Як фотографувати феєрверки

Феєрверки як прикраса свят і різноманітних торжеств існують з дуже давніх часів. Не втратили вони своєї актуальності і на сьогоднішній день. Сьогодні жодне свято, будь то Новий рік, Різдво, весілля, фестивалі, національні свята, великі спортивні заходи, корпоративні та приватні вечірки і всілякі урочистості не обходяться без феєрверків. Зрозуміло, що багато хто з нас прагне закарбувати на фотокадри це прекрасне дійство.

феєрверк

Знімаючи феєрверки слід пам'ятати про ряд важливих правил.

1. Головною вимогою при зйомці салюту - це установка тривалої витримки. Адже для того щоб злетіти високо в повітря, вибухнути калейдоскопом кольорових вогнів і згаснути, ракетам потрібно певний час. Також такі нічні вистави нашому оку здаються більш яскравими, ніж вони є насправді. Матриця цифрової фотокамери, на відміну від людського ока, звикати до умови темряви не вміє.

2. Для того, щоб зробити гарний знімок необхідно мати фотокамеру, яка має в своєму діапазоні витримки від двох до тридцяти секунд. Крім того, знадобиться ще й штатив. Без стійкого штатива зйомка з тривалими витримками не дасть вам гарного результату.

3. Також бажано побувати на місці феєрверку вдень, за пару годин до його початку. Може вам пощастить, і ви познайомитеся з командою піротехніків і особою, яка відповідає за подання. Вони зможуть розповісти вам в якому напрямку будуть злітати ракети, висоту запуску, протягом якого часу буде тривати салют. Крім того, вони зможуть порадити вам з якого місця краще всього вести зйомку.

4. Вам слід заздалегідь вибрати місце установки штатива. Якщо ви прийдете на зйомку за кілька хвилин до початку шоу і почнете метатися в натовпі для пошуку вдалого місця зйомки, то провал вашої фотосесії вам гарантований. Має сенс пройтися по окрузі для визначення місця зйомки. Адже не факт, що центр майданчика заходу буде найкращим місцем для зйомки.

5. Проводячи розвідку, намагайтеся прикинути, як у ваші кадри впишуться будівлі, дерева, мости, підсвічені монументи, лінія горизонту і силуети людей. Дуже важливо не тільки передати масштаб і перспективу, але й уловити навколишню атмосферу, зробивши впізнаним місце і час зйомки. Добре виглядають відображення салютів на водній поверхні - тут ви зможете отримати подвоєну феєрію кольору та світла.

6. Для зйомки краще всього вибрати відокремлене, але відкрите місце, якнайдалі від вуличних ліхтарів та інших джерел яскравого світла. При попаданні відблисків світла в кадр вони обов'язково перетворяться в переекспоновані білі плями.

7. Якщо з вибором відокремленого місця виникають проблеми, то намагайтеся стати біля автомобіля або біля стіни будівлі, щоб люди, що знаходяться поруч з вами не зачепили ваш штатив, а також не потрапили в поле зору фотокамери. Найкращим захистом зможуть стати ваші друзі, які стануть надійним щитом - адже ваші друзі також не проти того, щоб подивитися це шоу. Крім того, вони зможуть доглянути за вашими речами, а у вас буде можливість максимально сконцентрувати свою увагу на зйомці.

8. Також необхідно стати проти вітру таким чином, щоб дим від феєрверку не потрапив вам в очі та в кадр.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *