Як фотографувати котів

Здавалося б, коти постійно поруч. Бери фотоапарат і фотографуй, скільки хочеш. Але не все так просто. Яку камеру використовувати для зйомки тварин? Тут справа смаку, але найкраще використовувати дзеркальні фотоапарати, оскільки вони найшвидші у роботі та дозволяють використовувати зовнішні освітлювальні системи. Проте і бюджетні фотокамери віднедавна також дозволяють робити доволі якісні знімки, і нарешті-то вони отримали нормальну швидкість фокусування і фотографування. Тепер можна зробити знімок ще до того, як кішка втече.

Як фотографувати котів

З об'єктивів найкраще вибрати "портретник". Для зйомки підійде оптика від 50 мм і більше. Відмінний об'єктив - Canon 85 мм. При не великий вартості він дозволяє отримувати хорошу картинку і красиве розмиття заднього плану. Запам'ятайте, що чим більший фізичний розмір матриці, тим більше буде розмиватися задній план. Не потрібно плутати фізичний розмір матриці з мегапікселями.

портретник Canon 85 мм

Фотографії кішок найкраще робити з рівня їх очей. Часом навіть доведеться лягти на підлогу.

Для того, щоб влаштувати домашню фотостудію для тварин, багато грошей не треба. Досить просто взяти простирадло, розмістити його на столі навпроти вікна і закріпити прищіпками. Можна зробити і кращу студію, але для цього доведеться купувати студійний комплект. В якості фону, знову ж таки, підійде простирадло або будь-яка тканина, що не відкидає відблисків і не має малюнка.

Встановлюємо два спалахи з боків від фотоапарата під кутом 45 градусів, і маємо в своєму розпорядженні їх трохи вище моделі. Значення діафрагми встановлюємо F8, витримку 1/250.

Також для зйомки знадобляться парасольки або софт бокси, які обтягнуті білою тканиною, і спалахи зі світлосинхронізатором. Буде достатньо трьох спалахів. Світло, відбите від парасольок, виходить м'яким і дає рівномірне освітлення. За таких умов найкраще знімати тварин рудого, тигрового і сірого забарвлень. Зверніть увагу, що фактура чорної шерсті при розсіяному світлі псується. Щоб цього уникнути, потрібно використовувати пряме освітлення невеликої потужності. Це додасть блиск шерсті, але може з'явитися і небажана тінь. Справжня майстерність фотографа - це вміння збалансувати потужність і розташування всіх джерел світла.

Як фотографувати котів

Вибирати колір фону потрібно таким чином, щоб він підкреслював певні особливості зовнішності тварини. Особливо важливо при зйомці кішок передати колір їх очей. Сіамські кішки відмінно виглядають на блакитному тлі. Найчастіше вибір кольору фону залежить від особистих переваг фотографа, але є деякі напрацьовані поєднання. Гарні результати виходять, якщо знімати чорних котів на червоному тлі, білих - на чорному, рудих - на зеленому або блакитному.

Досить часто зйомка полягає в тому, щоб зловити тварину, посадити її, сфотографувати і відправлятися на пошуки нової моделі.

Знімати кішок можна нескінченно, але тут варто враховувати те, що зйомка вдасться тільки в тому випадку, якщо тварина сама того захоче. У роботі можна використовувати бантики і різні іграшки. Фотографії кішок можна робити не тільки в студії. У природних умовах теж виходять відмінні знімки. Головне робити такі фотографії, щоб було не соромно показати людям.

Як фотографувати котів