Психологія взаємодії фотографа та моделі

У більшості початківців моделей виникають однакові проблеми, особливо коли зйомка проводиться в приміщенні професійної студії. Навіть самі розкуті моделі спочатку відчувають деяку напруженість, тому що з усіх боків на них звернуто увагу. На фотостудії крім фотографа ще працюють стиліст, візажист, перукар і ще ряд інших фахівців. Тому у новачків з'являється деяка невпевненість в рухах і розгубленість перед об'єктивом фотокамери.

У таких випадках фотографи використовують невелику професійну хитрість. Щоб дати моделі час і можливість розслабитися, вони роблять вигляд, що почали зйомку, але в такій ситуації вони зазвичай використовують порожню фотокамеру. Фотограф старається відволікати увагу моделі жартами, питаннями і розмовами, щоб встановити близький контакт і знайти спільну мову.

У таких ситуаціях моделям допомагають конкретні завдання, які фотограф ставить перед нею, виконуючи які, вона забуває про свою скутість. Також часто використовується трохи екстремальний, але досить ефективний спосіб, щоб зняти психологічну напругу - починати знімати модель в максимально оголеному вигляді. Так, наприклад, плануються знімати кадри в білизні і діловому костюмі, то спочатку знімаються кадри в білизні. Одягнувшись в костюм, модель відчує значне полегшення, і позувати в одязі їй буде набагато легше.

Психологія взаємодії фотографа та моделі

Цілком зрозуміло, що сама модель повинна намагатися максимально зняти своє напруження та хвилювання, не створюючи фотографу додаткових проблем. В першу чергу їй необхідно вибрати зручний одяг і взуття. Одяг не повинна викликати неприємних відчуттів.

На зйомку необхідно приходити заздалегідь, за 10-15 хвилин до призначеного часу. За цей час модель повинна освоїтися в новій обстановці і їй не доведеться нервувати в разі запізнення. Крім того, за цей час можна привести себе в порядок і остаточно заспокоїться.

Також можна випити чашку чаю або кави. Користуватися більш міцними напоями не варто. Більшість фотографів не вітають вживання алкоголю перед зйомкою. З занадто розв'язаною моделлю фотографу працювати набагато складніше. У таких випадках моделі краще зайнятися прийомами аутотренінгу.

Якщо у моделі з'явилося сильне хвилювання, то їй необхідно зробити кілька глибоких вдихів із затримкою дихання. М'язи шиї й обличчя необхідно послідовно розслабляти. З одного боку, це є способом викликати відповідну реакцію психіки, а з іншого - «виробничу необхідність», так як лице моделі повинно передавати емоції.

На початку роботи не варто придумувати складні пози, які можуть здатися вам ефективними. Найкраще буде, якщо модель буде спокійною і природною. Дуже часто самі прості пози виявляються найбільш ефективними.

Також не думайте про те, що дана поза занадто відверта або негарна. В об'єктиві фотографа не завжди той ракурс, який ви собі уявляєте, а думає він в більшості випадків зовсім по-іншому.

Дуже часто у моделей-початківців погляд фотографа, який ковзає по контурах грудей і стегон, викликає деяке збентеження. Але фотограф застосовує такий погляд в силу своїх професійних навичок. Він продумує різні варіанти зйомки, побудова кадру і його композицію, при цьому аналізує зовнішність та фігуру моделі. Фотографи з великим досвідом постійно розмовляють з моделлю та пояснюють їй свої дії.

Іноді моделі-початківці намагаються зняти свою напругу присутністю на зйомці близьких людей - мами, подруги, бой-френда. Можливо, що така підтримка і необхідна комусь. Але в більшості випадків пильна увага рідних та близьких зазвичай тільки заважають розслабленню під час зйомки.

Буде найкраще не займатися пошуком схвалення зі сторони, а орієнтуватися на керівні вказівки фотографа, увага моделі має бути прикута до процесу зйомки, а не до її результату. Ось, наприклад, ви знімаєте рекламу якогось прохолодного напою, то вам в першу чергу необхідно самому відчути і повірити в те, що він дійсно смачний і корисний. Навіть у тих випадках, коли у вас може бути алергія на нього, про це необхідно забути, інакше в ваших очах не з'явиться та іскорка, яка оживляє кадр і робить його переконливим.

У професії фотомоделі вищим пілотажем вважається, коли вона вміє стежити за своєю мімікою, контролює свої жести та положення тіла. У неї все це виходить само собою, і вона цілком занурилася у свій образ.

Існує ряд правил, якими професійні моделі керуються перед початком і під час проведення зйомки.

1. В першу чергу необхідно добре виспатися, тоді ваше обличчя буде свіжим, а настрій чудовим.

2. Ніколи не запізнюйтесь на зйомку, так як запізнення вважається ознакою поганого тону.

3. На зйомку треба приходити без макіяжу, щоб не витрачати час на його зняття. Волосся також повинно бути чистими. Лицем та зачіскою будуть займатися візажист та перукар.

4. Перед початком зйомки необхідно оглядітися в приміщенні, так би мовити «обжитися». Обов'язково наведіть контакти з тими людьми, з якими вам доведеться працювати. Різні незручності в стосунках, одязі, обстановці необхідно усунути ще до початку зйомки.

5. Обговоривши з фотографом ідею зйомки, постарайтеся чітко уявити собі обраний образ. Обміркуйте, як ви зможете передати його за допомогою міміки, жестів і пози. При цьому завжди враховуйте особливості своєї зовнішності.

6. Починаючи працювати, звільніть свою свідомість від повсякденних турбот і сторонніх думок, зосередьтеся повністю на роботі.

7. Обов'язково зробіть невелику розминку, щоб розігріти м'язи і зробити їх більш пластичними та гнучкими, підготуйте своє тіло до роботи. Це дуже важливо, особливо в тих випадках, коли планується позування в русі або знімаються дуже складні пози.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *