Як фотографувати в похмуру погоду

Пори року змінюються з незалежних від нас причин. Кожна пора змінює одна одну з незавидною постійністю. Ось настала осінь і чим ближче до зими, тим менше стає сонячних днів. У холодні дні і в сльоту навіть на вулицю не дуже хочеться виходити, а тим більше ще й на фотосесію. Але зйомка в похмуру погоду має свої нюанси, і крім усього може стати такою ж успішною, як і в сонячний день. Давайте розглянемо основні принципи роботи з експозицією, світлом і сюжетом в таких ситуаціях.

похмура погода

Технічні параметри зйомки. Цілком зрозуміло, що в похмурий день на вулиці темніше, ніж в сонячну погоду, тому при зйомці вашій фотокамері буде потрібно більше світла. Тому вам будуть потрібні:

1. Більш довга витримка, яка для несвітлосильних об'єктивів може досягати значення 1 /40. Але ви повинні пам'ятати про те, що, роблячи витримку довшою, у вас з'являється ризик розмиття кадру.
2. Невелика глибина різкості, тому що діафрагма відкрита.
3. Більш висока світлочутливість. Значення ISO будуть коливатися в діапазоні 400-500, замість ISO 200.
4. Штатив. Цей атрибут необов'язковий, але бажаний .

Остаточний вибір параметрів буде прямо залежати від загальної освітленості . На відкритому просторі світла буде більше, ніж в тіні будинків і споруд. Також для зйомки в похмуру погоду підійде світлосильний об'єктив, який має значення діафрагми f 1.8 - f 3.8, оскільки він дасть можливість залишити витримку короткою, а світлочутливість буде залишатися на прийнятному рівні шумів.

Також в похмуру погоду можна вдатися до використання різних світлофільтрів. Для цієї мети найкраще підійдуть поляризаційний і нейтральний фільтри.

У сонячну погоду поляризатор робить небо яскравішим, а в похмуру погоду він незамінний через те, що може зробити кольори більш контрастними, додати їм більш теплий відтінок і навіть виявити якісь хмари на абсолютно білому небі. Але щоб застосувати його вам буде потрібно збільшити експозицію на 1-3 позиції.

Нейтральний світлофільтр найкраще використовувати для створення художніх хмар. Завдяки великому значенню витримки він дає можливість розмити їх рух . Виконуючи таку зйомку, вам буде потрібно штатив або яка-небудь інша опора, оскільки розмір експозиції доведеться збільшити, іноді навіть до чотирьох позицій, а деколи навіть і більше, залежно від щільності фільтра.

Також бажано захопити з собою харчову плівку і якщо буде очікуватися дощ або підвищена вологість, то оберніть нею свою камеру. Добре буде, якщо у вас є захисний бокс, а якщо його немає, то варіант із звичайною харчовою плівкою буде найкращим виходом.

Світло і його властивості. Сонячне світло в похмурий і хмарний день розсіюється через наявність хмар. Тому в похмуру погоду світло стає розсіяним і м'яким, навіть опівдні, коли сонце стоїть високо. Таке світло добре підходить для зйомки портретів людей.

Але відсутність сильного сонячного світла не звільняє фотографа від необхідності стежити за тим, де по відношенню до об'єкту зйомки перебуватиме сонце. Якраз від цього і залежатиме світловий малюнок на фотографії.

Від напрямку і кількості світла також залежатимуть параметри зйомки. Адже хмари бувають густими і не дуже, а саме світло може падати збоку, спереду, ззаду, і в кінцевому підсумку все це буде впливати на встановлені параметри зйомки. Тому під час зйомки необхідно зробити кілька кадрів при різних установках, щоб правильно вибрати значення експозиції.

Прийоми освітлення. Якщо у вас буде можливість, то для підсвічування використовуйте золотистий бік відбивача або скористайтесь спалахом з помаранчевою накладкою.

При зйомці в похмурий день можна використовувати місця, які в сонячні дні закриті тінню. Це в першу чергу різні проходи і тунелі, веранди і перекриття, куди не потрапляють прямі промені сонячного світла, а надходить тільки розсіяне світло. Освітлення в таких місцях розсіяне і більш м'яке, оскільки перекриття закривають об'єкти зйомки від падаючого зверху сонячного світла. Наприклад, дотримуючись такого принципу можна знімати групові портрети школярів під накриттям.

Сюжети. Цілком зрозуміло , що за сюжетами будуть деякі обмеження. Однак крім великих портретів у похмурий день також можна знімати річки та водоспади, тінисті ліси, квіти. А проводячи зйомку в місті досить привабливими виявляться сюжети за участю людей на вулицях, різні відображення в калюжах, жовте листя .

Композиція і яскравість кольорів. У тих випадках, коли кольори виглядають невиразно, то перед фотографом завжди постає питання, а чим їх можна замінити. Восени велику допомогу надасть жовте листя, яке використовується в якості фону, так і в якості самого елемента композиції. Якщо листя на деревах вже немає, то колірну гаму можуть оживити яскраві будівлі, кольори одягу перехожих, а також все що своїм кольором може підвищити настрій у похмурий день.

Непривабливе небо можна взагалі не включати в кадр. Але для цього необхідно підібрати фон, який би затуляв небо. Це можуть бути дерева або будівлі, а якщо розмова буде йти про портрет, то необхідно розмити фон таким чином, щоб небо на ньому не можна було вгадати.

І, нарешті, коли загальна атмосфера буде здаватися вам нецікавою і нудною, то знімайте деталі крупним планом. Це можуть бути тварини, різні рослини, страви, темою кадру може стати все що завгодно.

І на завершення хочеться сказати, що при поганій погоді ніколи не варто впадати у відчай. Фотографія, на відміну від часів року, буває непередбачуваною і здатна зробити вам подарунок навіть в самому невідповідному моменті .


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *