Як фотографувати біжучу воду

Всім нам добре відомо, що вода являється на нашій землі джерелом існування всього живого та пори все ще є непереборною життєвою силою. Існування на землі без води практично неможливе. Вода оточує всю нашу землю, вона є всюди. В своєму існуванні вода прекрасна та водночас небезпечна. І фотографам, як любителям так і професіоналам, було би неправильно залишити за своєю увагою, здавалося би, звичайне і водночас справжнє чудо природи. В цій статті ми поговоримо та звернемо увагу на те, як краще всього знімати воду в постійному русі, як зробити свій кадр «живим», та створити той самий ефект магічної сили біжучої води.

Вибір місця зйомки. Насамперед подумайте в якому вигляді ви би хотіли відтворити стан води. Кількість варіантів тут дуже велика, і все насамперед буде залежати від ваших особистих даних та місця розташування. Якщо Ви будете мати бажання передати на своєму кадрі драматизм та енергію біжучої води, то в такому випадку знімайте водоспади. В тих випадках, коли Ви маєте бажання працювати з чимось більш простим та непередбаченим, то в такому випадку Вам більше всього підійде зйомка міських фонтанів. Якщо Вам буде подобатися щось більше просторе та масштабне – то в такому випадку слід відправитися на берегову лінію річки, яка допоможе створити Вам більш цікаве та творче зображення.

В кожному згаданому випадку станів вода буде своєрідна, і хоча предмет зйомки залишається у нас один, кожен з таких випадків буде володіти своїми технічними особливостями процесу зйомки. Власне якими, ми обговоримо трохи нижче.

Основні правила. Перед тим, як перейти до технічних деталей, слід згадати про основи ландшафтної зйомки. Тут необхідно зрозуміти, що ваші кадри будуть виглядати унікальними та бездоганними тільки через те, що на них зображена вода. Насамперед Ви повинні переконатися, що всі елементи кадру, такі як композиція самого кадру продумані досконало. Саме через це Вам слід насамперед вибрати точку зйомки, вивчити сам об’єкт зйомки, його характер та напрямок руху води, обов’язково визначте самий вигідний ракурс зйомки.

Технічні хитрощі. Тепер настав момент, коли потрібно поговорити про налаштування фотокамери. Ключовим моментом при зніманні біжучої води, буде встановлена витримка. Якраз тривала витримка має можливість надати фотографіям магічну розмитість біжучої води та перетворює звичайні пейзажі в справжні шедеври.

Насамперед слід встановити фотокамеру на штатив. Чим більш стійкою буде фотокамера, тим краще для самого процесу зйомки. В ідеальному варіанті можна скористатися тросиком спуску, або таймером спуску затвору, щоби уникнути самого найменшого руху фотокамери.

Налаштовуючи фотокамеру виберіть варіант з «пріоритетом витримки». Значення витримки камери виставте починаючи з 1/10 секунди або більше. З налаштуваннями експозиції доведеться провести ряд експериментів. Для того, щоб компенсувати кількість світла, яке поступає на матрицю, значення діафрагми виставте на низьке значення – f7, а далі все буде залежати від можливостей вашої оптики. Також значення ISO слід виставити на мінімальне значення.

Одним з кращих варіантів буде коли Ви використаєте фільтри нейтральної густини. Вони дадуть можливість зменшити кількість світла яке поступає на камеру, без зміни таких параметрів зображення, як контрастність та колір. Практично, вони дадуть Вам можливість проводити зйомку вдень на «нічних» значеннях експозиції. Після закінчення налаштувань, Ви можете сміливо приступати до проведення зйомки.

Не обмежуйте себе. Ні в якому разі не обмежуйте своє фотобачення, та пам’ятайте про те, що вода існує не тільки в природних водоймах. Вода оточує нас скрізь – це можуть бути бризки та краплі, або невеликі струмочки води. Для того, щоб правильно фотографувати воду, для початку спробуйте постерігати та зрозуміти, як сама вода реагує на різні фізичні явища.

В той час, як при зйомці великих водоймищ момент зйомки руху води безпосередньо залежав від розміру витримки фотокамери, щоб показати розмитість руху, то при зйомці невеликої кількості води буде потрібна коротка витримка та висока швидкість самої зйомки. Деколи щоб зловити момент руху можна використати режим «безперервного» знімання.

Піти та зробити. Будемо мати надію, що в цій статті Ви знайшли для себе декілька корисних порад і тепер можете сміливо приступити до початку самостійного знімання. Якщо Ви почнете знімати природні водоймища, то в такому випадку слід запланувати на таку зйомку досить багато часу. Скоріше за все, з першого разу у Ви не зможете зробити все ідеально. Але не слід зневірятися у своїх намаганнях, експериментуйте, постійно працюйте над собою і нагорода за Ваші намагання з часом прийде до Вас. І пам’ятайте наступне, щоб зробити свій унікальний кадр не обов’язково відправлятися у якусь далеку подорож. Озирніться довкола, і Ви побачите, що вода є всюди – це насамперед будуть краплі та бризки, струмочки води та дощові калюжі, а для Вас буде відкрито безкінечне поле для експериментів.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *