Як фотографувати захід сонця

Одним з найбільш заворожливих і мальовничих видів фотозйомки є зйомка заходу сонця. В такий час доби природа створює унікальні умови для проведення фотозйомки - сідає сонце, небо починає забарвлюватися безліччю фантастичних і неймовірних по своїй красі кольорів, вся навколишня природа залита чудовим золотавим кольором. Але бувалі фотографи добре знають, що зйомка заходу сонця є досить трудомістким процесом, який вимагає від фотографа високої майстерності, а також дотримання деяких умов, від яких в значній мірі залежить якість фотознімків.

захід сонця

Щоб навчитися правильно фотографувати сонячний захід, необхідно дотримуватися деяких правил такої фотозйомки. Ось самі головні з них.

1. Композиція знімка. Щоб у вас вийшов унікальний знімок заходу сонця, недостатньо підібрати найоптимальніші настройки фотокамери, в першу чергу фотографія повинна бути сюжетною. Для цього необхідно поекспериментувати з різними фокусними відстанями, стежте за тим, щоб в кадр потрапило якомога більше пейзажних сцен. Якщо хочете, щоб сонце зайняло більшу частину фотознімку, то необхідно встановити якомога менший кут зйомки. Щоб правильно сфотографувати сонячний захід, необхідно виділити центр уваги в кадрі. Таким центрами можуть бути гори, обрив, дерево, людина і т.п. При виборі центру знімка необхідно дотримуватися основних правил побудови композиції у фотографії. Це дасть вам можливість правильно побудувати композицію і зробити її комфортною для сприйняття глядачем.

2. Вибір оптимальної експозиції. Для початку можна сказати, що практично не існує конкретних значень «правильної» експозиції, яка буде найкраще підходити для зйомки заходу. Адже якщо добре задуматися, то можна зробити висновок, що кожен захід унікальний у своєму роді, а значить, буде вимагати неоднакових налаштувань вашої фотокамери. Захід можна фотографувати при різних значеннях експозиції, але в кінцевому підсумку ви зможете підібрати найоптимальніше рішення. Знімаючи захід сонця найкраще використовувати ручне налаштування фотокамери і перейти в режим пріоритету витримки або діафрагми. Головною особливістю такої фотозйомки є домінуючий вплив контрового світла, а також великий динамічний діапазон одержуваних кадрів. При такій зйомці у вас може виникнути безліч різних артефактів - наприклад, чорні об'єкти на тлі яскравого неба, або навпаки, пересвічене небо на задньому плані. Для того, щоб всі ділянки зображення мали однакову яскравість, постарайтеся зробити hdr фотографію, отримавши ряд ідентичних знімків з різними значеннями експозиції.

3. Обробка фотографій. Якщо ви маєте намір фотографувати захід сонця, то ви повинні бути готові до того, що зняті фотографії зажадають додаткової обробки. Адже не у всіх випадках можна підібрати потрібні настройки фотокамери, а також забезпечити ідеальні умови для зйомки. Дуже часто згодом доводиться виконувати корекцію вже готових знімків, для того щоб покращити їх якість. Як це ви зможете зробити? Вихід є і досить простий – використати графічний редактор "Домашня Фотостудія" від AMS Software. Така програма являється універсальним інструментом для редагування і ретуші зображень. За допомогою Домашньої Фотостудії досить легко можна відкоригувати будь-яку пейзажну фотографію. Тут для вас наданий широкий діапазон можливостей - корекція освітлення, регулювання контрастності і яскравості зображення, а також автоматичний каталог поліпшення з готовими варіантами корекції фотографій.

4. Експериментуйте. Якщо ви поставили собі за мету навчитися добре фотографувати захід сонця, то не треба бояться експериментів, намагайтеся використовувати різні налаштування вашої фотокамери, вибирайте неоднакові позиції, змінюйте фокусну відстань. Адже справжня майстерність приходить тільки в процесі копіткої праці і творчого підходу.

І, нарешті, щоб правильно фотографувати сонячний захід, недостатньо знання основних правил пейзажної зйомки. Необхідно вміти експериментувати, підкорятися будь-яким змінам в природі, що в подальшому дасть вам можливість робити унікальні фотографії.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *