Як фотографувати під водою

Якщо Ви захоплюєтеся фотографією, то рано чи пізно, Вам доведеться звернутися до такого жанру фотозйомки як зйомка під водою. Тому якщо Ви ще ніколи не знімали під водою, то слід ознайомитися з інформацією про правила зйомки під водою. Навіть у тих випадках, коли Ви пробували вперше знімати на глибині, а кадри вийшли зовсім невідповідної якості, то, як правило, більшість початківців фотографів думають, що вся справа у фотокамері і слід придбати фотоапарат краще. В такій ситуації слід ознайомитися з основними правилами зйомки під водою.

Більшість думає, про те, щоб знімати під водою необхідно зовсім небагато - достатньо придбати водонепроникний фотоапарат. Але не слід сподіватися на те, що за допомогою такої камери можна зробити хороші і якісні знімки. Найбільше, що Ви зможете зробити з такою камерою, це впустити її у воду і переконатися в тому, що вода не проникла в середину камери.

Слід пам'ятати про найголовніше правилі фотографії - освітлення це все. Тому коли недостатньо світла, то фотознімки виходять поганої якості. При зйомці у воді слід знати, що вода сильно поглинає світло, тому для зйомки під водою необхідно велика кількість світла.

З цілком зрозумілих причин світло у воді поглинається нерівномірно. Так на глибині 1 метр вже не буде червоного кольору, тому всі фотографії будуть віддавати синявою. Тому, щоб компенсувати втрату червоного, доведеться регулювати баланс білого. Після глибини 10 метрів зникає жовтий колір, а після 20 метрів пропадає зелений, а на глибині 30 метрів водна товща поглине всі промені аж до блакитного.

Крім глибини і яскравого сонця виникає ще й проблема з прозорістю води. Тому для зйомки під водою Вам необхідно мати хорошу цифрову фотокамеру, бажано повнокадрову з світосильним об'єктивом, а також сонячну і яскраву погода. У більшості випадків професійне фото знімають дорогим фотоустаткуванням, яке коштує не один десяток тисяч доларів, яке при зйомках використовує підсвічування прожекторами великої потужності. Так що Вам, як аматору, про зйомки барвистих коралів слід забути.

Тепер звернемо свою увагу на оптику. У силу такого явища як рефракція, всі об'єкти, які будуть зніматися будуть здаватися ближче, ніж вони є насправді. У такій ситуації вода відіграє роль зум-об'єктива, і таке наближення становить до 30%, що для зйомки досить відчутно. Тому, враховуючи всі ці показники - заломлення, непрозорість водного середовища та поглинання світлового потоку, матиме сенс скористатися ширококутним об'єктивом. Ну а використання об'єктива з фокусом 50 мм під водою буде зовсім марною спробою.

Відразу ж постає питання - а як же спалах? Але Вам слід знати і запам'ятати, що навіть самі яскраві промені сонця з великими труднощами пробиваються на глибину в кілька метрів. Ефект від використання спалаху фотокамери пропадає вже на відстані 2-х метрів, навіть якщо Ви встановите максимальну потужність фотоспалаху. Так наприклад, використовуючи спалах фотокамери Nikon SB-400 важко побачити різницю на відстані одного метра до об'єкту, який знімається.

Тепер звернемо свою увагу на найголовніше питання - у що необхідно упаковувати фотокамеру. Без спеціального обладнання не варто занурювати фотокамеру під воду. Зрештою, в кінцевому результаті, Ви тільки зіпсуєте свою фотокамеру. Для зйомки під водою існує два варіанти:

1. Жорсткий підводний бокс.
2. Підводний пакет.

Перший варіант, в будь-якому випадку навряд чи Вам підійде. Це пов'язано з тим, що бокси роблять тільки під певний вид фотокамер, а до всього цього вартість такого боксу становить близько 3000 доларів США.

Другий варіант більш підходящий для Вас. За своїм виглядом він нагадує поліетиленовий пакет з хоботом для об'єктива. Вартість такого пакета коливається в межах 300-500 доларів.

Так що приймайте всю подану інформацію, задумайтеся над тим, чи варто Вам займатися такою зйомкою. А в подальшому бажаємо Вам успіхів у не дуже простій справі.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *