Як фотографувати з зовнішнім спалахом

Освітлення є одним із найскладніших та найважливіших моментів у фотографії, тому навчиться грамотно його використовувати - це ваш ключ до успіху. Зовнішній спалах є одним з найефективніших способів створення правильної експозиції, але як користуватися нею ефективно - знає не кожен, і це серйозна проблема для багатьох фотографів.

Зовнішній спалах

У цій статті ми поговоримо про найефективніші методи використання зовнішнього спалаху, дізнаємося багато нового про корисні аксесуари, установки, про те, як краще застосовувати спалах у тому чи іншому випадку.

Вибрати та замовити недорогий і функціональний фотоспалах з доставкою додому можна в Інтернет-магазині AliExpress.

Найбільшим недоліком вбудованих у фотоапарати спалахів є якість світла, яке вони випромінюють. Але не думайте, що використовуючи зовнішній спалах, ви точно позбавитеся від цієї проблеми. Якщо використовувати спалах неправильно, при спалаху високої інтенсивності, світло від якої поширюється на відносно невеликій площі і знаходиться близько до об'єкта, ви отримаєте нерівномірне освітлення, воно створить глибокі, темні тіні. Крім того, спалах може спотворити текстуру об'єкта і контури, виявити нерівний та непривабливий тон шкіри і створити ефект червоних очей. Все це робить портрет зовсім не таким, яким хоче його бачити ваша модель і Ви. Велика лампа спалаху це, звичайно, добре, вона розсіює світло на ширшу область, але результати все одно можуть бути зовсім не такими, як ви очікували.

Важливим моментом у зйомці є кут, під яким спалах світить на об'єкт. Саме при виборі правильного кута світла часто роблять помилку. Коли спалах світить прямо на об'єкт, він виглядає штучно і виходить занадто світлим. Хоча з іншого боку, якщо ви хочете створити більш проникливий образ, то можете поекспериментувати і спробувати направити спалах прямо навпроти об'єкта зйомки.

Ключем до підвищення якості та гнучкості освітлення від спалаху є зниження інтенсивності світла і збільшення м'якості. Ваше завдання полягає в тому, щоб зробити освітлення більш природним.

Для досягнення природності в освітленні Вам слід відокремити спалах від камери і встановити їх на відстані одне від одного. Для цього Вам буде потрібен "гарячий черевик" та кабель синхронізації. Це дозволить використовувати спалах більш творчо і додасть знімку більшої глибини. Також у такому випадку поява ефекту червоних очей не загрожує. У фотомагазині ви скоріш за все знайдете необхідні кабелі та адаптери.

Якщо Ви тримаєте камеру однією рукою, а інша в цей час вільна, Ви можете купити спалах-кронштейн, який підключається до штативу і приєднується до камери через спеціальне гніздо. Вибравши такий варіант, Ви будете самі регулювати кут спалаху і висоту.

Використання спалаху при фотографуванні об'єкта, який знаходиться на відстані ближче ніж 60 см. – не дуже добра ідея, оскільки потужність спалаху з такої близької відстані буде дуже інтенсивною. Положення спалаху над об'єктом також викликає занадто інтенсивне освітлення. Для усунення зайвої інтенсивності при зйомці великим планом краще всього використовувати дифузор. З його допомогою Ви зможете розсіяти світло.

Подбайте про те, щоб довгий об'єктив не перешкоджав спалаху і, якщо можливо, встановіть кут нахилу так, щоб спалах був спрямований трохи вниз. Це рішення далеке від ідеалу, але Ви отримаєте набагато кращі результати, якщо будете використовувати або розсіювач, або встановлювати спалах поза камерою (з рефлектором на протилежній стороні, щоб заповнити тіні), також можна використовувати кілька бездротових TTL спалахів, розташованих в різних сторонах від об'єкта зйомки.

Якщо спрямовувати спалах прямо на об'єкт, Ви не досягнете найкращого ефекту. Світло від будь-якого спалаху завжди необхідно пом'якшувати, в іншому випадку воно буде неприродним та занадто яскравим.

Є кілька способів зробити це, і одним з найбільш ефективних є можливість направити світло на об'єкт не на пряму. Це можливо, якщо ваша спалах дозволяє нахиляти лампу вгору і вниз (як правило, вона може фіксуватися на кутах 45, 60, 75 і 90°) і повертатися вправо та вліво.

Ідея полягає в тому, що повернувши або нахиливши спалах, світло відіб'ється від стін, стелі або навіть в дзеркалі. Відобразити світло у дзеркалі дуже хороша ідея, Ви отримаєте ще більше світла, рівномірно розподіленого по загальній площі приміщення. Таким чином темні тіні вийдуть м'якими, гладкими і більш природними, освітлення буде рівномірним і не занадто інтенсивним. Для досягнення найкращих результатів нахиліть головку спалаху принаймні на 60°. Недоліком може бути те, що об'єкт зйомки буде виглядати трохи плоским.

біла картка - відбивачПоліпшити продуктивність спалаху можна за допомогою білої картки, встановленої біля лампи спалаху, ця карта відбиває світло безпосередньо на предмет, коли спалах звернений вгору.

Карта - це відмінний спосіб додати яскраві відблиски в очі об'єкта та заповнити кадр м'якими та приємними для очей тінями. Для найкращого результату спалах слід нахилити на 90°.

Деякі спалахи відразу йдуть в комплекті з відбивачем, але часто доводиться самостійно робити відбивач. Найкраще з цим завданням впорається пластикова пластинка білого кольору. Або можна використовувати звичайну білу картонку чи листок паперу.

Використання дифузора. Дифузор розсіює жорстке спрямоване світло, роблячи його м'якшим. Це зводить до мінімуму ефект червоних очей, послаблює тіні й створює більш приємне освітлення. Використання розсіяного світла поза камерою дозволяє досягти ще більш природного результату.

Ви можете купити різні типи дифузорів для зовнішнього спалаху. Іноді спалах вже продається з ним. Зовні дифузор являє собою матову напівпрозору пластикову коробочку куполоподібної або прямокутної форми.

Дифузор не обов'язково може бути білим, часто він буває зелений або золотий. Зазвичай такий вид розсіювача універсальний, тобто один і той же дифузор може підійти до спалахів різних виробників.

Крім фірмових покупних розсіювачів, дифузор можна зробити і своїми силами, витративши на це мінімум засобів. Для створення вам буде потрібна стрічка кальки, або м'якої тканини, яку слід закріпити прямо на джерело світла.

Для максимально м'якого освітлення без контрастних тіней, слід крім дифузора використовувати ще і ширококутний розсіювач. За допомогою такого розсіювача Ви досягнете більш спрямованого і разом з тим м'якого освітлення. Цей метод відмінно підходить для великих планів і портретної зйомки.

Система спалахів. Використання двох і більше спалахів значно розширює можливі варіанти освітлення. Щоб уникнути неприємних наслідків від використання спалаху, таких як занадто яскраве освітлення, контрастні тіні і т.д., варто використовувати кілька спалахів. З'єднати кілька спалахів можна за допомогою кабелю, також є можливість здійснити і безпровідне з'єднання.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *