Аерофотозйомка: як знімати з квадрокоптера

Людина завжди прагнула вийти за межі можливого. Саме тому фотографії з висоти пташиного польоту викликають настільки жвавий інтерес. У сучасних умовах зйомка з повітря стала ще доступнішою завдяки квадрокоптерам (дронам або беспілотникам, як їх ще називають). Нові технології значно розширили можливості фотозйомки ландшафтів та різноманітних подій.

Квадрокоптер - це радіокерований літальний апарат з чотирма гвинтами, здатний підніматися до 200 метрів у висоту. На корпус квадрокоптера кріпиться камера. Механізм апарату дозволяє камері обертатися і знімати з будь-яких ракурсів. Окремі моделі сучасних безпілотників здатні підняти в повітря невелику фото або відеокамеру. Бюджетні моделі використовують камери типу GoPro, на професійних безпілотниках кріпляться дзеркальні камери.

Квадрокоптер

Квадрокоптер заміняє собою цілу групу операторів, операторський кран та вертоліт, при цьому він у кілька раз мобільніший. Головні переваги зйомки з дрона - висока якість фото і відео. Відсутність тряски та розгойдувань забезпечує спеціальна стабілізаційна система. Приголомшливий кут огляду дає можливість знімати з будь-яких ракурсів на відстані від 1 до 200 метрів до об'єкта.

Для створення красивого й ефектного фото або відео з повітря потрібно враховувати 3 ключових фактори:

1. Ваша точка зору - креативність, сюжетна лінія, естетичність;
2. Обладнання - сам дрон, камера, стабілізатор та ін.;
3. Програмне забезпечення - програми для постобробки фото та відео.

Головним із цих факторів є, звичайно, перший. Часто «пілоти» просто виходять у центр поля або якоїсь іншої місцевості, піднімають свій квадрокоптер над собою, роблять кілька статичних знімків або записують коротке відео, приземляються і думають що цього цілком достатньо. Ви побачите, що просто переміщаючи свій дрон на 20-30 метрів у будь-якому напрямку, можна отримувати дуже різні кадри. Те ж стосується і різних висот - все буде виглядати по-іншому з кожним новим знімком. Ціни на картки пам'яті зараз невисокі, тому є сенс назнімати на місцевості якнайбільше кадрів, а вже вдома вибрати найкраще.

Аерофотозйомку можна проводити у будь-який час доби. Однак більшість сучасних «літаючих камер» не дуже добре знімають при поганому освітленні. Тому якщо Ви знімаєте у «золотий час», постарайтеся щоб яскраве сонце світило «у спину» Вашому квадрокоптеру. Це може дасть змогу отримати гарні та цікаві знімки.

Якщо Ви вирішили придбати собі квадрокоптер - зробити це можна в Інтернет-магазині Aliexpress. Перед покупкою раджу ознайомитися з відгуками про продавця та його товар.

Крім зйомки високохудожніх панорам, різних подій і спортивних заходів, аерофотозйомка поступово стає ефективним інструментом продажі об'єктів нерухомості. Такий нетривіальний спосіб зйомки дозволяє в подробицях розглянути не тільки земельну ділянку, яка продається, але і великі простори прилеглих територій.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *