Як фотографувати тварин
Добре відомо, що найкращі фото виходять тоді, коли об’єкт зйомки знаходиться у своєму звичному середовищі проживання. Особливо гарні та якісні фотографії тварин будуть виходити на лоні природи при природному освітленні. Але тут потрібно пам’ятати про те, що використання спалаху можуть викликати напади агресії на фотокамеру, і не виключено, що і на фотографа. Взагалі фотографування тварин можна порівняти з фотографуванням дітей. Ви маєте змогу достатньо близько підійти до них, але немає ніякої гарантії, що вони будуть поводити себе згідно ваших задумів.
Для проведення фотозйомки тварин зовсім не обов’язково мати високопрофесійне обладнання, тут важливу роль відіграє ваше терпіння та витримка. Звертаю вашу увагу на те, що навіть ваші домашні улюбленці досить часто поводять себе непередбачено. І коли ви їх зловите, і заставите сидіти смирно, то вони у більшості випадків будуть виглядати напружено та пригнічено. Для того, щоб отримати гарну фотографію вам необхідно добре знати характер, поведінку та звички тварини. Виконуючи знімок вам слід щось зробити, щоб привернути їхню увагу, бо навіть у таких випадках їхня поза міміка будуть тривати лише пару секунд. Саме тому вам необхідно бути готовим до раптових рухів тварини.
Мистецтво портрету полягає в тому, що фотографу необхідно відобразити індивідуальність об’єкту зйомки, і не важливо хто це, людина чи тварина. В якому місці ви зможете досягнути цього вирішувати вам. Це може бути студія, або ж природні умови. Необхідно знати, що не зовсім формальний портрет у природній обстановці краще всього зможе передати характер тварини. Краще всього неформальні портрети бажано знімати на природі з природним освітленням. З іншого боку, фото зроблене в умовах студії виключає різного роду випадковості і дасть вам змогу зробити портрет більш якісний з технічної точки зору.
Коли проводяться студійні зйомки, то для знімання тварин, в більшості випадків, буває достатньо двох студійних спалахів. Розставте парасольки з фотоспалахами під кутом 45-50 градусів по боках від фотокамери. Коли ви фотографуєте невелику за розмірами тварину, то вам буде достатньо і одного фотоспалаху. Початкові параметри для зйомки можуть бути такі – витримка 1/60 сек, діафрагма 11. Застосування спалаху дає можливість при зйомці створити привабливі іскорки в очах тварини. Очі з такими іскорками виглядають дуже привабливо і цікаво. Але ви не повинні забувати про те, що у багатьох тварин, коли ви при зйомці застосовуєте фотоспалах, з’являється ефект «зелених очей». Щоб позбутися цього ефекту потрібно зробити так, щоб світло від спалаху відбивалося від стелі або стін нейтрального кольору.
Якщо ви надумали проводити зйомку за сонячної погоди і використовуєте природній пейзаж, то в такому випадку, краще за все не робіть це посередині дня, коли освітлення занадто різке і при цьому створює дуже велику контрастність. В цій ситуації ви можете недоекспонувати тіньові області, або пере експонувати світлі частини вашого сюжету. В таких випадках можна використати який-небудь світлий лист, який дасть змогу відбити світло у тіньові області. В крайньому випадку можна використати портативний фотоспалах, який буде вирівнювати контрастність і висвітлювати тіні.
Звісно, усі власники тварин, бажають мати оригінальні та цікаві фото своїх улюбленців, але досить часто вони задумуються над тим, чи не завдасть фотозйомка стресу їхньому улюбленцю. А такі випадки мали місце. Простіше всього фотографувати свою тварину, бо вам добре відомі всі його улюблені місця та звички. Але якщо вам доведеться все ж таки фотографувати чужу тварину, то слід трохи поспілкуватися з твариною, нехай вона звикне до вас. Після того, як у вас з нею встановиться якийсь контакт та взаємопорозуміння, то можна приступати до зйомки.
Варто відзначити той факт, що у портретній фотографії значну роль відіграють очі, тому на кадрі вони мають виглядати чіткими і знаходитися в хорошому фокусі. В багатьох випадках виходять дуже гарні фотографії тварини разом зі своїм господарем. На такому портреті вам необхідно відобразити відносини між ними. Коли будете фотографувати собаку, то попросіть господаря опуститися на коліно або присісти – це необхідно для того, щоб вони на кадрі виглядали приблизно одинакові за розміром. Якщо будете знімати дрібніших тварин, то достатньо взяти їх на руки.
Якщо у вашому арсеналі є камера, яка обладнана АІ-фокусом, то маєте можливість слідкувати за об’єктом зйомки і постійно тримати його у фокусі. Вам залишається лише вибрати центральну фокусуючи точку і потім спокійно «ведіть» тварину. Також пам’ятайте, що не варто насильно діяти над твариною заради пари зайвих кадрів. В таких випадках краще всього перерватися на якусь гру, наприклад з м’ячем, або зайнятися чисткою хутра. І ніколи не піддавайте тварину зайвому ризику заради якогось ефектного кадру – воно того не варте. І ще одно, ніколи не давайте тварині зрозуміти, що ви будете її фотографувати. Бо досить часто в таких випадках тварини просто втікають і тоді господарям доведеться її ловити, що буває досить складно.
І насамкінець, пам’ятайте, що дуже важливо при будь-якій зйомці, а особливо при фотографуванні тварин, якщо у з’явилось відчуття, що ваша фотосесія іде не належним чином – то в такому випадку краще всього буде якщо ви відложите зйомку. Можливо на другий день вам вдасться досягнути бажаного результату. Головне – не втрачайте надії і успіх обов’язково прийде до вас.
Непогана стаття для пересічного любителя своїх длмашніх улюбленців.))радує українська мова статті!)