Макіяж для фотосесії
Коли обрана тема і образи для майбутньої фотозйомки, підібрані одяг та аксесуари - саме час задуматися про макіяж. Це той самий здавалося б незначний штрих, який може або зіпсувати всю фотосесію, або зробити її продуманою та стильною. Якісний професійний візаж - це запорука вдалої фотосесії та красивих світлин у результаті, а відсутність такого або невміло зроблений макіяж істотно ускладнює роботу фотографа і знижує привабливість фотомоделі на знімках. Адже сучасні фотоапарати бачать обличчя у всіх деталях, як ніби через збільшувальне скло: і на кінцевих зображеннях (особливо на великих портретах) всі дефекти шкіри обличчя, нехай навіть найменші і незначні, будуть явно помітні.
Тому дуже рекомендую Вам не економити на послугах візажиста та робити гарний макіяж для фотосесії. Якщо ж Ви вирішили відмовитися від послуги візажиста і робити макіяж самостійно, то хочу ще раз нагадати, що фотомакіяж дуже сильно відрізняється від повсякденного. І щоб результат фотосесії Вас не розчарував, прочитайте і візьміть на озброєння декілька порад, які допоможуть Вам зробити правильний макіяж для майбутньої фотосесії.
Загальні правила
Правило 1. Матовість
Якщо в повсякденному житті Ви любите перламутрові тіні, пудри і рум'яну зі світловідбиваючими частинками, блискітки і мерехтіння на очах, то, роблячи макіяж для фотосесії, від усього блискучого варто відмовитися. Для фотомакіяжу використовуйте матові текстури косметичних засобів, оскільки зайві відблиски від перламутрових і мерехтливих тіней та рум'ян дуже заважають фотографу і псують кінцеву картинку.
Правило 2. Насиченість
Ні для кого не секрет, що яскраве світло і фотоспалахи, які використовуються у процесі професійного фотографування, «з'їдають» половину Вашого макіяжу. Тобто обличчя з легким звичним для Вас денним макіяжем на фотографіях буде виглядати блідим, оскільки як світло «забере» фарби і макіяж буде практично не помітним. Тому візаж для зйомок в студії потрібно робити яскравішим і насиченішим, ніж для повсякденного використання.
Якщо фотозйомка передбачається на природі (на пленері), тобто в умовах природного освітлення, то накладення тону не є обов'язковим пунктом макіяжу, однак тонкий, напівпрозорий шар матового тонального крему не зашкодить. Обов'язково потрібно нанести на обличчя матову пудру, щоб уникнути жирного блиску. Макіяж для фотосесії на природі, на відміну від студійного фото, може бути ніжнішим і не таким яскравим.
Якою має бути шкіра для ідеальної фотосесії
Підготовка шкіри
Перш ніж наносити на обличчя макіяж, потрібно підготувати шкіру. Адже макіяж буде настільки добрий, наскільки це дозволить шкіра. Тому напередодні фотозйомки подбайте про те, щоб шкіра була особливо чистою та зволоженою. Для цього за кілька тижнів перед фотосесією пройдіть салонну процедуру чищення обличчя. Якщо ж не хочеться витрачати гроші на косметологів, то скористайтеся звичайними скрабами або масками для особи в домашніх умовах. І звичайно ж зволожуючим кремом.
Якщо зйомки вимагають засмаги, то сходіть в солярій.
За день до фотосесії також не завадить зробити лікувальні примочки для очей, щоб позбутися від мішків і темних кіл, а також від втоми.
Тонування шкіри
В день зйомки безпосередньо перед нанесенням макіяжу потрібно вмитися, обробити обличчя тоніком і нанести зволожуючий крем або спеціальну базу під макіяж. Далі переходимо до вирівнювання тону обличчя і маскування дрібних дефектів. Оскільки фотокамери «бачать» набагато більше дрібних недоліків на шкірі, ніж людське око, необхідно добре затонувати шкіру обличчя. Різного роду цятки, почервоніння, висипання ретельно маскують кольоровими коректорами, а якщо таких під рукою немає, то тональною основою щільної структури.
Вибір відтінку тональної основи безпосередньо залежить від кольору шкіри обличчя. Потрібно використовувати такий тон, який буде максимально близький до природного кольору шкіри. Не забувайте, що колір обличчя і шиї не повинні контрастувати. Для фотосесії колір обличчя бажано зробити на тон або півтону темнішим, оскільки яскраве світло спалахів візуально зробить його світлішим. Щоб отримати ідеально рівну та чисту шкіру обличчя на фотографії, потрібно нанести щільний шар тону. Причому тональний крем наноситься на все обличчя, а також на шию і, якщо потрібно, на зону декольте.
Що стосується області навколо очей, то тут теж тон необхідний, просто шар повинен бути тоншим, інакше ми підкреслимо дрібні мімічні зморшки в цій галузі.
Щоб надати обличчю об'ємність і фактурність, запасіться трьома відтінками тональної основи, за допомогою яких ми будемо «малювати обсяг» - в одних місцях освітлювати шкіру, а в інших - затемнювати. Але наносити тональні засоби слід акуратно, щоб не було плям і щоб не був помітний перехід від світлих відтінків до темніших.
Перший тон повинен точно збігатися з кольором шкіри. Другий колір повинен бути на один тон світлішим попереднього, тому що його роль - освітлення. Наносити його потрібно на опуклі області обличчя (лоб, ніс, підборіддя, область під очима), щоб надати обличчю об'ємність та деяке «світіння». Третій колір повинен бути на тон темнішим від першого. Він створює контури. Наноситься по контуру обличчя для візуального затемнення: уздовж лінії росту волосся, на кути нижньої щелепи, на вилиці.
Оскільки жирний блиск є найбільшою проблемою шкіри, яка дуже помітна на фотографіях, то тональні засоби необхідно вибирати тільки матові.
Щоб закріпити нанесення тону, згладити переходи та надати шкірі матовість і бархатистість, на завершення макіяжу візьміть великий м'який пензлик і нанесіть на обличчя тонкий шар розсипчастої пудри.
Очі - дзеркало душі
При перегляді фотографій перше, на що звертають увагу - це очі. Тому перед фотосесією необхідно зробити їх якомога виразнішими. Колір і насиченість підбирається в залежності від стилю фотосесії, але в будь-якому випадку нафарбувати їх треба так, щоб через фотографію відчувалася їхня глибина і магнетизм ...
Насиченість
Оскільки камера «з'їдає» майже 50% всіх фарб і яскравості, то макіяж очей потрібно зробити насиченішим та виразнішим, ніж Ви звикли у повсякденному житті.
Тіні
Щоб тіні краще трималися і не скочувалися перед їх нанесенням на верхні повіки потрібно накласти тонкий шар спеціального крему-основи (база під тіні) і злегка припудрити. Для фотосесії не використовуйте перламутрові тіні, стрази та блискітки, оскільки вони будуть відсвічувати і на знімках перетворяться на білі плями. Віддайте перевагу матовим тіням двох-трьох відтінків.
Для фотомакіяжу небажані занадто світлі, а також червоні і блідо-рожеві відтінки, вони будуть робити очі бляклими і хворобливими. Якщо Ви не можете визначитися з відтінком тіней, то зробіть вибір на користь тих кольорів, які підходять всім: м'які і темні сатинові тони та всі натуральні відтінки. Ідеальна гамма для макіяжу очей - від бежевого, золотистого, до коричневого, шоколадного і навіть чорного. Можете поекспериментувати з вкрапленням фіалкового кольору, а також з оливковими і темно-сірими оксамитовими тінями.
Не полінуйтеся почитати поради візажистів про те, як правильно зробити макіяж саме для вашої форми очей. Адже у всіх розріз і форма очей різна, але суть корекції зводиться до отримання в результаті красивої мигдалеподібної форми.
У класичному варіанті потрібно висвітлити внутрішній куточок ока і під бровою, щоб зробити погляд відкритим; на всю повіку нанести середній тон тіней і, нарешті, найтемнішим відтінком затемнити зовнішній куточок і складочку між рухомими і нерухомими повіками.
Насправді, прорисовуючи очі, професійні візажисти використовують далеко не три відтінки тіней, а набагато більше. Причому всі вони ретельно розтушовують, щоб не було видно переходів.
Не забувайте також, що на нижній повіці теж повинен бути невеликий штрих у тон з верхньою повікою. Якщо Ви не зафарбуєте нижню повіку, то на фотографіях форма очей буде спотвореною.
Вії
Якщо в повсякденному житті ви любите практично природні вії, то для фотозйомки їх необхідно ретельно нафарбувати, зробити максимально об'ємними і довгими. В ідеалі - наклеїти накладні. Тоді очі будуть яскравими і виразними.
Туш
Обзаведіться якісної тушшю, яка допоможе подовжити вії, збільшити їх обсяг, і ні в якому разі не буде обсипатися.
Підводка
Навіть якщо у повсякденному житті підведенням Ви не користуєтеся, для фотосесії потрібно зробити виняток. Верхню повіку необхідно підвести обов'язково. Тонка акуратна стрілочка на верхній повіці візуально збільшить очі та створить враження густоти вій.
Брови
Брови «створюють» вираз обличчя. Гарна лінія брів надає обличчю виразності та особливого шарму, а недоглянуті безформні брови можуть зіпсувати навіть саме миловиде личко. Так що подбайте заздалегідь про корекцію брів - від них багато в чому буде залежати вираз обличчя на фотознімках. Якщо Ви самостійно вищипуєте брови, то за день-два до фотосесії позбудьтеся від зайвих волосків, які вибиваються або псують форму.
У процесі макіяжу зробити форму брови можна за допомогою спеціальної щіточки та олівця, відтінок якого повинен гармоніювати з кольором волосся. Якщо у Вас немає олівця для брів, то підфарбувати їх можна матовими тінями. Тільки не переборщіть з косметикою, вибирайте форму і відтінок, що гармонує з Вашою зовнішністю.
Рум'яна
Не забудьте про рум'яни, адже їх відсутність зробить макіяж неповним, а обличчя на фотографіях буде виглядати плоским. Рум'яни допомагають надати обличчю свіжість, підкреслюють красу природних ліній, а крім того за допомогою рум'яни можна провести невелику корекцію форми обличчя: зменшити щоки, виділити вилиці, візуально зробити широке обличчя вужчим, а великий ніс більш витонченим.
Колірна гамма рум'ян залежить від стилю й обраної тематики фотосесії. Якщо макіяж у холодних тонах - то і рум'яни бажано вибирати з холодної палітри: ніжно-рожеві, холодно-коричневі або кольору фуксії. Для макіяжу в теплих тонах цікавими будуть персикові, коралові і тепле-коричневі відтінки рум'ян.
Якщо зйомки проводяться у студії, то рум'яни потрібно зробити більш насиченими, оскільки яскраве світло фотоспалахів з'їсть половину фарб на обличчі.
Губи
Нафарбувати губи набагато простіше, ніж вирішити питання з макіяжем очей, проте бувають випадки, коли саме невдало підібраний колір помади або неправильно нафарбовані губи псують усі знімки.
Бальзам
Щоб губи не були сухими і потрісканими, на ніч перед фотосесією нанесіть на губи спеціальний бальзам або звичайний мед. Це пом'якшить та зволожить губи і вранці помада буде легко наноситися і добре триматися.
Олівець для губ
Роблячи макіяж для фотосесії, варто скористатися контурним олівцем для губ. Без нього практично нереально рівно нанести помаду, а кривий рот не додасть фотографіям краси. Використання звичайного світлого блиску без контурного олівця зробить губи на фотографіях розмитими і безформними, особливо якщо своя природна форма губ не дуже чітка. А при нанесенні яскравої помади контури губ взагалі повинні бути ідеально рівними.
Тонкі губи
Тонкі губи на знімках виглядають не дуже привабливо, тому необхідно візуально їх збільшити. Для цього використовують світлі помади, а також проводять контур трішки вище природної лінії губ. Також допомагає збільшити губи прозорий блиск, нанесений поверх помади. А ось яскраві або занадто темні кольори помад краще не використовувати, оскільки вони візуально зроблять губи ще тоншими.
Колір помади
Тон помади підбирається в залежності від віку моделі, а також стилю фотосесії. Якщо у моделі світла шкіра, то варто підібрати помаду трохи темніше натурального кольору. Якщо ж у Вас навпаки - темна шкіра, то добре буде виглядати світліша помада.
Якщо для фотозйомки ви одягнули яскраве плаття (червоне, наприклад), то помаду краще вибрати або в тій же кольоровій гамі, що й сукня, але менш яскраву, або в нейтральній палітрі відтінків.
Взагалі, якщо для фотосесії не передбачений якийсь екстравагантний образ, то краще утриматися від екстремально-яскравих кольорів. Губи не повинні бути надто помітними і виділятися. Занадто яскрава помада на фотографіях здатна підкреслити Вашу втому, темні кола під очима, надати Вам віку, а в деяких випадках зробити весь образ вульгарним. Віддайте перевагу м'яким і ніжним кольорам помад, але, можливо, трохи яскравішим, ніж Ви носите у повсякденному житті.
З собою на фотозйомку обов'язково візьміть кілька різних помад на випадок, якщо захочете змінювати образи під час фотосесії.
Якщо підвести підсумок всього вищесказаного - то на обличчі повинно бути багато косметики, але все повинно виглядати акуратно та ненав'язливо. Оксамитова шкіра, рівний колір обличчя, красиві скули, шикарні вії, виразні очі і чуттєві губи .... І нехай Вас не бентежить, що у дзеркалі Ваше відбиття набагато яскравіше, ніж Ви звикли бачити себе кожен день. Для фотосесії щільність і насиченість макіяжу просто необхідна. Студійне світло наполовину зменшить насиченість реального макіяжу, так що на фотографіях Ви будете виглядати більш ніжно та природно.
Перекладено за матеріалами denfoto.net.