кінцевому результаті можуть зробити Ваш кадр цікавим і підчас несподіваним.

Зверніть свою увагу на те, щоб в кадр не потрапили сторонні предмети, навіть зовсім невеликого розміру. Це можуть бути дрібні деталі або крихти, які будуть відволікати увагу глядача від головного об'єкту зйомки. Слід також звернути свою увагу на композицію кольорів об'єкта Вашої зйомки. Зверніть увагу на контраст композиції - посуд жодним чином не повинен зливатися з фоном. Якщо об'єкт зйомки не надто яскравий, то можна оживити картину яскравими акцентами. Це може бути оригінальний посуд або зелень.

Діагоналі в кадрі. Цим простим і ефективним композиційним прийомом користуються всі фотографи. Якщо добре придивитися, то майже на кожному знімку можна побачити не одну, а декілька діагоналей. Будь-який предмет, що має прямі краї може служити діагоналлю в кадрі. У більшості випадків це можуть бути столові предмети або квіти. Також такі діагоналі можуть створювати навіть лінії всередині самих предметів. Наприклад, це можуть бути лінії на серветках або навіть слід від решітки гриля на м'ясі, і таким чином може внести деяку динаміку в сюжет кадру.

Майстри зйомок їжі приділяють особливу увагу тому, куди веде діагональ. Адже своїм напрямком діагональ може поліпшити знімок, але також і відвести погляд від центрального предмета знімка.

Такий потужний візуальний ефект дає можливість експериментувати з напрямком діагоналей, направляючи їх під різними кутами, створюючи на картині додаткову глибину і просторовість.

Управління глибиною різкості. До числа популярних прийомів при зйомках їжі відноситься макрозйомка. У фокусі фотокамери знаходитиметься тільки частина страви, а все інше піде в розмитий фон. Правильний контроль за допомогою малої глибини різкості дає можливість привернути увагу до певної деталі на фотографії.

Підбір оптики. Оминути своєю увагою такий фактор не можна. Незалежно від того, що ви маєте намір знімати - кілька страв в одному кадрі або тільки фрагменти страви, в будь-якому випадку буде правильним, якщо Ви будете використовувати світосильну оптику. Знімаючи загальні плани, намагайтеся підібрати для зйомки ширококутні об'єктиви. Якщо мова йде про повноформатної фотокамери, то в такому випадку буде достатньо 50 мм об'єктива.

Якщо Ви збираєтеся виконати детальну зйомку елементів страви або окремо деякі компоненти їжі, солодощі, ягоди, гриби, спеції, то в такому випадку Вам знадобиться макрооб'єктив – 60 мм або 105 мм. Деякі фотографи в таких ситуаціях використовують тилт-шифт об'єктиви. Такий набір буде достатнім для проведення такого плану зйомки.

До зйомки предметів їжі слід підійти неквапливо й уважно, щоб потім не сидіти перед комп'ютером та допрацьовувати отримані зображення. При макро-зйомці обов'язково користуйтеся штативом, і стежте за тим, щоб всі предмети, які будуть головними, були в зоні різкості. Якщо Ви маєте комп'ютер або ноутбук, то найкраще завантажити отримані знімки відразу туди. Екран комп'ютера допоможе Вам оцінити якість знятих знімків, краще ніж екран будь-якої фотокамери.

Ви повинні завжди пам'ятати, що головне завдання при зйомках їжі - це реклама, яка повинна викликати у людини апетит, і тим самим продати якомога більше їжі. Але є й інша сторона роботи фотографів цього жанру. Іноді роботи таких фотографів змушують нас поглянути на досить тривіальний об'єкт зйомки як на справжній шедевр. І відразу приходить така думка - де кінчається рекламна зйомка, а де бере початок справжній витвір мистецтва.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *