Як знімати автопортрет

Фотографія як жанр образотворчого мистецтва, багатогранна і в багатьох аспектах дуже цікава. Хоча як вид мистецтва фотографія з'явилася зовсім недавно, вона зуміла завоювати значне місце серед багатьох жанрів образотворчого мистецтва. Давайте розглянемо такий вид фотографії як автопортрет. Кожній необізнаній людині може здатися, що при зйомці автопортрета немає нічого складного. Але це не зовсім так, адже слід враховувати ту обставину, що вам доведеться одночасно бути фотографом і фотомоделлю. У цій статті ми постараємося розповісти вам про труднощі зйомки автопортрета і способами боротьби з ними.

Щоб виконати якісний автопортрет, першу чергу слід вибрати правильне місце для зйомки. Також слід пам'ятати про те, що без штатива отримати хороші кадри практично неможливо. Штатив є необхідним атрибутом при зйомках автопортретів. Що стосується фотоапарата, то слід пам'ятати про те, що він повинен забезпечувати можливість вибору фокусування, забезпечувати синхронізацію з додатковим джерелом освітлення, та бути обладнаним таймером.

Це в ідеальному випадку, а на практиці можна знімати автопортрет навіть «мильницею». Але потрібного результату домогтися буде набагато важче. При підборі оптики слід вибирати об'єктив з фокусною відстанню від 75 мм. Якщо збираєтеся зробити портрет на весь зріст, то тут може підійти і ширококутний об'єктив.

Головні труднощі при зйомці автопортрета полягають у тому, що у вас не буде можливості контролювати сцену, що знімається через видошукач. Тому ви не зможете стежити за правильною компоновкою кадру. У такій ситуації ви будете змушені бігати від камери до місця зйомки по кілька разів, щоб переконатися правильно у правильності компоновки кадру. Але така праця не завжди дає повністю позитивний результат - завжди можуть з'явитися дрібні огріхи. З цією ж ситуацією пов'язана й інша проблема - помилки у фокусуванні кадру. Ви будете змушені робити велику кількість тестових кадрів, щоб досягти позитивного результату.

З цілком зрозумілих причин при зйомці автопортрета ви завжди зможете запросити свого друга-фотографа або просто знайомого, щоб він, дивлячись у видошукач, міг контролювати фокусування та компоновку кадру. Але ви повинні завжди пам'ятати, що автопортрет, створений тільки вами, є єдиною можливістю показати себе всім саме таким, яким ви хочете представити себе самого. Так що буде неправильним, якщо ви будете перекладати зйомку на когось іншого. Найкращим варіантом буде той, який ви зумієте зробити самі без допомоги сторонніх осіб.

Щоб уникнути ряду труднощів, і уникнути неякісних кадрів, слід керуватися наступними настановами при зйомці автопортрета:

1. Ретельно підберіть задній план. У першу чергу слід звернути свою увагу на задній фон. Якщо ви будете знімати автопортрет на природі, то для заднього плану слід вибрати панораму лісу або красиву квітучу рослину. Восени це може бути лісове листя що змінює свої кольори, а взимку буде доречним зафіксувати на задньому фоні блискуче поєднання льоду і снігового покриву. При проведенні зйомки в домашніх умовах, можна позувати на фоні якого-небудь предмета, але який не відволікає увагу глядача. Це може бути старовинна книжкова шафа, плакат на стіні, фотошпалери або картина. Перед початком зйомки слід переконатися у відсутності зайвих об'єктів або людей на задньому плані - вони можуть зіпсувати вам ваш автопортрет.

2. Використовуйте правильне освітлення. Завжди пам'ятайте про те, що ви знімаєте автопортрет, а в такій ситуації воно буде вашим головним інструментом. Правильне і добре влаштоване освітлення буде запорукою для створення якісного портрета. Найбільше підійде м'яке, розсіяне світло. Для цього вам необхідно розташувати джерело світла, трохи вище рівня ваших очей. Якщо ви зробите підсвічування ззаду, то на обличчі можуть з'явитися неприємні жорсткі тіні. Щоб пом'якшити занадто яскраве світло слід використовувати спеціальні розсіювачі. Добре збалансоване і м'яке освітлення зробить риси вашого обличчя більш привабливими та м'якими. Перевагу завжди слід віддавати природному освітленню, так як сонячне світло завжди дає можливість більш повно передати всю кольорову гамму більш точно, ніж штучні джерела світла. При необхідності ви завжди зможете внести коректування в налаштування фотоапарата, щоб досягти необхідного освітлення на фотографії.

3. Активуйте таймер. При зйомці автопортрета функція автоспуску є незамінною. Ця функція присутня майже у всіх сучасних фотоапаратах. Автоспуск надає вам можливість встати вам на заздалегідь підготовлене місце і зайняти необхідну позу. Відразу після спрацьовування затвору фотокамера закриється і кадр буде готовий. Система таймера дуже зручна, але вона має ряд недоліків. Наприклад, при використанні автофокусу, наведення на різкість відбувається трохи раніше того моменту, коли буде натиснута кнопка спуску затвору. Як результат значно збільшується ймовірність отримання не зовсім чіткого зображення кадру. Додатково до всього обмежено час, зазвичай це становить 5-10 секунд, що призводить до того, що під час зйомки все треба робити в прискореному темпі. Добігти до місця зйомки, прийняти належну позу, та налаштувати вираз свого обличчя, що часом буває зробити за такий час досить важко, і незручно. Також ви можете в комплексі з таймером використовувати функцію серійної зйомки. Ви зробите серію кадрів, з яких хоча б один буде задовольняти ваші вимоги. Дуже важливо правильно налаштувати час таймера, щоб все виконати без зайвого поспіху.

4. Користуйтеся пультом дистанційного керування. Але найкращим і підходящим варіантом буде використання пульта дистанційного керування для вашого цифрового фотоапарата. Коштує такий пульт не дуже дорого, але користь від нього буде дуже велика. Ви зможете використовувати його також і в інших ситуаціях. Завдяки такому пульту вам вже не доведеться бігати від камери до місця зйомки. Само по собі використання пульта дуже зручне, і дає можливість фотографу отримати хороші кадри. До всього цього, ви зможете попередньо з великою точністю вибрати місце фокусування. Фокусування буде здійснюватися під час половинного натискання на кнопку пульта ДУ.

5. Налаштувати різкість. Коли ви збираєтеся створити свій автопортрет, то ви обов'язково зіткнетеся з такою проблемою як досягнення необхідної різкості зображення кадру. Ви дуже легко можете настроїти фокусування камери, дивлячись на об'єкт зйомки через РК-дисплей або видошукач. Коли ж ви будете знімати свій автопортрет, то ви потрапляєте в зовсім іншу ситуацію. Дуже часто трапляються помилки через те, що незрозуміло в якій точці або зоні кадру вам доведеться фокусувати. Щоб вирішити таку проблему існує кілька варіантів. Один з них це використання пульта дистанційного керування. Потім, щоб правильно навести на різкість, ви зможете встановити який-небудь предмет в те місце, де ви задумали себе знімати. Висота об'єкта не буде грати ролі, найголовнішим буде те, що необхідно правильно розрахувати відстань до об'єкта. Правда, в такій ситуації бажано, щоб підставний об'єкт відповідав розмірам вашого тіла. Тут ви можете використовувати другий додатковий штатив. Якщо ви будете знімати на природі, то таким предметом може бути навіть проста лопата. І, нарешті, для підвищення точності наведення на різкість використовуйте як ручний, так і автоматичний фокус. Спочатку за допомогою автоматичного фокусування сфокусуйтеся на те місце, де ви запланували стояти, а потім перейдіть в ручний режим і підкоректуйте всі необхідні моменти.

Також слід нагадати вам про те, що автопортрет вимагає ретельного продумування загального сценічного образу. Залежно від вашої фантазії і настрою, ви можете по-різному представити себе в позиції зйомки. Автопортрет може вийти у вас досить нудним і невибагливим, тому щоб у вас вийшов бажаний результат, вам слід підійти до самого процесу зйомки з деяким міркуванням. Включайте свою уяву, фантазуйте, уявіть себе в кадрі з несподіваного боку. Адже при зйомці автопортрета немає ніяких часових обмежень. Ви завжди зможете налаштувати належним чином освітлення, поміняти попередні налаштування. У вас буде можливість експериментувати з різними образами і позами. Ви повинні отримати задоволення від самого знімального процесу, а хороші результати прийдуть до вас з часом. Стара німецька приказка говорить - «Спроба робить майстра» - і про це не слід забувати.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *