Canon чи Nikon?

Це надзвичайно давнє протистояння двох великих, великих, грандіозних бренду, які займають лідируючі позиції на світовому ринку фото і відео техніки. Для звичайного споживача завжди було досить складним завданням вибрати між Canon і Nikon, бо практично в кожному сегменті є аналог тієї або іншої моделі конкурента.

Canon чи Nikon

З року в рік обидві компанії випускають новинки, намагаючись здивувати не тільки покупців, але і один одного. Це змагання і дає неймовірний поштовх у розвитку фото індустрії. Якби не було цієї природної конкуренції, то і не було такої великої кількості різних фотоапаратів, не було цього широкого вибору. Адже це добре, коли є з чого вибирати.

Canon і Nikon конкурують в основному в секторі об'єктивів фотоапаратів і до них. Дзеркальні, цифрові, бездзеркальні камери є як у однієї, так і іншої фірми.

Більшість професійних фотографів кажуть, що не важливо, який бренд ви виберете, камера — всього лише інструмент. І кожна з компаній надає якісний і надійний продукт для того, щоб робити відмінний контент.

Якщо порівняти Canon і Nikon, то можна помітити певні відмінності в цих камерах, бо вони фізично не можуть бути абсолютно схожими. Основна боротьба на фотопросторі ведеться за такими параметрами, як: розмір та якість матриці, процесори в камерах і їх швидкість, ефективність, надійність механічних деталей, корпус, ергономіка, наявність додаткових функцій, інтерфейс, об'єктиви своїх камер, кількість мегапікселів, формати відео і т д.

Деякі з моделей більш або менш підходять для певних завдань. Наприклад, у секторі відео лідирує модель Canon 5D Mark III, а ось в репортажній зйомці Top-1 займає Nikon D4 (Nikon D4s) — краща дзеркальна камера 2014 року. Така ж ситуація в кожній категорії, але все одно різниця практично відсутня і продовжувати сумніватися у виборі можуть тільки найвідчайдушніші перфекціоністи.

Крім того, не варто забувати, що у Nikon і Canon є свої колекції об'єктивів, які також впливають на якість зйомки будь-якої складності: пейзажі, портрети, підводна зйомка, зйомка дітей і свят, студійна зйомка.

Давайте тепер подивимося, у чому ж основна відмінність між Кенон і Нікон.

Ергономіка. Камери цих брендів відрізняються зовні, якісь менше, хтось більше. Різні форми у кожної моделі, тому при виборі обов'язково потрібно потримати в руках фотоапарат. Якщо ви будете багато фотографувати, ергономіка повинна бути вагомим параметром для вибору.

Процесори. У кожної компанії своя власна начинка, яка відповідає останніх винаходів у галузі комп'ютерних технологій. Різниця несуттєва і в кожній новій камері процесори відповідають сучасним вимогам.

Тип і розмір матриці. У Nikon DX ~ 24 x 16 мм (кроп-фактор 1,5), у Canon APS-C ~ 22,5 x 15 мм (кроп-фактор 1,6). Canon використовує матриці виключно власного виробництва, в той час як Nikon не соромляться замовляти сенсори у сторонніх виробників на зразок Sony або Toshiba.

Кількість точок фокусування. У Nikon практично у всіх моделях їх більше.

Управління спалахом. Nikon в цьому параметрі трохи випереджає конкурента.

Об'єктиви. Якість об'єктивів у компанії Nikon однозначно вище, ніж у Canon. З цієї причини ціна на аналоги буде істотно відрізнятися. Але у Canon більший асортимент об'єктивів, бюджетна оптика коштує дешевше, ніж такі ж об'єктиви у Нікона. Фотооб'єктиви Кенон практично всі мають вбудований мотор, що істотно полегшує вибір та експлуатацію на різних камерах. В той час, як у Nikon завжди виникає питання, чи працюватиме автофокус на тій чи іншій камері.

Відео. В секторі відеозйомки однозначно лідирує Canon.

Ціна. Фотоапарати Canon є дешевшими своїх аналогів у лінійки конкурента.

Це основні відмінності між цими брендами, тому залишається тільки робити свій вибір на власних перевагах тих чи інших параметрах. Canon чи Nikon — питання, яке можна задавати вічно, бо як протистояння відбувається практично після виходу нових камер. Як тільки одна з них презентує новинку, через кілька тижнів виходить його конкурент. І тут боротьба триватиме, здається, вічно. Вибирати доводиться найчастіше тим, хто тільки починає свій шлях у фотографії, тому як вибравши одного разу, ви вже продовжуєте йти одним шляхом, дуже рідко шанувальники однієї марки переходять на бік конкурента.

Вибрати та замовити недорогий цифровий фотоапарат з безкоштовною доставкою додому можна в Інтернет-магазині Aliexpress. Перед покупкою раджу ознайомитися з відгуками про продавця та його товар.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *