Людина завжди прагнула вийти за межі можливого. Саме тому фотографії з висоти пташиного польоту викликають настільки жвавий інтерес. У сучасних умовах зйомка з повітря стала ще доступнішою завдяки квадрокоптерам (дронам або беспілотникам, як їх ще називають). Нові технології значно розширили можливості фотозйомки ландшафтів та різноманітних подій.
Квадрокоптер - це радіокерований літальний апарат з чотирма гвинтами, здатний підніматися до 200 метрів у висоту. На корпус квадрокоптера кріпиться камера. Механізм апарату дозволяє камері обертатися і знімати з будь-яких ракурсів. Окремі моделі сучасних безпілотників здатні підняти в повітря невелику фото або відеокамеру. Бюджетні моделі використовують камери типу GoPro, на професійних безпілотниках кріпляться дзеркальні камери.
Квадрокоптер заміняє собою цілу групу операторів, операторський кран та вертоліт, при цьому він у кілька раз мобільніший. Головні переваги зйомки з дрона - висока якість фото і відео. Відсутність тряски та розгойдувань забезпечує спеціальна стабілізаційна система. Приголомшливий кут огляду дає можливість знімати з будь-яких ракурсів на відстані від 1 до 200 метрів до об'єкта.
Для створення красивого й ефектного фото або відео з повітря потрібно враховувати 3 ключових фактори:
1. Ваша точка зору - креативність, сюжетна лінія, естетичність;
2. Обладнання - сам дрон, камера, стабілізатор та ін.;
3. Програмне забезпечення - програми для постобробки фото та відео.
Головним із цих факторів є, звичайно, перший. Часто «пілоти» просто виходять у центр поля або якоїсь іншої місцевості, піднімають свій квадрокоптер над собою, роблять кілька статичних знімків або записують коротке відео, приземляються і думають що цього цілком достатньо. Ви побачите, що просто переміщаючи свій дрон на 20-30 метрів у будь-якому напрямку, можна отримувати дуже різні кадри. Те ж стосується і різних висот - все буде виглядати по-іншому з кожним новим знімком. Ціни на картки пам'яті зараз невисокі, тому є сенс назнімати на місцевості якнайбільше кадрів, а вже вдома вибрати найкраще.
Аерофотозйомку можна проводити у будь-який час доби. Однак більшість сучасних «літаючих камер» не дуже добре знімають при поганому освітленні. Тому якщо Ви знімаєте у «золотий час», постарайтеся щоб яскраве сонце світило «у спину» Вашому квадрокоптеру. Це може дасть змогу отримати гарні та цікаві знімки.
Якщо Ви вирішили придбати собі квадрокоптер - зробити це можна в Інтернет-магазині Aliexpress. Перед покупкою раджу ознайомитися з відгуками про продавця та його товар.
Крім зйомки високохудожніх панорам, різних подій і спортивних заходів, аерофотозйомка поступово стає ефективним інструментом продажі об'єктів нерухомості. Такий нетривіальний спосіб зйомки дозволяє в подробицях розглянути не тільки земельну ділянку, яка продається, але і великі простори прилеглих територій.