Підготовка фотографій до друку

Кінцева обробка фотографій та підготовка їх до руку – це доволі складна процедура, яка вимагає від майстра певних навиків та знань. Хочу зізнатися, що мене вразив один вислів, який досить часто можна почути серед аматорів – «ніякого фотошопу по відношенню до фотографій». У більшості випадків людина, яка це стверджує, просто хвалиться. Для мене такий вислів звучить доволі дико, як і той факт, що фотограф, який готує свої фотографії до виставки, віддає їх друкувати у звичайну побутову фотолабораторію, а потім хвалився, дивлячись на отриманий результат.

Ще з тих часів, коли існувала тільки плівкова фотографія, вважалося, що фотоаматор відрізняється від фотохудожника насамперед своїм підходом до остаточного оформлення відбитку фотографії. Негативи на фотоплівці можуть бути однієї якості, а от далі процес відбувається по-іншому. Один штампує фотографії як йому виходить, лиш би скоріше закінчити друкування. А другий буде сидіти в фотолабораторії навіть декілька днів, щоб досягнути бажаної якості навіть на одній-єдиній фотографії. Хочу зауважити, що широкий асортимент різноманітних прийомів фотодруку в основному використовують лише досвідчені фотографи.

Досить часто такі прийоми, як підбір потрібної якості фотопаперу та проявника, голодне проявлення та мокрий друк, ручне розфарбовування аніліновими барвниками, використання масок та часткове засвічування, різноманітні способи тонування, в тому числі і чорно-біле тонування чорно-білих кадрів - в багатьох випадках дозволяють досить істотно покращити тональність знімка. Всі ці прийоми застосовуються з одною метою – значно підвищити якість видрукованого знімка, і таким чином вплинути на емоційний стан глядача.

Фотошоп – це така сама фотолабораторія, тільки вам не має необхідності витрачати багато часу, деколи і навіть декілька днів, на експерименти з доволі смердючими розчинами, та до пізньої ночі безперервно друкувати свої знімки, підбираючи той єдиний і неповторний варіант, який подальшому може стати вашим шедевром - потім продовжувати кадрувати знімок, підбираючи баланс білого, насиченість кольору, динамічний діапазон знімка, тональність. Слід також розставити необхідні акценти – підкреслити головні деталі і приглушити непотрібні, правильно скоректувати розмір знімка і в потрібному ступені підняти різкість після усіх проведених операцій. Таким повинен бути мінімальний набір дій, які потрібні для створення знімку потрібної кондиції.

Використання Фотошопу в даному випадку буде значно простіше, наочніше, і головне, що набагато швидше, ніж фотодрук у фотолабораторії. Необхідно також зауважити, що тут не йдеться про якесь спотворення дійсності. Але ви, як майстер і художник, повинні завжди пам’ятати, що око людини і фотокамера сприймають одну і ту саму картину цілком по-різному, а ваше завдання як фотографа – наблизити знімок, зроблений вашою фотокамерою, до тієї дійсності, що бачить ваше око. В крайньому випадку, ви повинні намагатися хоча би наблизитися до цієї мети.


One thought on “Підготовка фотографій до друку

  1. дуже люблю переглядати фото до і після фотошопу, і тоді розумію шо без нього ну ніяк !!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *