Як фотографувати веселку

Кожен жанр фотографії вимагає від фотографа певних навичок та знань. Деякі приходять до знання шляхом методу проб і помилок, а інші намагаються запозичити досвід у більш досвідчених і товаришів, які будуть не проти поділитися з друзями своїми знаннями та секретами.

веселка

Всіх нас приваблює таке явище природи, як веселка. Більшість людей при її появі зупиняються і з незрозумілим захопленням споглядають на це унікальне природне явище. Але якщо ви вирішили закарбувати це явище на своєму кадрі, то до такої події необхідно підготуватися заздалегідь.

Але спочатку задамося досить простим питанням - а де ж шукати веселку?

Поява веселки буває тоді, коли прогноз погоди обіцяє мінливу хмарність і дощ. Дуже часто вона з'являється відразу після грози. Шукати її необхідно на темній стороні неба, в тій стороні, куди йде дощ. Сонце в такій ситуації повинно знаходитися досить далеко від зеніту, тобто це може бути вранці або ввечері. Виходить так, що ви перебуваєте між сонцем і дощовим фронтом. А якщо ви будете перебувати поруч з водоймою, то у вас може з'явитися шанс побачити подвійну веселку.

Якщо говорити про природну веселку, то фон для неї не підбереш. Ми бачимо її, таким чином, як вона фактично є, а місце зйомки вибрати практично неможливо. Але якщо у вас буде можливість оцінити і змінити незадовільний ракурс, то це необхідно зробити, вибравши при цьому більш темний фон. На превеликий жаль це явище триває протягом декількох хвилин - не більше десяти. Але якщо ви побачили біля водоспаду або фонтану постійну веселку, то провести ряд експериментів з фоном і композицією просто необхідно заради гарного результату.

Композицію вибираємо виходячи із загальних правил. Центр композиції слід вибирати так, щоб його можна було вигідно подати. Наприклад, можна підкреслити симетрію арки веселки по центру кадру або розташувати підніжжя веселки в одній з точок золотого перетину.

Найцікавішим місцем веселки є її основа. Завжди всім було цікаво, де веселка бере свій початок. Одного разу мені пощастило, і мені вдалося побачити і відобразити самий початок веселки. Вона виявилася зовсім недалеко, і до того ж мені прийшла на допомогу встановлена фокусна відстань в 100 мм.

Якщо враховувати, що веселка є центром композиції, то вам слід добре подумати як її подати. Обрізати все навколишнє середовище навколо веселки рамками кадру не слід. Необхідно згадати про плановості в композиції. Найкраще буде, якщо веселка виявиться на середньому або дальньому плані. Потім слід заповнити передній план. Це дозволить врівноважити композицію, а картина кадру вийде більш привабливою.

Якщо у вас під рукою буде штатив, то обов'язково скористайтеся ним. Але зазвичай явище веселки відбувається не заплановано і раптово, і навряд чи він буде поруч з вами. Знімається веселка зі звичайними налаштуваннями, які ви використовуєте для зйомки природи, якихось жорстких правил для цієї зйомки немає. Але якщо у вас є якісь секрети, то поділіться ними у своїх коментарях.

Бажаю всім успіху в полюванні за веселкою!


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *