Що таке баланс білого у фотографії?

Для сучасних цифрових фотокамер баланс білого є дуже важливим нюансом для передачі кольору на фотознімках. На налаштуваннях фотокамер цей показник зазвичай позначають символом WB. Якщо у вашій фотокамері налаштування цього параметра виставлені неправильно, то на ваших фотознімках ви зможете виявити значне число сюрпризів. Так ваші фотографії можуть бути пофарбовані відтінками отруйно оранжевого або синього кольорів. Такий результат не порадує жодного фотографа. У цій невеликій статті постараємося розглянути три основні аспекти показника балансу білого, щоб надалі у вас не траплялося ніяких курйозів з фотографіями.

Що ж все-таки означає баланс білого?

Давайте в першу чергу визначимося з показником балансу білого. Якщо ви вже досить тривалий час займаєтеся фотографією, то ви повинні були зауважити, що в деяких випадках фотографії виходять з незвичайними відтінками - жовтого або синього кольорів. Особливо часто це відбувається при зйомках в закритих приміщеннях. Для нормальної людини і його очей це не проблема - око людини в змозі пристосуватися до виниклих змін і правильно сприймає колір. На превеликий жаль у фотокамери немає людського ока і тому тут потрібен зовсім інший підхід.

Зазвичай всі цифрові фотокамери поставляються з вбудованими налаштуваннями балансу білого - це режим tungsten, fluorescent і т.д. Це робиться для того, щоб компенсувати різні світлові відтінки і щоб створити гармонію кольорів на фотографії. Зазвичай ці налаштування йдуть в програмних режимах фотокамери. Але при бажанні ви можете провести настройку параметрів балансу білого вручну.

Налаштування балансу білого за замовчуванням

Давайте спробуємо виконати деякі стандартні налаштування Балансу білого, які використовуються в цифрових фотокамерах. Налаштування WB за замовчуванням в цифрових фотокамерах працюють в автоматичному режимі. Це треба розуміти так, що ваша фотокамера автоматично підлаштовується під будь-який колір або відтінок, який буде на фотографії. Цей метод не завжди спрацьовує на всі сто відсотків. Але він є хорошим способом в стилі - «натиснув і забув», і це спосіб в більшості випадків виконує основну роботу за вас.

Другою автоматичною настройкою є режим «Sunset mode». Якщо ви будете проводити зйомку в сутінках або увечері, то Ваші фотографії можуть вийти трохи з жовтуватим відтінком. Цей режим дає можливість контролювати, щоб на фотографіях не було сильно яскравих і неприродних кольорів.

Режим «Tungsten mode» використовується в тих випадках, коли ви будете перебувати під лампами розжарювання або іншими джерелами яскравого світла, якщо вони не флуоресцентні.

Інші режими включають «Flash mode», який дає можливість корегувати жорсткість спалаху в приміщенні. Режим «Cloudy mode» дає можливість компенсувати будь-які темні відтінки під час дощу і допомагає уникати неприродних кольорів хмар.

Інструкція по регулюванню балансу білого

Якщо ви відносите себе до категорії просунутого фотографа, то вам слід розглянути можливість калібрування Балансу білого вручну. Такі налаштування доступні тільки для цифрових дзеркальних фотокамер. У таких випадках професіонали беруть товстий аркуш білого паперу і направляють фотокамеру на нього. Це дає можливість фотокамері «знати», що таке зразок білого кольору і всі налаштування балансу білого будуть спиратися на цей зразок. Кожен раз, після того, як ви виконаєте вручну настройку балансу білого, ймовірність того, що виникнуть питання по кольору на останньому фото, буде досить незначною.

Виходячи з цього, можна зробити висновок, що баланс білого є дуже важливим, але іноді ігнорованим, аспектом фотографії. Кожен фотограф, будь то досвідчений професіонал чи початківець-фотограф, повинні користуватися властивостями балансу білого у своїй повсякденній практиці. У кінцевому підсумку це допоможе вам зробити ваші фото більш кращими та привабливішими.

Тепер, коли у вас вже є уявлення про баланс білого, переконайтеся, що ви правильно виставили налаштування цих параметрів, перед тим як зробити знімок, і сміливо фотографуйте. З часом, ви зможете відкалібрувати свою фотокамеру так, як потрібно саме вам, і одержувати необхідні кольори і відтінки на ваших роботах.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *