Як фотографувати взимку

Зима – це такий період сезону, коли можна робити загадкові і досить цікаві фотографії. Але цей період супроводжується низькими температурами, що не завжди до вподоби вашому цифровому фотоапарату. І якщо ви зважилися провести фотосесію зимою, то вам необхідно зробити деякі приготування.

Як вам добре відомо, то взимку холодно і в таких умовах акумулятори вашого апарату схильні до швидкої розрядки. Тому вам слід бути завбачливими і мати при собі запасні. Зберігати їх потрібно не в сумці, а в теплому місці, це може бути внутрішня кишеня вашої куртки.

Наступне, при низьких температурах можуть виникати збої в роботі рідкокристалічного монітора вашої фотокамери. На екрані може істотно змінюватися зображення, або він може навіть повністю відключитися. Було би добре, якщо би ваш фотоапарат був обладнаний оптичним видошукачем або на крайній випадок, електронним.

І ще одне, при низьких температурах у вашої фотокамери можуть відмовити працювати ваші карти пам’яті. Для того щоб уникнути небажаних результатів необхідно придбати карту пам’яті, яка може працювати при низьких температурах, або мати при собі запасні карти і тримати їх біля себе – «ближче до тіла» разом із резервними акумуляторами.

Для збереження працездатності фотокамери в зимовий час вдаються до наступного способу. Камеру слід зберігати в теплому місці – це може бути автомашина, або як це робиться в більшості випадків, під своєю курткою. Після завершення зйомки камеру поміщають назад у тепле місце. Але тут на вас буде чекати небезпека, бо після поміщення камери у тепле місце на самій камері та всередині буде утворюватися конденсат. Якщо таку процедуру виконати декілька разів, то ви можете вивести з ладу свою фотокамеру. Щоб цього уникнути, вам слід зберігати своє обладнання у спеціальній сумці. При цьому слід дотримуватися інструкції виробника і не проводити зйомку при температурах нижчих від встановлених виробником.

Виходячи на зимову фото сесію вам слід також мати спеціальні рукавиці, щоб ваші пальці не замерзли і вам буде складно натискати потрібні кнопки. Одяг повинен бути теплим і вільним, обладнаний всередині спеціальними кишеньками для зберігання акумуляторів та карт пам’яті. Запасні об’єктиви я би не радив вам брати з метою безпеки матриці вашої фотокамери, бо під час заміни об’єктива туди може потрапити сніг та волога. Краще всього взяти з собою, якщо він у вас є, запасний фотоапарат.

Не рекомендується під час зйомки здувати з фотоапарата сніг, для цього краще всього, потрібно мати спеціальну щіточку. Бо коли ви будете здувати сніг виникне небезпека утворення конденсату. Бажано мати при собі поліетиленовий пакет, або спеціальну плівку, якою ви зможете накрити свою фотокамеру. І ще одне, кришку від об’єктива слід покласти в надійне місце, щоб її не втратити.

Відправляючись на зйомку до лісу вам необхідно дотримуватися наступних правил: бак автомобіля має бути повний, бажано мати ще додаткову каністру з паливом, мобільний телефон має бут повністю заряджений, а на рахунку має бути значна сума, в багажнику має бути сокира, лопата, невелика кількість дров та трохи паперу, а також сірники. Крім того відправляючись ну зйомку візьміть з собою невеликий запас їжі та питної води. Все це може вам знадобитися.

Після завершення зйомки, коли ви опинилися нарешті у себе вдома, то не спішіть діставати свою фотокамеру з сумки і включати її. Спочатку нехай ваша сумка постоїть і прийме температуру приміщення, це може зайняти у вас декілька годин. Робиться це для того, щоб ваша фотокамера поступово прийняла температуру приміщення і при цьому не запотіла. Якщо цього не робити, то ви ризикуєте вивести з ладу свій фотоапарат, з цим поспішати не потрібно.

Особливості зимової фотозйомки

Для того, щоб вдалася зимова зйомка, окрім холоду, необхідно врахувати ще декілька факторів. Потрібно пам’ятати, що зимовий день короткий, тому необхідно правильно його спланувати. Оскільки навкруг лежить сніг, то в першу чергу більше уваги приділіть різним об’єктам, які будуть виділятися на фоні снігу, наприклад, тварини. Особливу увагу необхідно звернути на освітленість об’єктів зйомки. Оскільки досить часто сонця буває мало, то вам слід вибрати такий ракурс, щоб висвітлення об’єкту зйомки було з вашого боку. І останнє, не дуже довіряйте автоматичним налаштуванням вашого фотоапарату. Експокорекцію слід відрегулювати з показниками на +1,5 або +2 поділки.

Ще одна важлива особливість зйомки у зимовий час – це гра світла. Такі ефекти особливо гарно і вдало виходять взимку. В залежності від часу зйомки, вибравши ракурс та напрям освітлення у вас можуть вийти абсолютно різноманітні та непередбаченої краси фотографії. Ось деякі поради як необхідно проводити свою фотозйомку. Пейзажі слід знімати зранку або вечором, тоді ви зможете отримати набагато більше різноманітних відтінків. Проти сонця спробуйте зняти якісь красиві, на ваш погляд, об’єкти. Свіжий сніг разом з яким-небудь об’єктом краще всього знімати зі сторони сонця. Спробуйте підкреслити деталі вашої композиції, але при цьому не перестарайтеся – не слід навантажувати кадр великою кількістю різних деталей. На зимових фотографіях особливу увагу привертають різноманітні химерні лінії та вигини – шукайте та виділяйте їх. При зйомці намагайтеся не користуватися спалахом, в такому випадку краще всього збільшити трохи витримку. Портрети краще всього робити, коли погода похмура і немає сонця.

Досить цікавим ефектом може виявитися зйомка з використанням світофільтрів. По-перше, вони захистять вашу оптику. По-друге, вони відфільтровують певні спектри, при цьому змінюють зображення, що дає можливість зробити ваші кадри м’якими та яскравими одночасно. Провівши ряд експериментів з фільтрами, ви переконаєтесь, що можна отримати своєрідні, непередбачені та захоплюючі кадри.

3 thoughts on “Як фотографувати взимку

Add yours

  1. Дякую за чудові практичні поради.

  2. Стільки шукав і нарешті найшов))
    Доречі ви не сказали що зимою дехто захоплюється макро зйомкою. Наприклад сніжинок…))

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2009-2018 Світ фотографій Блог про красу світу навколо нас


Up ↑