Як фотографувати групу людей

Досить часто вам буде доводитися фотографувати великі групи людей на різних ювілеях та торжествах. Така зйомка потребує від фотографа дотримування наступних правил:

1. Насамперед потрібно правильно підібрати освітлення. Прослідкуйте за тим, щоб обличчя людей були добре освітлені. Світло повинно бути не дуже яскравим, бо інакше можуть появитися чорні тіні на обличчях. Якщо ви будете проводити зйомку у сонячний день, намагайтеся поставити групу так, щоб люди не жмурилися та не кидали тіні одні на других. Ніколи не фотографуйте навпроти вікон та проти сонця, бо в таких ситуаціях обличчя людей виходять занадто темними.

2. Вишикуйте людей. Намагайтеся уникати прямих рядів та шеренг. Добре буде якщо ви поставите групу людей півколом, або ще якось інакше, в залежності від вашого замислу.

3. Пам’ятайте про те, що на ваших фотографіях всі лиця мають бути добре видимі. В тому випадку, коли група людей досить велика, поставте їх рядами по росту. Тут можна використати підвищення та сходові марші. Також необхідно слідкувати за тим, щоб ті люди, які стоять по краям, не попали в зону спотворення.

4. Попросіть людей стати якомога ближче один до одного таким чином, щоб між ними не було просвітів. Намагайтеся зробити так, щоб поруч не стояли високі та низькі люди. Але не варто ставити людей по росту так як на уроці фізкультури. Добре буде, коли поруч будуть стояти люди приблизно однакового зросту, а на самих фотографіях не було би різких «провалів» або «височин».

5. Намагайтеся зробити якомога більше знімків, щоб пізніше з того числа можна було би вибрати найкращі кадри. Врахуйте ту обставину, що люди не можуть довго стояти статично і дивитися в об’єктив, постарайтеся чимось їх розважити.

6. Зверніть свою увагу на фон, зробіть так, щоб в кадр не попало різне фотографічне сміття. Під час зйомки слідкуйте за тим, щоб у кадр не попали відволікаючі увагу предмети.

7. І ще одна корисна порада. Щоб всі лиця було добре видно, ви можете фотографувати групу стоячи на сходах, а людей попросити, щоб подивилися вгору на вас. Можете також присісти перед групою, і попросити людей, щоб вони нахилились трохи до вас і поглянули в об’єктив.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *