Секрети фотополювання

Сьогодні в нашій статті піде розповідь про такий жанр фотографії як зйомка тварин. Вдалими знімками фотографів анімалістів захоплюються практично всі, але тільки ті, хто захоплюється цим жанром фотографії, знають, яких зусиль коштує, щоб зловити хороший кадр. Ми розповімо вам про основні моменти, які пов'язані зі зйомками різних тварин на природі, в неволі, а також в домашніх умовах.

Домашні тварини. Велика кількість людей містить у себе вдома різних тварин. Це в першу чергу, собаки, кролики, кішки, хом'яки, папуги, ящірки, змії, тропічні риби. Всі вони можуть бути об'єктами ваших зйомок. Так на прогулянку в місцевий парк або місце вигулу тварин ви можете взяти з собою собаку, де вона може побігати і спалити надлишок своєї енергії. Під час такої прогулянки ви зможете зняти безліч динамічних сцен. Для своєї фотокамери слід встановити коротку витримку, щоб була можливість зробити момент руху застиглим. Велика витримка встановлюється, коли ви будете виконувати зйомку з проводкою камери. Собаки люблять плавати, тому ви зможете зробити цікаві кадри, коли собака виходить з води і струшує з себе воду.

Якщо ви будете знімати чужих собак, то слід звернутися до їх господарів, які допоможуть вам зробити постановочні знімки. Підготуйте фон і створіть хороше освітлення, а також попросіть господаря собаки, щоб він створив якийсь шум - клацнути язиком або пальцями, прошепотіти ім'я собаки, щоб привернути її увагу. Такі операції зможуть надати живий характер вашим знімкам.

Дуже привабливим об'єктом для зйомок будуть домашні кішки. Вони досить допитливі і товариські, їх завжди можна чимось зацікавити. Вони з великим задоволенням пограють з мотузкою, м'ячиком або кулькою. Інших тварин, таких як поросята і кролики, можна знімати схожим способом. Вони можуть тривалий час перебувати в одному положенні, якщо Ви дасте їм щось погризти. При такій зйомці буде достатньо, якщо ви посадите об'єкт вашої зйомки на відведене місце, потім трохи відійдете, ляжете на землю і починаєте знімати.

При проведенні зйомки бажано дотримуватися наступних правил:

1. Напишіть список сюжетів, які ви маєте намір зняти, перед тим як почнете зйомку.

2. Проявіть максимум терпіння, хоча домашні тварини звикли бути з людьми, але це не означає, що вони будуть виконувати те, що ви хочете і коли хочете.

3. Всю підготовчу роботу слід виконати до контакту зі звірами або птахами. У вас тоді з'явиться більше знімального часу, до того як тварини або птахи почнуть виявляти нетерпіння.

Зоопарк. У зоопарках звірі живуть у замкненому просторі, тому їх легше побачити і підійти до них. Зоопарк також дає ще одну перевагу - ви можете фотографувати різних тварин з усіх кінців світу. Ось кілька порад, які допоможуть вам зробити гарні знімки:

1. Продумайте, в який період часу ви хочете провести зйомку. Якщо ви зібралися відвідати зоопарк в теплу пору року, то слід врахувати, що більшість тварин у неволі стають більш активними в прохолодний час доби. У зв'язку з цим бажано проводити зйомку рано вранці або ввечері. Також коли ви відвідаєте зоопарк вранці, то ви не побачите великого натовпу людей, і ви зможете зробити фотографії без людей в кадрі, які можуть перешкодити вам. У холодну пору року ви зможете зробити гарні знімки, так як в цей період часу багато звірів знаходять максимально красивий вигляд, а сніговий покрив відмінно покриє ряд недоліків при прибиранні вольєрів, і в цей же час він буде відмінним відбиваючим фоном, який дасть розсіяне світло. Ну а відвідувачів в таку пору року завжди буває менше.

2. Обов'язково познайомтесь з розкладом дня тварин, не тільки щоденним, а й цілорічним. Під час годування звірів у вас можуть вийти досить цікаві кадри, тому ви повинні знати, коли тварин будуть годувати. А щоб уникнути можливих невдач слід знати, коли у тварин починається линька, шлюбний період або коли вони впадають в сплячку.

3. Приділяйте особливу увагу компонуванню кадру. Кадр слід вибудувати так, щоб не було видно нічого, що вказує на те, що тварини перебувають у неволі. І слід знати про те, що найпростіше добитися природності, якщо ви підійдете якомога ближче до свого об'єкту зйомки.

4. Якщо вам не вдається уникнути зйомки через дротяну сітку, то слід встати якомога ближче до огорожі. При цьому на телеоб'єктиві необхідно повністю відкрити діафрагму і ретельно навести різкість на сам об'єкт зйомки. У такій ситуації огорожа буде не у фокусі і не зіпсує ваш кадр. Слід знати і про те, що автофокус камери може «чіплятися» за сітку огорожі, в такому випадку вам на допомогу прийде така функція як ручний фокус. Для отримання знімків такий спосіб не можна вважати найшвидшим, але часто він буває єдино можливим. Якщо ви маєте намір сфотографувати звірів або рептилій через скло, то необхідно одягнути на об'єктив гумову бленду і притиснути її щільно до скла, щоб прибрати будь відбитки зображень.

Слід пам'ятати і те, що найкраще освітлення для фотографування буває при похмурій погоді, тоді освітлення робиться розсіяним, а тіні м'якими.

Не слід зосереджувати свою увагу на репортерських знімках, спробуйте зробити «портрет» .Для цього необхідно зняти крупним планом голову тварини, і при цьому щоб вона зайняла велику частину кадру. Якщо зможете, ловіть моменти для жанрових знімків, знімайте звірів, коли вони пустують і бавляться один з одним. Не слід обмежувати свою фотосесію зйомками тільки тварин, іноді ви зможете зняти унікальний кадр навіть з участю людей.

Дикі тварини. Для більшості фотографів це самий важкий матеріал - адже до дикого звіра, яким би він не був, треба непомітно підібратися, не злякати його, і в теж час, не упустити унікальний момент. Тому слід врахувати наступне:

1. Подбайте про маскування. Роблячи знімки на дикій природі, дуже важливо одягнути необхідний одяг. Таким чином, ви значно зменшите вірогідність того, що об'єкт зйомки виявить вас. Самим ідеальним варіантом буде камуфляжний одяг сірого або зеленого кольору. Бажано прикрити всі світлі плями, на руки одягніть рукавички і закрийте обличчя сіткою. Також необхідно переконатися, що на вашій знімальному техніці немає блискучих деталей, які будуть відбивати світло, їх потрібно заклеїти чорною липкою стрічкою.

2. Якщо ви зумієте створити мобільне укриття, то у вас буде можливість якомога ближче підібратися до об'єкту зйомки, не виявляючи своєї присутності. Таке укриття зробити досить просто - зробіть каркас з палиць, вбитих у землю, і накрийте його шматком камуфляжної тканини. Проріжте кілька отворів в різних сторонах, щоб можна було вставити об'єктив фотокамери, а для повного маскування використайте гілки або кущі. Також слід подбати про запас їжі, води і про теплий одяг. Часом під час зйомок доводиться перебувати в укритті по кілька днів. В таке укриття фотограф може періодично покидати, а потім повертатися до нього знову.

3. Живучи в дикій природі тварини більше покладаються на свій нюх, ніж на зір, тому ви повинні бути впевнені, що вони не відчують ваш запах. Вирушаючи на зйомку, не користуйтеся дезодорантами, духами і лосьйонами після гоління, і завжди слід займати позицію проти вітру. Щоб «злитися» з природою можна трохи покататися по землі, таким чином, ваш одяг придбає природний запах.

4. Коли ви виявите об'єкт своєї зйомки, то намагайтеся рухатися якомога повільніше, пригніться, так вас буде важче помітити, а якщо це сталося, то застигніть, і не рухайтеся до тих пір, поки тварина не заспокоїться. Адже достатньо одного різкого руху і тварина втече. Будьте терплячі, ваші рухи повинні бути плавними і повільними, переконайтеся в тому, що ви виявили свою «здобич» раніше, ніж тварина помітило вас.

5. Слід знати про те, що різні тварини мають свою «зону страху», яка залежить від їх виду та місця проживання. Весь сенс полягає в тому, що якщо тварина не бачить вас і не відчуває вашого запаху, то їй нічого боятися, а тому ви зможете підійти до об'єкта зйомки на відстань 3-4 метрів, що дуже важливо

6. Також слід знати і пам'ятати про те, що всі дикі звірі поводяться непередбачувано, і така поведінка може викликати критичну ситуацію.

Якщо ви зібралися на «полювання», то необхідно ретельно підготуватися. Необхідно вивчити повадки диких тварин, навчитися розшифровувати їх поведінку і вгадати, що може статися в наступні секунди, хвилини і години. Це дасть вам можливість підвищити шанс на успішну зйомку, вловити сюжет і цікавий розвиток подальших подій. Також ви повинні вміти правильно вибрати позицію для зйомки, щоб не злякати учасників композиції. Слід пам'ятати і те, що сюжет вашої зйомки може стрімко розвиватися і у вас буде тільки кілька моментів для зйомки. У такій ситуації будуть дуже важливими ваші навички володіння технікою.

Знайомтеся з літературою про тварин, птахів і їх поведінкою. Дивіться науково-популярні фільми. Намагайтеся відшукати в Інтернеті інформацію про вас види тварин, що зацікавлять вас. Чим більше буде у вас інформації про тваринний світ, тим легше буде спланувати ваші проекти, тим успішніше у вас будуть кадри.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *