Як фотографувати водойми

Вода оточує нас довкола і багато фотографів намагаються зробити цікаві кадри знімаючи різного виду водойми, ріки, озера, моря та океани.

Займаючись зйомкою не варто знімати тільки саму воду. При проведенні зйомок з водою намагайтеся включати у свій кадр оточуюче середовище. Це може бути гарний салют, зображення заходу сонця на воді, набережна, висотні споруди або навіть звичайний міст через річку. Важливу роль буде відігравати місце зйомки та композиція кадру. Цікавими місцями зйомки будуть такі точки, коли у глядача створиться враження, що зйомка проводилася безпосередньо на воді. Зйомку можна проводити з мостів або прогулянкових кораблів чи катерів, які дають можливість міняти місця зйомки та перспективу. Шукайте лінії та діагоналі, які будуть створювати напружений стан на кадрі. Не намагайтесь знімати свої кадри фронтально, таку зйомку слід виконувати під кутом, щоб показати перспективу. Якщо Ви проводите зйомку біля самого берега, а до нього прибилося сміття, то від нього можна позбутися, наблизившись до води та піднявши точку зйомки. Якщо Ви будете знімати хвилі, то слідкуйте за тим, щоб вони йшли вздовж кадру, навіть трошки під кутом, а не на глядача.

Як фотографувати водойми

Знімаючи водойми Ви повинні дотримуватися усіх правил пейзажної зйомки. Як правило кадр буде краще виглядати при великому значенні глибини різкості, в даному випадку значення діафрагми має бути починаючи з f13 та вище. Якщо Ви будете знімати відображення у воді то слід спробувати фотографувати в контровому світлі. Найкращим часом для проведення зйомки буде схід сонця або його захід. Для проведення пейзажної зйомки, в більшості випадків, будуть граничні стани погоди, коли погода різко змінюється. В такому випадку вірогідність зробити вдалий кадр різко зростає.

Досить цікаві ефекти можна отримати знімаючи при великих значеннях витримки. В такій ситуації Вам обов’язково придасться штатив та пульт дистанційного керування.

У багатьох фотографів-початківців при зйомках води, землі та неба виникають складності при визначенні значення експозиції. В пейзажній фотографії важливо зрозуміти, що небо або вода на сонці, в більшості випадків набагато яскравіші від суші. Як правило, таку ситуацію складно зняти одним кадром. Насамперед визначте сюжетно важливу частину кадру та зробіть по ньому необхідні заміри. В таких випадках земля або вода будуть проекспоновані нормально, а саме небо буде трохи пересвічено або небо буде нормально експоновано, а земля та небо будуть трохи недоекспоновані. Проводьте зйомку в форматі RAW, тоді у Вас буде можливість в постобробці виправити неправильну експозицію. Також Ви можете зробити відразу два однакових знімки з різницею в експозиції – в одному кадрі по заміру по світлій частині кадру, а в другій по темній частині. Потім вже в редакторі Ви будете мати можливість з’єднати ці кадри разом. Існує і ще один варіант – нейтрально-сірі градієнтні фільтри ND. Половина такого фільтра затемнена, зазвичай на 2-4 ступені експозиції, а друга половина фільтра прозора. Відповідно частина фільтру з затемненням буде співпадати з найбільш яскравою частиною пейзажу. На превеликий жаль у округлих світлофільтрів існує недолік, через який Ви не будете мати можливості контролювати - границю затемнення, бо вона розташована в середині. А лінія горизонту не повинна проходити через середину знімка. Таку проблему можна вирішити при допомозі квадратних фільтрів. Такий тип фільтрів можна крутити та пересувати відносно об’єктива. Найкращим варіантом буде використання системи Cocin P.

Поляризаційні фільтри слід використовувати тільки тоді, якщо вода у водоймі достатньо чиста. Такий фільтр може покращити обробку води лише в тім випадку, якщо глибина водойми невелика, сама вода прозора, а дно водойми чисте. Якщо вода буде брудною та мутною, тоді з поляризаційним фільтром вона буде виглядати неприродно темною та ще більш брудною.

Багато хто з фотографів вважає, що для пейзажної зйомки краще всього підходить ширококутний об’єктив з фіксованою фокусною віддаллю. Порівнюючи з зум-об’єктивом, фіксований об’єктив більш різкий та має велику світлосилу. Але в пейзажній зйомці фотографи досить часто стикаються з проблемою, коли вони не можуть, в силу різних причин, підійти досить близько до мотиву зйомки або відійти від нього. Саме тому зум-об’єктив більш універсальний. Для пейзажної зйомки самими оптимальними рахується фокусна віддаль біля 35 мм. Але в кінцевому результаті все буде залежати від самого мотиву та місцевості. Пейзажі можна знімати навіть телеоб’єктивами з фокусною відстанню від 70 до 200 мм. Тільки необхідно не забувати про те, що чим більша фокусна відстань, тим більш вузьке поле зору у нього. Тому працюючи з таким об’єктивом доводиться відходити якомога далі, а глибина різко зображуваного простору у телеоб’єктивів менша, через що знімки виходять плоскими, і їм може бракувати перспективи.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *