Фотосесія в стилі будуар

Будуарна фотосесія в останні роки набула особливої популярності. Приміряти образ прекрасної спокусниці мріє, мабуть, кожна дівчина, але далеко не кожна зважується на таке сміливе перетворення. У мережі можна побачити непрофесійні роботи фотографів а-ля в стилі будуар, коли моделі повністю оголені, образи вульгарні, інтер’єр відповідає скоріше інтимній зйомці жанру ню. Модель, наважуючись на досить пікантну фотосесію, повинна знати про те, як вона буде виглядати в кадрі, якою буде атмосфера фотосету. Фотограф в даному випадку виконує роль не тільки майстра фотосправи, а й психолога.

У статті детально розповідається про зйомку в стилі будуар, даються корисні поради фотографам і моделям щодо організації фотосесії.

Що таке будуарна фотосесія

Почнемо з самого поняття будуар. У перекладі з французької слово означає кімнату або спальню, що належить жінці, в якій вона чистить пір'ячко, відпочиває. Це місце з розкішними меблями, елегантними предметами інтер'єру, вишуканим текстилем і іншими елементами декору. Сучасні фотографи для будуарної зйомки орендують номери в готелях чи кімнати у фотостудіях.

Фотосесія в стилі будуар

Образ жінки в стилі будуар повинен бути позбавлений вульгарності. Витонченість, стримана сексуальність, загадковість і зовсім небагато еротики – це основні елементи стилю. Будуар дозволяє дівчині відчути себе особливою, бажаною, стриманою у своїй сміливості; трохи відкрити двері в потаємне, дозволити стороннім поглядам насолодитися красивими лініями тіла. Підсумком роботи професіонала повинні стати саме такі знімки.

Для фотографа будуарна фотосесія – це...

  • Можливість спробувати нові образи, вибудовувати які доведеться спільно з клієнткою. Ви повинні будете їх продумати заздалегідь - на випадок, якщо модель буде психологічно скута. Настрій безпосередньо позначається на позах, вигинах, рухах, виразі обличчя.
  • Тестування навичок психолога. Фотограф відповідає не тільки за технічну і композиційну частину. Будуарна зйомка досить інтимна і далеко не кожна дівчина може вільно постати перед малознайомою людиною в сексуальному пеньюарі. Вам потрібно постаратися створити атмосферу, в якій дівчині буде комфортно.
  • Творчі експерименти з побудовою композиції. Дуже багато залежить від ракурсу. Жіноче тіло повинно виглядати бездоганно: ноги - довгими і стрункими, талія - вузькою, груди - високими. Необхідно знати деякі хитрощі, які візуально приховають недоліки фігури і ефектно підкреслять її кращі риси.
  • Креативна робота зі світлом. Будуарна фотосесія оповита особливим, інтимним, загадковим настроєм. Світло в кадрі повинно стати вірним помічником в вираженні потрібної атмосфери. Промені ранкового сонця, збоку висвітлюють силует, зйомка навпроти вікна - коли рельєф жіночої фігури чітко окреслено на тлі західної заграви і т.д. Варіантів картинної гри зі світлом і тінню безліч.
  • Досвід зйомки в приміщенні, який вимагає використання певного обладнання, знань і навичок. Для того, щоб фотосесія пройшла вдало, вам потрібно вибрати місце, що відповідає необхідним технічним параметрам. Перш ніж запрошувати модель, зробіть пробні кадри, приміряйте ракурси, подивіться на рівень освітленості і сплануйте свої дії на майбутнє.

Будуарна зйомка для моделі – це…

  • Можливість показати красу свого тіла без вульгарності. Необов'язково володіти ідеальними пропорціями. Талановитий фотограф з пампушки зробить спокусливу леді, а тим, у кого проблема з об’ємами, за допомогою світла і правильного ракурсу, створить привабливі, апетитні, сексуальні форми.
  • Для нареченої - спосіб відобразити свій особливий стан перед весіллям. Хвилювання, очікування, передчуття. Будуарна зйомка тут виступає як пам’ятний фотосет про підготовку дівчини до найважливішої події в її житті.
  • Для вагітної жінки - шлях до художнього втілення єднання майбутньої мами з дитиною. Образ виходить сімейним і разом з тим сексуальним. Дівчина відчиняє вікно в свій світ, відкриває секрет очікування світлого і радісного моменту.

Фотосесія в стилі будуар

Поради фотографу для зйомки в стилі будуар

Будуарний стиль передбачає певне розкріпачення моделі. Дівчина повинна впустити фотографа в свій особистий простір, показати те, що зазвичай приховано від очей. Завдання майстра - створити ідеальну для цього обстановку, забезпечити технічні складові, зрозуміти модель і ефектно зловити потрібний настрій. Переходимо до рекомендацій:

Станьте психологом

Щоб зрозуміти клієнта, потрібно поцікавитися причинами вибору будуарної зйомки. В цьому немає нічого поганого. Так ви швидше зрозумієте характер і темперамент моделі і зможете застосувати максимально підходящі художні прийоми.

Причини можуть бути різними. У кожному з випадків модель швидше за все буде хвилюватися. Фотографу можливо доведеться завоювати довіру дівчини. Можливо, варто розповісти про свій досвід в фотосправі, кумедні ситуації - розрядити обстановку, відволікти людину від думок, що сковують рухи. Будьте уважні, люб'язні і терплячі.

Фотосесія в стилі будуар

Обов'язковий етап – підготовка

Запорука успішної фотосесії - грамотна підготовка до неї. Хочете, щоб модель не витрачала зайвий час на зачіску, підбір нарядів і макіяж на знімальному майданчику - заздалегідь надішліть дівчині по електронній пошті інструкцію.

Саме так працюють професіонали. Інструкція містить список того, з чим повинна дівчина приїхати на зйомку. У пунктах детально розпишіть варіанти одягу, з яких модель вибирає підходящі для себе. Сміливі панянки можуть одягатися в мереживну білизну або грації, скромним леді можна приміряти шифонові пеньюари або шовкові халатики. Важливий нюанс – взуття: босоніж з бездоганним педикюром, в туфлях на високій шпильці, елегантних тапочках з хутряними помпонами.

Якою буде зачіска – про це теж модель повинна подбати заздалегідь, ретельно продумати свій образ. Розпущене волосся, грайливий хвостик, високий пучок, стрижка з художнім безладом - головне вибрати варіант, який підкреслить риси обличчя і підійде до стилю будуар.

Скільки речей брати, яким повинен бути образ (драматичний, кокетливий, скромний або навпаки сміливий), макіяж (природним, креативним, вечірнім, класичним), прикраси та аксесуари – список включає всі ці моменти і дає уявлення про процес фотозйомки.

Задайте чіткі часові рамки

Фотозйомка в ідеалі повинна включати чистий час роботи фотографа, без підготовки образу. Тобто найоптимальніший варіант - коли модель приїжджає на місце вже повністю готова з комплектом одягу та аксесуарів.

Тепер про те, як проходить процес і скільки на це в середньому потрібно часу. Як правило, на комплексну роботу з одним образом йде півгодини. Тобто якщо модель буде приміряти на себе кілька комплектів одягу - плюсуйте по 30 хвилин на кожен. І врахуйте час на перерву. Дві години безперервної роботи під силу тільки професійним моделям.

У процесі зйомки ви будете перериватися на зміну обладнання, перестановку освітлювальних приладів, корекцію макіяжу і зачіски. Фахівці рекомендують після кожного відзнятого образу відпочивати по 5-7 хвилин.

Для дівчини, яка в перший раз прийшла на фотосесію, однієї години буде достатньо. І додайте час на адаптацію, звикання до делікатних умов зйомки в стилі будуар.

Хваліть та вселяйте впевненість

Компліменти здатні на чудеса, особливо в моментах, коли жінка не впевнена в собі, скута. Будуарна фотосесія якраз відноситься до такого пікантного нагоди. Ви повинні з порога зустріти дівчину похвалою. Відзначте її бездоганний вигляд, дайте їй відчути себе прекрасною.

Фотосесія в стилі будуар

Розкажіть, як буде проходити зйомка, з чого почнеться і чим закінчиться. Якщо модель не продумала образи, допоможіть їй в цьому, покажіть фотографії в стилі будуар інших дівчат. Так їй буде простіше визначитися з настроєм, яке потрібно створити в кадрі.

Пам’ятайте, що далеко не кожна панянка впевнено приймає ефектні пози перед камерою. У більшості випадків жінка соромиться і поводиться скуто. Ваше завдання - підказати моделі, як краще встати, щоб фігура виглядала ефектно. Ви як художник повинні направляти свою музу, скеровувати її у пози, відповідні характеру зйомки.

Не мовчіть

Коментуйте свої дії. Коли на знімальному майданчику панує мовчанка - хвилювання і скутість забезпечені. Пояснюйте дівчині, для чого ви використовуєте світловідбивачі, яку beauty-функцію вони виконують, чому ви ловите промінчики сонця з вікна, навіщо просите сісти напівбоком. Спілкування між фотографом та моделлю поступово стирає рамки сорому, створює дружню обстановку, спонукає до творчого розкріпачення.

Користуйтеся простими, перевіреними схемами освітлення

Освітлення – чи не найважливіша складова зйомки в приміщенні. Щоб отримати якісні, красиві кадри, необхідно протестувати місце.

Фотосесія в стилі будуар

За кілька днів до фотосету відвідайте його і спробуйте відзняти серію кадрів з різних ракурсів і з застосуванням світло-модифікаторів. Як правило, фотографу достатньо стандартного набору апаратури. Але важливо врахувати такі фактори, як наявність вікон і їх розмір потужність базового освітлення. Все це, в сукупності, вибудовує загальний список устаткування, яке потрібно буде в день зйомки взяти з собою. Визначтеся з об'єктивом і врахуйте також наявність розеток, візьміть з собою переноски і запасні батареї, лампи (на випадок перегорання).

І наостанок: не бійтеся експериментувати

Будуарна зйомка - різновид художнього портрета, в створенні якого важливі творчість, креативні прийоми, нестандартні ракурси, картинне поєднання світла і тіні.

Слухайте внутрішнє я і майстерно синтезуйте його з темпераментом героїні. Все це дозволить вам отримати в результаті розкішний фотопроект, який ефектно доповнить вашу галерею. А задоволений клієнт спрацює за принципом сарафанного радіо, порекомендувавши вас своїм подругам.

Фотосесія в стилі будуар