Бленда для об’єктива

Вибору оптики і всього, що з нею пов'язано, професійні фотографи приділяють найпильнішу увагу. Іноді підбір об'єктивів для зйомок для фотографа стає «справою всього життя». При виборі оптики порівнюються різні параметри, оцінюються технічні характеристики, аналізуються відгуки. Так само уважно фотографи-професіонали відносяться і до підбору відповідних аксесуарів для своєї оптики. І, зокрема, до вибору бленди для об'єктива.

Бленда - це невеликий аксесуар, спеціально призначений для того, щоб уникнути потрапляння на об'єктив зайвого світла. Бленда входить в обов'язковий комплект обладнання, необхідного для професійної зйомки. Втім, бленда – це не тільки професійний пристрій, насправді вона необхідна будь-якій людині, яка захоплюється фотографією.

Бленди закріплюються на різьбі для фільтрів на об'єктиві або на спеціально призначеній для них різьбі.

Бленда для об'єктива

З німецької мови слово «бленда» перекладається як «затуляти», що повною мірою відображає призначення цього аксесуару. Вона також захищає дорогу камеру від попадання прямих сонячних променів. Таким чином, за умов яскравого денного освітлення бленда захищає від відблисків та небажаного засвічення кадру. Бленда допомагає знизити ймовірність появи неприємних відблисків, здатних зіпсувати будь-яке цікаве фотозображення. Достатньо в сонячний день на вулиці сфотографувати з блендою і без, щоб відчути різницю.

Але цим функції бленди далеко не обмежуються. Крім усунення відблисків та засвітки, бленда необхідна і для додаткового захисту оптики в різних знімальних ситуаціях. Нерідко під час зйомок трапляються падіння фотоапарата, які можуть призвести до псування дорогого об'єктива. Бленда забезпечує захист передньої лінзи об'єктиву від дотику жирних пальців рук, гілок, ударів, вологи та механічних струсів. Особливо незамінна бленда при зйомці під дощем, коли вона спокійно може захистити оптику від небажаних бризгів.

Одним словом, бленда – це універсальний помічник будь-якому фотографу і незамінний аксесуар для об'єктива. Таке пристосування просто зобов'язане бути в арсеналі фотографа, що прагне до максимально високої якості своїх фотографій.

Придбати бленду для об'єктива можна в китайському Інтернет-магазині "Aliexpress". Ціни від 1 долара!

Бленди бувають декількох видів:

- пелюсткові;
- конічні;
- циліндричні;
- пірамідальні.

Найпоширеніші — пелюсткові бленди, які як правило встановлюються на короткофокусні та середньофокусні об'єктиви. Такі бленди також застосовуються на ширококутних об'єктивах для усунення віньєтування на кутах кадру. Циліндричні або конусоподібні бленди встановлюються переважно на довгофокусні об'єктиви.

Потрібно усвідомити, що не буває універсальних бленд, які підійдуть під будь-який фотоапарат або будь-який об'єктив. Це означає, що для кожного об'єктива доведеться підбирати бленду відповідної форми, оскільки у кожного об'єктива свій кут зору, діаметр компонента об'єктива і своя фокусна відстань. Підбір бленди здійснюється, головним чином, на основі діафрагми та величини фокусної відстані конкретного об'єктива. Тому перш ніж вибирати подібний аксесуар, слід дізнатися точну і достовірну інформацію про характеристики своєї оптики.

Бленди можуть виготовлятися з пластику, гуми або металу. Бленди з металевим корпусом зустрічаються досить рідко. Вони володіють підвищеною міцністю і надійністю, але при цьому досить важкі, тому тривала зйомка з використанням такої бленди доставляє незручності фотографу. Пластмасові бленди найбільш популярні, оскільки відрізняються легкістю та відносно низькою ціною.

Не варто лякатися бленди, виготовленої з пластмаси, адже при дбайливому використанні вона прослужить стільки ж, скільки і металева бленда. Високоякісний пластик — це цілком надійний матеріал, який здатний захистити об'єктив від несприятливих зовнішніх впливів і при цьому має довгий термін служби. Проміжний варіант – бленда, виконана з гуми. Вона поєднує в собі легкість і хорошу стійкість до ударів та впливів зовнішнього середовища.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *