Як фотографувати проти сонця

Ви напевно вже зауважили, що коли робите знімки навпроти сонця, то вони дуже часто виходять з надто викою контрастністю. Але коли з розумінням підійти до цього аспекту, то при бажанні можна отримати досить цікаві та якісні фотографії.

фото проти сонця

Звертаю Вашу увагу на 10 корисних порад, які допоможуть вам при зйомці проти сонця:

1. Відійдіть у тінь. Це найпростіший варіант, але в такому випадку Вам потрібно буде відійти у тінь разом з об’єктом зйомки, що не завжди вдається зробити.

2. Створіть тінь самі. В тих випадках, коли об’єкт зйомки неможливо перемістити в тінь, то Вам слід самому створити тінь. Особливо це легко зробити, коли ви при макрозйомці фотографуєте якийсь дуже дрібний предмет. Можна також використати підручні засоби які будуть створювати тінь, наприклад парасолю.

3. Використайте фотоспалах. Нам добре відомо, що у всіх випадках при зйомці бажано стояти спиною до сонця. В таких позиціях об’єкт завжди добре освітлений. Але у деяких випадках можна зробити знімки ще більш високої якості використовуючи фотоспалах, який надасть можливість висвітлити окремі деталі, які через яскраве сонце виглядають досить темними.

4. Застосовуйте світловідбивачі. Досить часто щоб висвітлити тіні, які утворилися внаслідок яскравого сонячного світла, використовують рефлектор. Він дає можливість освітити всі затемнені ділянки на вашому знімку.

5. Змінюйте перспективу. Добре відомо, що об’єкти зйомок не завжди можна переміщати, але у таких випадках ви можете самі переміщатися навколо нього. Зйомку можна проводити знизу або зверху, в таких випадках ви маєте змогу змінити кут падіння сонячних променів на фотокамеру і на сам об’єкт зйомки.

6. Використайте бленду. Добре коли в комплекті фотокамери є бленда. І якщо при покупці камери бленди не має, то вам слід обов’язково придбати її. Якщо все ж бленди немає, то можна використати любий предмет, який є під рукою, щоб створити тінь над об’єктивом, це може бути навіть ваша долоня. В таких випадках слід звернути увагу на те, щоб імпровізована бленда не потрапила до кадру, що досить часто буває.

7. Світлофільтри. Світлофільтри дуже корисні при зйомках у яскравий сонячний день. Бажано використовувати поляризаційний фільтр, який дає можливість значно зменшити кількість відблисків, а також зменшує кількість світла, що потрапляє в об’єктив. Це дасть вам можливість використати маленьку витримку або невелику швидкість затвору. В багатьох випадках використання світлофільтрів дає також вам можливість контролювати гамму кольорів на майбутньому знімку.

8. Грайте з балансом білого. Більшість цифрових фотокамер дає змогу змінювати баланс білого. Навіть у тих випадках, коли будете мати можливість відрегулювати його у фотошопі на готовому кадрі. Особливо це буде стосуватися якщо ви будете робити знімки в RAW. Також раджу Вам поексперемтувати з ручними настройками, бо можливо вам вдасться зробити знімки, які не будуть потребувати ніякого коригування в будь-яких програмах.

9. Час зйомки. Намагайтеся вибрати правильний час зйомки, бо це дуже важливо. Краще всього робити фотосесію на світанку або на заході сонця. В таких випадках сонячні промені не будуть такими яскравими як вдень і Ви будете мати змогу зробити високої якості кадри. Детальніше про те, як фотографувати захід сонця, читайте тут.

10. Силуети. Один із способів отримати вигоду від дії сонячних променів – це фотографування силуетів. Ніколи не нехтуйте цим способом, бо в деяких ситуаціях можна отримати досить цікаві та оригінальні кадри. Детальніше про фотографування силуетів можна прочитати у статті Як фотографувати силуети.


2 thoughts on “Як фотографувати проти сонця

  1. А це твої особисті статті чи ти їх у когось “позичаєш”? 🙂

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *