Зйомка оригінального та креативного портрету

Дуже добре, коли портрет виконаний за всіма правилами, але частіше за все найяскравішими та найкреативнішими портретами виявляються ті, в яких порушені абсолютно всі правила. У цій статті Ви дізнаєтеся, як можна, порушивши або відійшовши від правил, зробити вражаючі портрети.

1. Поміняйте перспективу

Більшість портретів знімається на рівні очей об'єкта. Хоча такий спосіб самий логічний, кардинальна зміна кута зйомки зробить ваше фото несподіваним і оригінальним. Підніміться вище та зніміть об'єкт із верхньої точки або навпаки нахиліться нижче до землі та фотографуйте звідти. У будь-якому випадку ви побачите об'єкт зйомки під незвичайним кутом, що і буде породжувати інтерес до фото.

2. Порушуйте правила композиції

Існує низка правил композицій, детальніше про які Ви можете прочитати у цій статті: Основи композиції у фотографії. Однак іноді корисно знати правила і для того, щоб потім їх порушити, адже це може призвести до цікавих і несподіваних результатів.

3. Поекспериментуйте з поглядом

У більшості портретів погляд моделі спрямований прямо в об'єктив, і це створює реальне відчуття зв'язку між глядачами та самим об'єктом фотозйомки. Але є й інші способи, які ви можете спробувати.

1 варіант. Погляд «від камери»: дозвольте моделі зосередитись на чомусь невидимому за межами об'єктиву. Це допоможе створити відчуття щирості й заінтригує глядача, змусивши його замислитись над тим, куди спрямований погляд. Це особливо яскраво проявляється, коли на фото зображені якісь емоції (радість, подив).

2 варіант. Погляд всередині кадра: в якості альтернативи модель може дивитися на щось або на когось усередині кадру. Дитина, що дивиться на м'яч, мама, яка дивиться на свого новонародженого малюка, чоловік з жадібністю дивиться на велику тарілку з їжею... Коли Ви даєте об'єкту подивитися на щось всередині кадру, Ви створюєте додаткову точку інтересу.

фотопортрет

4. Приберіть модель із зони комфорту

Розповім історію одного фотографа, який робив корпоративну портретну зйомку для бізнесмена в його будинку. Було зроблено багато знімків за робочим столом, навпроти дипломів у рамках та інші типові корпоративні фотографії. Всі вони вийшли досить стандартними, але не було нічого цікавого, що виділялося б із загальної маси.

Фотограф і клієнт все таки захотіли створити щось «особливе», і фотограф запропонував спробувати зйомку зі стрибками. Клієнт спочатку завагався, але все ж таки зважився вийти із зони свого комфорту та почав стрибати в костюмі і краватці. Знімки вийшли дивовижні, несподівані та досить кумедні. Кульмінацією зйомки став стрибок клієнта в басейн. У кінцевому підсумку саме ці нестандартні фото і з'явилися в журналі, оскільки видавці визнали їх найцікавішими.

5. Створіть щирість

Іноді постановочні фото виглядають «дуже» постановочними. Деякі люди не дуже добре виходять на знімках коли позують, тому краще використовувати метод занурення в природне середовище.

Фотографуйте свій об'єкт на роботі, з сім'єю або коли вони займаються тим, що подобається. Це дозволить їм відчути себе більш невимушено і, в кінцевому підсумку, ви зможете отримати кілька особливих знімків, Спеціально для Lightroom.ru на яких клієнт буде виглядати природно і відповідно до ситуації. Можливо, вам захочеться застосувати великий зум-об''єктів щоб захопити навколишнє середовище, відчувши себе справжнім папарацці.
Особливо гостро це працює при зйомці дітей.

6. Експериментуйте з освітленням

Ще один елемент випадковості, який можна застосувати в портретній зйомці - це спосіб освітлення. Наприклад, бічне світло може створити настрій, а підсвічування і силуетна зйомка може зробити фото дуже виразним. Використання такого методу як повільна синхронізація спалаху може теж створити вражаючий ефект.

7. Зосередьтеся на одній частині тіла

Використовуйте об'єктив з великою фокусною відстанню або підійдіть до об'єкта настільки близько, щоб можна було сфотографувати лише частину тіла. Зйомка рук, очей, рота або навіть нижньої частини тіла залишить багато простору для уяви глядача. Іноді те, чого не вистачає на знімку, говорить більше ніж те, що є присутнім.

8. Приховайте частина вашого об'єкта

Варіацією ідеї по зйомці окремих частин тіла може бути приховування частини обличчя або тіла в портреті. Можна зробити це за допомогою одягу, предметів, руками або просто вирізавши зайве зі знімка. Такий підхід залишає небагато місця для уяви глядача, але фокусує їх на тих частинах об'єкта, які Ви хотіли б підкреслити.

9. Зробіть серію знімків

Переведіть камеру в режим серійної зйомки та зробіть відразу кілька фотографій. Так ви зможете створити серію знімків, які можуть бути представлені одночасно, замість єдиного статичного фото. Ця техніка добре працює при зйомці з дітьми або іншими активними об'єктами, які змінюють своє положення і пози в досить швидкому темпі.

10. Додайте сторонній предмет

Додавши незвичний предмет на деякі з Ваших знімків, Ви зможете створити альтернативні точки інтересу, які підвищать креативність світлини. Це може бути досить ризиковано, оскільки Ви відволікаєте увагу від основного об'єкту, але такий спосіб додасть об'єкту зйомки додатковий рівень глибини, чого не було б на фото без цього предмета.

Сподіваюсь, що усі ці поради допоможуть Вам створити нестандартний креативний портрет, але використовуйте дані прийоми з головою. Багато з описаних вище способів порушують відомі та класичні прийоми фотозйомки, але це не означає, що правилами слід нехтувати. Навпаки, перш ніж почати нехтувати правилами - потрібно навчитися їх дотримуватися. Тільки в цьому випадку Ви зможете зробити дійсно креативний та оригінальний фотопортрет.


дать объявление о продаже недвижимости